archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    43 19 13 Egbert Hendriksen 1965 Steenwijk 43 38 43 09 14 Luc Lucardie 1963 Zuidveen 44 38 44 00 15 Sjaak Kors 1964 Meppel 44 45 44 23 16 Eise Ebbelink 1962 Zwolle 46 54 46 18 17 Bennie Wolbers 1957 Meppel 47 28 46 37 18 Cor van der Berg 1953 NOP 48 06 47 42 19 Pieter Bethlehem 1965 Sonnega 48 14 47 36 20 Juna Vis 1947 Start 78 48 16 47 32 21 Erik Kuiper 1963 Havelte 49 11 48 49 22 Bert Mos 1961 Staphorst 49 33 49 04 23 Klaas Peereboom 1953 AV Heerenveen 51 46 51 11 24 Riekend Koopman 1954 AV Heerenveen 51 47 51 12 25 Henk Vording 1962 Steenwijk 54 00 53 07 26 Ronald van Lingen 1961 Steenwijk 55 55 54 56 27 Harrie Stempher 1950 avVN 56 22 56 06 28 Johan van Santen 1953 avVN 56 25 56 07 29 Geert de Lange 1964 Broeksterwald 56 31 56 04 30 Gelmer van Dijk 1958 Meppel 57 02 56 17 31 Henk Hoekstra 1952 Friesland 59 13 58 30 32 Gerrit Wouda 1929 De Sprinter 1 11 50 1 10 54 75VSR 7 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Kelly van den Heuvel 1988 Havelterberg 34 14 34 11 2 Miranda Reijnders 1987 Zwolle 37 08 37 05 3 Simone Evertse 1990 Groningen 40 47 40 12 4 Margriet Westrik 1974 Hoogeveen 41 12 41 05 5 Antoinette van Noord 1971 Dwingeloo 42 16 41 54 6 Ilona de Vries 1975 Zwartsluis 42 17 41 37 7 Eline ten Kate 1981 De Sprinter 42 22 42 06 8 Mirjam Voerman 1975 Zwartsluis 42 37 42 37 9 Geesje Nijmeijer 1996 Oldemarkt 44 12 44 09 10 Eline Kelly 1993 Steenwijk 44 27 43 33 11 Dianne Zijlstra 1978 Havelte 44 31 43 54 12 Jeanette Bosman 1974 Zwartsluis 44 37 43 56 13 Brenda Doorten 1982 Havelte 45 02 44 33 14 Bernice Ruiter 1974 Meppel 45 20 44 58 15 Ilse Dijkstra 1995 Tilburg 45 26 44 50 16 Chantal Witte 1988 Meppel 45 38 44 48 17 Milou Mijnster 1994 Amsterdam 46 13 45 33 18 Janine Koops 1977 Meppel 46 15 45 53 19 Lisa Poel 1992 Hollandscheveld 46 18 45 49 20 Mariska Cornelissen 1988 Eesveen 46 25 45 58 21 Anne Marie van Marik 1991 Zwolle 46 46 46 06 22 Jenny Middelbont 1986 Havelte 48 50 48 13 23 Helene Bikker 1979 Meppel 49 31 49 11 24 Ingrid Konter 1978 Vollenhove 50 06 49 34 25 Suzan Boerhof 1988 Meppel 50 16 49 18 26 Martine Weijs 1975 Meppel 50 37 49 39 27 Marjanne Schapelhouman 1973 De Sprinter 50 45 50 12 28 Bettine Palm 1984 Emmen 51 01 50 07 29 Tineke Fledderus 1987 Ruinen 51 07 50 08 30 Loes Berkenbosch 1988 Ommen 51 08 50 27 31 Marjanne Stoffer 1987 De Sprinter 51 22 50 50 32 Alida DienaarBoer 1976 Meppel 52 19 51 21 33 Marion Pekelaer 1982 Hoogezand 52 33 51 51 34 Marike Akkerman 1976 Zwartsluis 52 56 52 14 35 Hennie Kisteman 1976 Zwartsluis 52 56 52 14 36 Margreet van Dorsten 1971 De Sprinter 53 37 53 05 37 Ilse van der Maarel 1990 Meppel 53 49 53 37 38 Sharony van Zanten 1983 De Wijk 54 53 53 56 39 Margriet Bergsma 1980 Tuk 54 53 53 56 40 Jetske Bijker 1979 Ruinerwold 55 33 54 46 41 Femke de Graaf 2001 Steenwijk 57 01 56 15 42 Anselien Bonthuis 1973 Joure 57 20 56 42 43 Jolanda Borggreve 1977 Denekamp 58 12 57 47 44 Carola Steenbergen 1981 De Sprinter 58 46 57 51 45 Daniëlle Praas 1971 De Sprinter 1 01 30 1 00 48 75VM4 7 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Marian Fuselier 1962 Heino 36 44 36 40 2 Henriette Pepels 1968 Loopgroep Beilen 37 40 37 37 3 Marjan Meijerink 1965 Nieuwleusen 41 46 41 35 4 Ingrid van de Leur 1968 Hattemerbroek 42 40 42 17 5 Alien Vedder 1968 Havelte 44 30 44 21 6 Henriët Pronk 1975 Wezep 45 38 45 15 7 Rommie de Witte 1954 NOP 46 10 46 00 8 Ella van den Berg 1963 LSV Invictus 46 39 46 16 9 Adri Sluis 1960 Friesland 47 12 47 02 10 Regien Mos 1968 Staphorst 49 33 49 06 11 Simone Hof 1975 Peize 49 36 49 08 12 Marieke Roelfsema 1968 Steenwijk 49 49 48 56 13 Ingrid Biemolt 1967 De Sprinter 50 46 50 13 14 Marjoke Eikelenboom 1962 Start 78 51 38 51 07 15 Annita Zanting De Sprinter 