archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    Busser 2000 Wierden 28 13 28 01 37 Martijn Phielix 1980 Rijssen 28 21 28 12 38 Jörgen Laarveld 1982 Hengelo Ov 29 08 29 02 39 Martin Noeverman 1977 Enter 30 17 30 04 40 Martijn Snip 1990 Almelo 33 29 33 16 M40 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Dick Elzenga 1966 Veluwe 19 36 19 35 2 Martin Roosink 1974 Markelo 22 29 22 27 3 Hendri Schipper 1968 Sibculo 22 31 22 30 4 Gerjan Jonkeren 1974 Almelo 22 38 22 35 5 Hendri Drogt 1970 Wierden 23 02 22 59 6 Alex Wermink 1971 Wierden 23 04 23 02 7 Anne Marsman 1967 Ommen 24 06 23 59 8 Jan Schutte 1968 Sibculo 25 50 25 44 9 Aldo Mulder 1966 Nijverdal 25 55 25 52 10 Dirk Getkate 1971 Enter 26 00 25 51 11 Nico Louwen 1971 Altis 27 03 26 55 12 Rene Fokke 1970 Vriezenveen 27 23 27 20 13 Wilfred Wijnhof 1970 Hoge Hexel 27 51 27 48 14 Hubert Velner 1968 Wierden 27 57 27 48 15 Marc ten Kate 1972 Hengelo Ov 28 40 28 34 16 Joop Boerekamps 1968 Wierden 28 58 28 49 17 Derk Hendriks 1969 Sibculo 29 38 29 32 18 Martin van Goor 1974 Den Ham Ov 32 08 31 56 19 Mark Jourissen 1970 Wierden 34 04 33 50 M50 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Marco Kuipers 1965 Nijverdal 20 46 20 45 2 Lucien Perizonius 1959 Hengelo Ov 21 51 21 49 3 Erik Nijhof 1965 Marathon Pim Mulier 22 02 22 01 4 Hans Bramer 1961 Hoge Hexel 22 29 22 25 5 Kees van de Wetering 1963 Loopgroep Aart Stigter 22 37 22 35 6 Jakob Renkema 1956 Nijverdal 23 09 23 07 7 Theo Balkenende 1963 Enschede 24 05 23 52 8 Foppe de Lange 1952 SISU 24 14 24 09 9 Jan Schuurs 1965 Den Ham Ov 24 30 24 26 10 Jan