52 13 51 42 16 Janetta Wanders 1961 Tuk 53 20 52 49 17 Jantiene Groeneveld 1970 Havelte 53 22 52 27 18 Jansje Harmers 1962 Zwartsluis 53 31 52 59 19 Grietje Klomp 1960 De Wijk 53 36 53 00 20 Gerrie van der Maarel 1962 Meppel 53 50 53 38 21 Hennie Weltevreden 1953 Meppel 54 09 53 51 22 Renee Haartsen 1962 Havelte 56 20 55 24 23 Sietske van der Bij 1961 Friesland 56 31 56 03 24 Marjan Kreeft 1961 Meppel 56 41 56 01 25 Ria Postma 1968 Joure 58 02 57 24 26 Lies van Zanten 1951 De Wijk 58 21 57 46 27 Miriam Krabshuis 1958 Haarlemmermeer 1 03 09 1 02 42 75CC 7 5 KM CANICROS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Bregje en Roelof 1959 De Sprinter 34 23 33 06 2 Paul Rozeboom 1977 Havelte 34 43 34 13 3 Monica keers 1970 Meppel 37 31 35 31 4 Miranda Hesselink 1976 De Wijk 40 15 38 00 5 Susanne Blom en Bo 1985 Sappemeer 42 21 40 36 6 Team Bella 1987 Hoogeveen 43 20 40 48 7 Marleen van Regteren 1990 Dwingeloo 44 56 41 40 8 Patrick Slagboom 1971 De Wijk 43 50 42 19 9 Lisette Strijker 1982 Hoogeveen 46 24 43 22 10 Vladimir Koetse 1981 Hoogezand 45 32 45 32 11 Marjanna Bremer 1966 Pesse 47 37 47 22 12 Renate Meijer Heynemann 1965 Emmer Compascuum 52 29 51 33 13 Monique Ernst 1959 Ten Boer 56 14 53 28 15MSR 15 2 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Erwin Akkerman 1979 HAC 63 52 02 52 01 2 Harm Jan Martens 1980 HAC 63 53 06 53 06 3 Erik Bolding 1983 Start 78 53 44 53 44 4 Pascal Dankelman 1986 ACO Van Elderen 53 50 53 50 5 Jamil Hlal 1981 55 53 55 53 6 Herman van der Wal 1984 NOP 56 01 56 01 7 Gert Jan van der wal 1985 Urk 56 05 56 04 8 Arjen Sanderse 1980 PEC 1910 59 49 59 48 9 Harold Engels 1983 Staphorst 1 00 25 1 00 22 10 Jos Boomsma 1982 BB lopers 1 02 36 1 02 34 11 Guido van den Boogaard 1990 Groningen 1 02 39 1 02 38 12 Jippe Jongsma 1990 Gorredijk 1 03 51 1 03 49 13 Bram Palm 1982 Emmen 1 03 53 1 03 50 14 Sebastiaan Pol 1981 Coevorden 1 03 54 1 03 50 15 Karlo Hoeve 1990 Staphorst 1 03 54 1 03 52 16 Niels Doorten 1980 Groningen 1 03 57 1 03 54 17 Theo TRul 1982 Assen 1 04 12 1 03 48 18 Robert Groenink 1980 Meppel 1 04 22 1 04 16 19 Reinier Hitzert 1983 1 05 04 1 05 01 20 Kevin Diender 1981 PEC 1910 1 05 42 1 05 41 21 Matthieu Huisman 1995 Rouveen 1 06 12 1 06 06 22 Henk Hokse 1976 Staphorst 1 09 58 1 09 53 23 Daniël van Faassen 1984 Utrecht 1 10 01 1 09 44 24 Tom van Dalum 1978 Meppel 1 10 04 1 09 47 25 Peter Tims 1985 NOP 1 10 11 1 09 57 26 Richard Bos 1981 Kuinre 1 10 44 1 10 37 27 Jan ten Klooster 1977 Start 78 1 10 47 1 10 26 28 Bart van Deel 1985 Meppel 1 12 28 1 11 58 29 Dennis Brandenburg 1980 Steenwijk 1 13 56 1 13 35 30 Rudie Troost 1988 Rouveen 1 14 08 1 13 44 31 Roelof van Marrum 1980 Drachten 1 15 16 1 14 40 32 Johan Steenbergen 1977 Rouveen 1 15 41 1 15 17 33 Jonathan Hol 1981 Nieuwleusen 1 16 03 1 15 38 34 Ruben Zwart 1983 Meppel 1 16 09 1 15 48 35 Martin Wering 1984 Meppel 1 16 19 1 15 58 36 Jan Brands 1977 Urk 1 16 30 1 16 16 37 Eelco de Groot 1980 Assen 1 18 21 1 18 11 38 Monder Beelen 1981 Elburg 1 19 20 1 19 01 39 Jan Willem Beenen 1996 Meppel 1 22 14 1 21 14 40 Edwin Smit 1984 Vollenhove 1 22 25 1 21 54 41 Henk Popken 1980 LSV Invictus 1 25 12 1 24 22 42 Ivo Eikenaar 1978 Havelte 1 26 24 1 25 58 43 Gerko Vos 1979 Meppel 1 28 13 1 27 40 44 William de Lange 1985 Havelte 1 28 25 1 28 11 45 Maurits Hercules 1978 1 29 13 1 28 27 46 Maurits Schutte 1976 Nijeveen 1 32 57 1 32 22 47 Erik van Dam 1979 Uitgeest 1 34 17 1 33 25 48 Bart Geurts 1984 Havelte 1 41 41 1 41 08 15MM4 15 2 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Jan Scheenstra 1970 Zuidveen 59 08 59 06 2 Bert Karssies 1974 HAC 63 59 26 59 24 3 Pieter Jan Kooi 1967 Loppersum 59 30 59 27 4 Ignas Dummer AAC 61 1 02 31 1 02 31 5 Klaas Koolstra 1974 Drachten 1 02 46 1 02 42 6 Gerard Kroes 1970 Cialfo 1 02 53 1 02 52 7 Simon Regnerus 1968 Friesland 1 03 30 1 03 26 8 Erik Dambrink 1968 De Sprinter 1 03 33 1 03 29 9 Allard Brunsting 1970 HAC 63 1 04 04 1 04 03 10 Bennie Akkerman 1969 Rouveen 1 04 11 1 04 07 11 Roelof Schra 1969 Staphorst 1 04 28 1 04 24 12 Gert Kleinjan 1970 Aduard 1 05 10 1 05 10 13 Olaf Prins 1968 Hasselt 1 06 01 1 05 57 14 Klaas Hoekstra 1968 AV Heerenveen 1 06 24 1 06 20 15 Erwin Kok 1967 Dutch Runners 1 08 08 1 08 05 16 Edwin Wallinga 1974 Hasselt 1 08 32 1 08 28 17 Bas Smit 1970 PEC 1910 1 10 10 1 09 56 18 Jan Lolke Dijkstra 1968 Surhuisterveen 1 10 15 1 09 41 19 Ytsen de Boer 1966 Steenwijk 1 10 15 1 09 41 20 Rinze der Hoop 1970 De Sprinter 1 10 17 1 09 57 21 Marcel ter Burg 1968 Meppel 1 10 20 1 09 51 22 Patrick Nijmeijer 1973 PEC 1910 1 11 11 1 10 57 23 Marcel van Olst 1975 Zwartsluis 1 11 21 1 11 13 24 Ad van Beilen 1970 LoopgroepGieten 1 12 11 1 12 03 25 Harm Dunnink 1967 Staphorst 1 13 02 1 12 56 26 Harrie Steenbergen 1966 Ruinen 1 13 23 1 13 18 27 Berry Pees 1967 Start 78 1 14 04 1 13 44 28 Henk Kisteman 1972 Zwartsluis 1 15 07 1 14 57 29 Guus Freriks 1972 RRZ 1 15 21 1 15 13 30 Robert van der Meulen 1969 Isala 96 1 15 36 1 15 19 31 Wilfred van der Linde 1975 Zwartsluis 1 16 05 1 15 56 32 Ronald Voerman 1968 Zwartsluis 1 16 05 1 16 05 33 Edward Rozendal 1975 Start 78 1 16 12 1 15 34 34 Willem Eise Jongsma 1971 Nijega 1 16 34 1 16 28 35 Willem Biemolt 1966 Friesland 1 17 44 1 16 59 36 Gerard Blaauwhof 1966 Start 78 1 17 54 1 17 16 37 Jan Wiegman 1970 Noordwolde Fr 1 17 55 1 17 45 38 Bert Feenstra 1976 Zwartsluis 1 18 44 1 18 36 39 Henk Steven 1967 1 19 05 1 18 57 40 Martijn Brontsema 1972 Loopgroep Astrea 1 19 25 1 19 04 41 Arend Grit 1969 Dwingeloo 1 19 29 1 19 10 42 Jaap Blokzijl 1967 Hoogeveen 1 22 07 1 21 48 43 Doede Simonidas 1970 Vledder 1 23 58 1 23 16 44 Bert Meijer 1968 Ruinerwold 1 24 45 1 24 37 45 David van Buuten 1970 1 25 33 1 25 20 46 Eugene Hoen 1973 Steenwijk 1 29 36 1 29 01 47 Wiebo Walstra 1975 De Sprinter 1 32 12 1 31 18 48 Corrie Kort 1966 Steenwijk 1 32 24 1 31 31 49 Hans Popken 1967 Assen 1 34 28 1 33 55 15MM5 15 2 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Theo Groenendijk 1959 LSV Invictus 1 03 19 1 03 17 2 Gerard Hesselmans 1959 NOP 1 03 32 1 03 30 3 Hans Westenbrink 1963 De Sprinter 1 04 27 1 04 23 4 Theo Nijmeijer 1961 Koekange 1 04 48 1 04 46 5 Klaas de Haan 1960 Start 78 1 06 06 1 05 56 6 Jelle Miedema 1963 Willemsoord 1 07 09 1 07 04 7 Cor Ottens 1965 Leeuwarden 1 07 32 1 07 16 8 Dirk Koning 1951 Ruinerwold 1 07 44 1 07 42 9 Tonnie Schokker 1962 Friesland 1 07 58 1 07 48 10 Soert Bisschop 1960 Koekange 1 09 17 1 09 12 11 Jan Stolker 1951 avVN 1 09 25 1 09 06 12 Anno Brandsema 1955 Loopgroep Beilen 1 10 32 1 10 27 13 Rp Westert 1964 Ruinerwold 1 10 33 1 10 21 14 Harry Bril 1961 1 10 36 1 10 27 15 Wiebe de Vries 1960 LSV Invictus 1 11 02 1 10 50 16 Johan van Noordenbrug 1949 AV Heerenveen 1 11 05 1 11 00 17 Paul van Tellingen 1958 Zwolle 1 11 58 1 11 45 18 Jan Uiterwijk 1958 Loopgroep Beilen 1 12 25 1 12 22 19 Arend Enting 1962 Orvelte 1 12 56 1 12 49 20 Jan Remijnse 1962 Start 78 1 13 09 1 12 53 21 Auke Brouwer 1965 Urk 1 13 11 1 13 03 22 Dick Metselaar 1964 De Sprinter 1 13 53 1 13 32 23 Bert van Duuren 1952 PEC 1910 1 14 00 1 13 46 24 Laurens Koldeweij 1962 Havelte 1 14 19 1 14 17 25 Gerard Inberg 1964 De Wijk 1 14 42 1 14 25 26 Jan Witte 1952 Meppel 1 15 11 1 14 51 27 Gerrit ter Wee 1948 Ruinen 1 15 23 1 15 03 28 Bram Breddels 1951 Tuk 1 15 27 1 15 07 29 Danny Olinga 1961 De Sprinter 1 15 32 1 15 21 30 Martin Pastink 1965 Zwartsluis 1 16 05 1 15 58 31 Minne Brouwer 1954 Friesland 1 16 07 1 15 58 32 Gunter Runow 1952 De Wijk 1 16 27 1 16 07 33 Jebbe Westerbeek 1961 Start 78 1 16 47 1 16 33 34 Peter de Wilde 1962 Isala 96 1 17 28 1 17 11 35 Rob Lenssen 1964 Oosterwolde Fr 1 17 38 1 16 49 36 Lieuwe Dijkstra 1951 LSV Invictus 1 17 51 1 17 03 37 Otto de Boer 1955 Friesland 1 18 02 1 17 32 38 Gert van Es 1958 De Sprinter 1 18 03 1 17 56 39 Piet van Dijk 1956 Meppel 1 18 18 1 17 55 40 Pieter van Dijk 1956 AV Heerenveen 1 18 27 1 18 22 41 Jan van den Boogaard 1958 Havelte 1 18 37 1 17 43 42 Jan Fransen 1943 Hasselt 1 18 40 1 18 17 43 Wieger van Keulen 1959 Friesland 1 19 12 1 18 17 44 Jaap Veltman 1959 Ruinerwold 1 19 42 1 19 28 45 Harm Smit 1944 Ruinen 1 19 44 1 19 23 46 Frits Lautenbag 1948 De Gemzen 1 19 56 1 19 33 47 Bert Schilder 1962 Isala 96 1 20 07 1 19 50 48 Robert Smit 1965 Elim 1 20 10 1 20 00 49 Piet de Vries 1957 Uffelte 1 20 20 1 19 49 50 Peter Boersen 1964 Friesland 1 20 25 1 20 15 51 Evert Dekker 1959 Ruinen 1 20 37 1 19 53 52 Johan Beintema 1959 Friesland 1 20 53 1 20 09 53 Albert Zijlstra 1951 Friesland 1 22 08 1 21 57 54 Rudy Wanders 1957 Tuk 1 22 14 1 21 43 55 Taeke van de Wal 1953 LSV Invictus 1 22 18 1 22 06 56 Harrie Fokkens 1950 Nieuwleusen 1 22 31 1 21 48 57 Geert Muggen 1946 Hoogeveen 1 22 31 1 22 13 58 Carel Harkema 1950 Friesland 1 22 49 1 21 54 59 Fedde Bloemhof 1963 Itens 1 24 15 1 24 00 60 Henk Daling 1946 HAC 63 1 25 20 1 25 13 61 Jan Knol 1957 Nijeveen 1 25 37 1 25 22 62 Jack van Rozen 1955 LSV Invictus 1 25 42 1 25 32 63 Hendrik Klunder 1949 De Sprinter 1 26 27 1 25 49 64 Stein van Ittersum 1944 De Sprinter 1 27 22 1 26 42 65 Fons Geerlings 1963 Balkbrug 1 27 36 1 26 40 66 Henk Krabshuis 1956 Haarlemmermeer 1 27 37 1 27 10 67 Maud Tadema 1974 Start 78 1 27 52 1 27 15 68 Rob Eikelboom 1952 De Sprinter 1 28 41 1 28 11 69 Jelle Groeneveld 1958 Waskemeer 1 29 18 1 29 09 70 Jan Nijmeijer 1953 Start 78 1 31 09 1 31 04 71 Toon van Galen 1965 Scheerwolde 1 31 25 1 30 53 72

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013021513 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    4 Robin vd Munckhof Hommel de 4 58 5 Bob Lenders Bongerd de 5 02 6 Michiel vd Aker Meent de 5 03 7 Noah Moroz Keg de 5 04 8 Diede v Schaik Coninxhof 5 08 9 Joran Mommen Petrus Banden St 5 13 10 Max v Oers Petrus Banden St 5 15 11 Kane Vievermans Hommel de 5 17 12 Lars Verbruggen Eigenwijs 5 23 13 Willem Klomp Klimboom de 6 00 14 Bart Willems Meent de 6 06 15 Jan Julius Cattoir Petrus Banden St 6 08 16 Laers vd Hoef Hommel de 6 09 M NSG MEISJES NSG Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Eefje Kouthoofd 2 24 2 Marleen Stevens 2 44 3 Anouska Boekelman 4 00 4 Eef Custers 4 44 5 Hannie Hendriks 5 33 J NSG JONGENS NSG Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Christian Lucas 1 15 2 Joop Rommen 1 43 M 3 4 MEISJES GR 3 4 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Lucy Janssen Keg de 3 12 2 Felice Lensen 3 22 3 Britt Jeucken Montessori school 3 23 4 Lot v Veghel Petrus Banden St 3 26 5 Elysa v Rens Coninxhof 3 31 6 Elke Steenbakkers Bongerd de 3 34 7 Dagmar Oosting Bongerd de 3 36 8 Jasmijn vd Heijden Hommel de 3 42 9 Lieke vd Heijden Meent de 3 52 10 Amie Poels Keg de 3 54 11 Ellis Cuijpers Montessori school 3 58 12 Rosa v Rens Coninxhof 4 12 13 Lara vd Heijden Hommel de 4 18 14 Jolijn Sijbers Keg de 4 19 15 Jahdab Arts Hommel de 4 21 16 Nynke Filon Petrus Banden St 4 25 17 Zuzanna Jeznach Meent de 5 10 18 Layla Hommel de 5 18 J 3 JONGENS GR 3 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Stef Martens Montessori school 3 19 2 Jesse Nijssen Petrus Banden St 3 30 3 Jozua Lamberts Petrus Banden St 3 38 4 Teun Arts Petrus Banden St 3 45 5 Dani vd Burght Hommel de 3 48 6 Nik Lenders Bongerd de 3 54 7 Finn Jans Beken Hommel de 3 56 8 Bram Goumans Petrus Banden St 4 00 9 Willem Hermans Meent de 4 06 10 Lars vd Speck Klimboom de 4 07 11 Aeon Asveld Meent de 4 21 12 Lars Hermsen Petrus Banden St 4 31 J 4 JONGENS GR 4 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jared Becker Bongerd de 3 10 2 Marijn Mous Meent de 3 17 3 Diantodos santos Rodriques Bongerd de 3 18 4 Jason de Klein Hommel de 3 20 5 Sjoerd Mommen Petrus Banden St 3 24 6 Tijn Holtackers Meent de 3 28 7 Florent Juri Petrus Banden St 3 30 8 Giel Martens Montessori school 3 30 9 Jesper Jochems Hommel de 3 33 10 Rens Berden Meent de 3 33 11 Rens Mous Petrus Banden St 3 35 12 Xander Bakx Hommel de 3 39 13 Sander

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013016350 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    22 10 Wilfred Sip 1970 Ron Clarke 51 03 11 Peter van den Thillart 1981 s Hertogenbosch 52 18 12 Willem Dekkers 1978 Achilles 52 24 13 Jeroen van den Nieuwelaar 1983 Breda 52 34 14 Dolf Spoelstra 1971 Ulvenhout 52 44 15 Michel van Meurs 1971 Energie 53 29 16 Jeroen Don 1977 Breda 54 09 17 Gerwin van Delst 1980 54 13 18 Marco Winkel 1971 Meeuwen 54 22 19 Peter Honcoop 1962 Spiridon 54 35 20 Seth Dijkstra 1971 González Running Team 54 46 21 Stanislav Mora 1983 Spijkenisse 55 45 22 Martijn de Craen 1985 Prinsenbeek 55 52 23 Hugo Kerkhof 1980 Breda 55 56 24 Paul van de Wouw 1976 Oosterhout Nb 56 34 25 Willem Sikkers 1977 DAK 56 49 26 Bart Leijten 1969 Oosterhout Nb 56 49 27 Stefan Aalbers 1980 Amsterdam 56 54 28 Frank van Gils 1962 Breda 57 00 29 Victor Oudhoff 1985 Oosterhout Nb 57 11 30 Kees Koopmans 1969 Hoogvliet Rotterdam 57 25 31 Jan Keijzers 1942 Sprint 57 44 32 Gertjan Weijden 1969 Bavel 57 46 33 Bart Bruntink 1981 Breda 57 49 34 Gijs Driesprong 1960 57 50 35 Martijn Kegler 1978 Sprint 57 51 36 Erik Klaassens 1968 Cothen 57 57 37 André Van Wijk 1970 Oosterhout Nb 58 08 38 Leon Goor 1960 Dordrecht 58 12 39 Christian le Sage 1984 Atledo 58 13 40 Martyn Roza 1972 Puttershoek 58 38 41 Alistair Henkelman 1989 Breda 58 45 42 Franek Adamczak 1983 Oosterhout Nb 58 46 43 Ronald de Brouwer 1963 Tilburg 58 46 44 John van Mersbergen 1986 Eethen 58 59 45 Frans van der Wulp 1957 AVO 1983 59 13 46 Dennis Muys 1972 Bergen op Zoom 59 15 47 Johan van Loon 1956 Geertruidenberg 59 15 48 John Snijders 1955 Terheijden 59 16 49 Joris Haest 1979 Wormerveer 1 00 10 50 Jaap Francke 1967 Breda 1 00 14 51 Maarten Oostendorp 1969 Breda 1 00 20 52 Marc van Iersel 1975 Tilburg 1 00 24 53 Pieter de With 1960 Breda 1 00 31 54 Joris Rovers 1975 Breda 1 00 33 55 Peter Helmonds 1952 1 00 56 56 Mark Visser 1964 Scorpio 1 01 02 57 Marc Stuurman 1984 Dordrecht 1 01 04 58 Marko Pralica 1983 Dordrecht 1 01 04 59 Joost Geerlings 1977 Raamsdonksveer 1 01 06 60 Jan Willem van der Meere 1967 Breda 1 01 08 61 Bart de Ruijter 1980 Breda 1 01 09 62 Ron Kant 1970 Dussen 1 01 10 63 Rob Konings 1976 Breda 1 01 14 64 Joep Konings 1978 Roosendaal 1 01 14 65 Edwin Pot 1967 Dordrecht 1 01 18 66 Tjeerd Talen 1973 Sprint 1 01 20 67 Ruben Ephraim 1987 Oosterhout Nb 1 01 24 68 Terry van der Vegt 1991 Dongen 1 01 31 69 Ronald Hogewoning 1978 Breda 1 01 35 70 Jeroen van Berkum 1965 Sommelsdijk 1 01 36 71 Kenneth Oppermans 1979 Breda 1 01 40 72 Martijn van de Waarsenbur

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013012907 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    00 72 Andre vd Laan 1976 Driebruggen 24 27 24 15 73 Matthijs Muller 1999 Reeuwijk 24 27 23 50 74 Hubert Mansvelt 1962 Gouda 24 28 24 14 75 Quintus van der Bijl 1966 Reeuwijk 24 29 23 53 76 Gert Jan Kremers 1977 Gouda 24 32 24 22 77 Richard Stoppelenburg 1977 Reeuwijk 24 38 24 34 78 Raymond van Wichen 1959 Gouda 24 45 24 39 79 Piet Staal 1961 Bodegraven 24 45 24 16 80 Jan Peek 1959 Reeuwijk 24 48 24 31 81 Jan Cornelis Wolff 1978 Gouda 24 49 24 40 82 John Vahle 1982 Reeuwijk 24 51 24 27 83 Jacques Rozendaal 1984 Gouda 24 58 24 51 84 Barry Agterberg 1982 Vleuten 24 59 24 27 85 Fred Vijfvinkel 1971 Reeuwijk 25 01 24 25 86 Henk van de Hoef 1975 Reeuwijk 25 11 24 57 87 Jan Geerling 1954 Bodegraven 25 14 25 10 88 Oscar van Wees 1974 Reeuwijk 25 22 24 51 89 Edwin Klinkenberg 1969 Reeuwijk 25 23 25 04 90 Ebert van Vliet 1953 Reeuwijk 25 35 25 07 91 Peter Pijnacker 1954 Bodegraven 25 36 25 32 92 Norberto Pastor 1970 Reeuwijk 25 37 25 31 93 Jasper Hartog 1986 Den Haag 25 53 25 35 94 Roel Streng 1985 Zevenhuizen ZH 25 54 25 34 95 Maarten van den Heuvel 1979 Waddinxveen 25 58 25 34 96 Hans Lok 1959 Bodegraven 26 03 25 53 97 Pieter Hermans 1957 Gouda 26 06 25 48 98 Richard Verstegen 1966 Reeuwijk 26 07 25 17 99 Erwin van Beek 1971 Bodegraven 26 10 26 03 100 Paul Geenen 1952 Bodegraven 26 14 26 09 101 Karl van der Laan 1970 Reeuwijk 26 14 26 03 102 Bert Hartog 1957 Reeuwijk 26 23 26 05 103 Wilco de Klepper 1984 Bodegraven 26 25 26 10 104 Johan Kompier 1949 Nieuwerbrug aan den 26 33 26 31 105 Fritz Tjong Ayong 1968 Reeuwijk 26 39 26 09 106 Patrick van Vugt 1988 Ridderkerk 26 42 26 15 107 Chahid Hannou 1990 Reeuwijk 26 48 26 37 108 Marcel Onderwater 1972 Bodegraven 26 52 26 42 109 Minggus Kakiay 1963 Bodegraven 27 08 26 43 110 Ron Budding 1964 Vlaardingen 27 20 26 59 111 Tony Heijkoop 1985 Alphen aan den Rijn 27 34 27 08 112 Leo van zoest 1952 Reeuwijk 27 34 27 09 113 Ferry Bartels 1981 Bodegraven 27 35 27 11 114 Arthur de Jong 1963 Bodegraven 27 37 27 25 115 Paul Borgh 1959 Reeuwijk 27 45 27 34 116 Michael de Wit 1999 Reeuwijk 27 58 23 33 117 Wim Schreuder 1951 Bodegraven 28 02 27 48 118 Winfried Kalkhoven 1971 Reeuwijk 28 04 27 48 119 Erikjan Smit 1969 Gouda 28 06 27 24 120 Rik van der Lans 1965 Bodegraven 28 14 28 10 121 Sayah Roo 1993 Bodegraven 28 16 27 50 122 Jordy Elzinga 1991 Reeuwijk 28 29 28 22 123 Elbert Jannes 1970 Waddinxveen 28 29 28 21 124 Remco van der Jagt 1989 Ter Aar 28 30 28 03 125 Jan Moons 1959 Reeuwijk 28 36 28 10 126 Arjen Goedegebure 1989 Bleiswijk 28 45 28 23 127 Marijn Goedegebure 1991 Rotterdam 28 49 28 25 128 George muller 1969 Reeuwijk 29 08 28 31 129 Koos van Vliet 1949 Gouda 29 10 28 41 130 Ton Wortman 1965 Boskoop 29 12 28 50 131 Rien Bregman 1969 Gouda 29 19 29 06 132 Jochem Hofland 2008 Gouda 29 25 29 21 133 Andreas Hofland 1980 Gouda 29 25 29 21 134 Albert Keulen 1956 Bodegraven 29 27 29 09 135 Martin van Dam 1962 Reeuwijk 29 27 28 47 136 Robbert van Dam 1963 Gouda 29 28 28 46 137 Peter Dam 1988 Driebruggen 29 34 29 17 138 Piet Pauelse 1962 Bodegraven 29 52 29 27 139 Gerard Vierhuis 1963 Rotterdam 30 09 29 47 140 Gert Jan Slappendel 1973 Reeuwijk 30 18 29 45 141 Geroni Kakiay 2000 Bodegraven 30 47 30 22 142 Ad van den Berg 1960 Bleiswijk 30 50 30 28 143 Richard Bakker 1965 Bodegraven 31 11 30 48 144 John van Gemeren 1955 Reeuwijk 31 12 31 07 145 Jacques Kouwenhoven 1952 Gouda 31 45 31 34 146 Ed van Wensveen 1958 Reeuwijk 32 11 31 57 147 Eddy Djarkasi 1958 Alphen aan den Rijn 32 24 31 43 148 Joost agterberg 1978 Reeuwijk 32 32 31 58 149 Michel Goedhart 1969 Bodegraven 32 36 32 27 150 Nick Lucassen 1955 Reeuwijk 32 58 32 06 151 Rick Hornes 1985 Gouda 33 25 33 06 152 Hans Wiezer 1967 Gouda 33 26 32 34 153 Tonny Pimmelaar 1974 Bodegraven 33 48 33 35 154 Alex Bos 1970 Gouda 33 52 33 23 155 Pieter Bliek 1952 Gouda 33 58 33 18 156 Gert van Dam 1966 Gouda 33 58 33 16 157 Alfred van KLaveren 1960 Gouda 48 44 48 25 158 Cor Buitelaar 1932 Reeuwijk 52 37 52 37 159 Roland Heemskerk 1949 Reeuwijk 54 14 52 00 VROUW PRESTATIELOOP 5 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Tirza van der Wolf 1994 Reeuwijk 17 17 17 17 2 Annelies van Dorp 1966 Gouda 22 43 22 17 3 Dominika Praska 1979 Boskoop 22 52 22 49 4 Lisette Verleun 1997 Bodegraven 22 57 22 50 5 Liesbeth Windhorst 1960 Bodegraven 23 02 22 45 6 Carla van der Wolf 1963 Reeuwijk 23 11 23 10 7 Melory Stoppelenburg 1994 Reeuwijk 23 31 23 17 8 Maria Pardueles Guim 1974 Gouda 23 37 23 08 9 Inge Verleun 2001 Bodegraven 24 06 23 59 10 Marlies Verweij 1977 Woerden 24 19 24 00 11 Dorine Stoppelenburg 1978 Reeuwijk 24 20 24 16 12 Marian Dijkstra 1973 Gouda 24 37 24 31 13 Lyda van der Linden 1961 Reeuwijk 24 38 24 22 14 Maureen Turina 1979 Reeuwijk 24 43 24 43 15 Amanda v d Arend 1976 Boskoop 24 45 24 23 16 Dunja Leidekker 1980 Reeuwijk 24

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013010229 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    MANNEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Mees v d Meij Katwijk 18 38 2 Guido de Graaf Katwijk 18 51 3 Stefan Verdoes Katwijk 18 56 4 Martijn v d Ster Katwijk 19 04 5 Robin Verloop Valkenburg 19 06 6 Tom Biersteker Katwijk 20 02 7 Bram Varkevisser Katwijk 21 06 8 Mees van Rhijn Katwijk 21 38 9 Pieter Kuijt Katwijk 22 02 10 Harm Hoogervorst Noordwijk 23 17 11 Martijn Besselink Noordwijk 23 18 12 Lennart van der Plas Katwijk 24 44 13 Rik Schaap Katwijk 24 45 14 Marc van den Eijnden Katwijk 25 29 15 Andy Smit Katwijk 25 52 16 Paul Kuijt Leiden 26 57 17 Wim Druijff Waddinxveen 27 57 18 Rien de Wolff Voorburg 28 45 19 Brian Smit Katwijk 29 05 20 Robert Siekmann Oegstgeest 29 31 21 Henk Lansbergen Honselersdijk 34 48 22 Piet Lebbing Waddinxveen 35 22 V5KM VROUWEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Tessa Mulder Noordwijk 23 10 2 Mardin Mahmoud Katwijk 24 15 3 Susan v d Plas Duyvenvoorden Rijnsburg 24 51 4 Sandra Schaap Noordwijk 26 34 5 Brigitte Lentz Leiden 27 18 6 Wil den Adel Soest 28 26 7 Debby Minnee Katwijk 29 47 8 Gerda Roest Ter Aar M10KM MANNEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Arjan v d Niet Katwijk 40 49 2 Aron van Duijvenbode Katwijk 40 50 3 Mattias van den Dool Enebjörk Rijnsburg 40 51 4 T van Duijvenvoorde Noordwijkerhout 41 16 5 Jordi Caspers Noordwijkerhout 41 17 6 Bram de Visser Noordwijk 42 51 7 Leo Barnhoorn Katwijk 43 01 8 Jonathan Barnhoorn Utrecht 43 01 9 Cornelis Kuyt Katwijk 43 14 10 Dick Wagter Katwijk 44 39 11 Arjan Varkevisser Katwijk 45 42 12 Frank de Mooij Leiderdorp 46 03 13 Arend

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013007248 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    21 42 3 Jacqueline van Vliet 1965 Zaltbommel 2 26 11 4 Petra Eigenraam 1969 Almere 2 37 03 5 Jellie van der Meer 1966 Ciko 66 3 02 32 6 Diny Kok 1963 Dutch Runners 3 03 20 MSEN 11 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Vincent Barink 1973 Loopgroep Jan Strijker 47 40 2 Joost Bekkers 1975 Oosterbeek 47 42 3 Jaap Oberink 1983 AVA 70 48 14 4 Serge van Bergen 1973 Geldrop 51 40 5 Mario Mies 1972 Nijmegen 51 45 6 Rene van Diest 1975 Nijmegen 52 31 7 Thijs Dubelaar 1977 Arnhem 55 13 8 Robert Mulders 1976 Arnhem 55 23 9 Yorick de Jong 1972 Elst Gld 55 48 10 Bram van der Leij 1982 IJsselstein Ut 56 34 11 Thomas Ten Hoedt 1984 Duiven 56 48 12 Patrick van t Sant 1981 Westervoort 57 07 13 Wesley van t Sant 1983 Westervoort 57 13 14 Maarten Smid 1979 Arnhem 57 42 15 Tijs Veen 1982 Nijmegen 57 51 16 Michiel Arntz 1974 Westervoort 58 01 17 Bram van Graafeijland 1982 Nijmegen 58 09 18 Luuk van Graafeijland 1981 Lent 58 10 19 Gerco de Jager 1973 Arena Atletiek 58 13 20 Jan Willem Vinke 1982 Zevenaar 58 54 21 Ronald de Reus 1981 Zevenaar 58 55 22 Jon Wittendorp 1972 Arnhem 1 00 05 23 Remy Daams 1980 Duiven 1 04 42 24 Norbert Krouweel 1972 Rheden 1 12 24 25 Wessel Wikkerink 1983 Utrecht 1 15 19 26 Harry Wanningen 1974 Arnhem 1 15 55 27 Jorn van logtestijn 1989 Gendt 1 16 20 28 Glenn Kappers 1979 Veenendaal 1 20 42 29 Koen van de Ven 1985 Groningen 1 26 05 30 John Paul van Berkel 1972 Veenendaal 1 44 29 M45 11 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Coen de Wit 1969 Arnhem 44 45 2 Riny Jansen 1963 Oosterbeek 55 14 3 Klaas Peters 1967 Bemmel 56 28 4 Leon Weeda 1970 Vlaardingen 56 37 5 Remi Wandel 1966 Oosterbeek 56 57 6 Hans Derksen 1962 Bemmel 57 14 7 Tonnie Spanbroek 1959 Bemmel 57 16 8 Bernard Diks 1968 De Liemers 57 44 9 Bert Koopmans 1956 Arnhem 58 50 10 John Keizer 1962 Doetinchem 59 16 11 Rob Ottervanger 1962 Argo 59 19 12 André van Zwam 1966 De Liemers 1 00 03 13 Eric Brouwer 1970 Loopgroep Jan Strijker 1 00 31 14 Rune Aresvik 1959 Arnhem 1 03 29 15 Willem Dijkstra 1970 DE LOPER 1 04 38 16 Willie Freriks 1960 Didam 1 04 39 17 Andrea Virati 1966 Vlaardingen 1 04 45 18 Koen Kroon 1963 Gorinchem 1 05 04 19 Paul Peters 1967 Malden 1 05 39 20 Eric Janssen 1962 Malden 1 05 43 21 Eise Lensink 1968 Velp Gld 1 05 45 22 Edwin van Casteren 1966 Druten 1 08 19 23 Wim van Beek 1959 DE LOPER 1 11 11 24 Kees van Gemert 1955 Athlos 1 13 24 25 Wil Kivits 1961 Fortuna

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013000982 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Mud 1970 Hoogeveen 24 18 4 Arjan van Lubek 1975 Assen 25 35 5 André Schutte 1974 Radewijk 25 43 6 Peter van Schaik 1966 Hoogeveen 26 04 7 Danny Six 1973 Spijkenisse 27 30 8 Frank Neijenhuis 1972 Assen 27 46 9 Kamiel Bertels 1975 Hollandscheveld 28 10 10 Folkert Grond 1967 2e Exloermond 37 31 11 Rian Huiberts 1966 Delfzijl 42 01 V50 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Karin Danhof 1961 Zuidhorn 29 02 2 Janneke Eising 1964 Hoogeveen 33 21 3 Ank Bouw 1951 Assen 41 37 4 Gerda Mager 1956 Hoogeveen 41 39 M50 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Luuk Espeldoorn 1960 Hardenberg 24 30 2 Herman Gort 1944 Hoogeveen 26 39 3 Gertjan Grit 1964 Hoogeveen 30 04 4 Paul Scholte Albers 1956 Beilen 30 42 5 Peter Schlepers 1961 Hoogeveen 31 11 6 Fred Dekker 1951 Almere 31 37 7 Jan Stevens 1964 Hoogeveen 32 31 8 Sjors van der Graaf 1961 Lutten 34 06 9 Paul Frieling 1959 Hoogeveen 48 01 VSEN 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Karen Halmingh 1979 Dalen 54 51 V40 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Leonie van Roekel 1975 Peize 54 10 2 Jolanda Ubels 1971 Stadskanaal 58 28 3 Eveline de Valk 1970 Zwolle 59 03 4 Anita Albers 1973 Ruinen 1 00 44 MSEN 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sten Oostland 1988 Harderwijk 39 06 2 Richard Oosterbroek 1990 Groningen 41 20 3 Nick Tameris 1988 Spijkenisse 45 28 4 Mathijs Höster 1988 Annen 48 35 5 Wouter den Dekker 1976 Heerenveen 50 50 6 Wilbert van Houten 1976 Hoogeveen 51 28 7 Niels Lammers 1982 Zwolle 51 35 8 Bernd Ongena 1992 Goor 53 23 9

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016012450263 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    6 33 4 Amber Dekker 2005 HAC 63 6 45 5 Marith Guichelaar 2005 K v Elko 6 57 6 Romy Pieters 2005 K v Elko 7 00 15M 2 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Jay Doldersum 2001 HZVV 7 30 7 30 2 Damian Stijker 2002 HH 97 7 53 7 53 3 Roy Strijker 2000 HH 97 8 06 8 06 15V 2 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Maaike Geerling 2002 HAC 63 9 49 9 48 9MN 1 KM TM 9 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ruben Eefting 2007 HAC 63 5 28 2 Teun Donker 2008 zw De Esch 5 33 3 Wesley Boers 2006 Fivelstreek 5 35 4 Sacha van Lubek 2007 VV Hoogeveen 5 37 5 Stein Guichelaar 2007 SCN 5 58 6 Timo de Vroome 2008 Peize 6 32 7 Twan Ellerie 2007 SC Elim 6 35 8 Björn Tibben 2007 SC Elim 7 22 9 Cas Pieters 2008 K v Elko 7 41 10 Kevin Kip 2006 HAC 63 7 43 11 Mark Benjamins 2009 SC Elim 8 03 12 Thijs Bertels 2010 Hollandscheveld 9 33 9VW 1 KM TM 9 Plts

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016012422522 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •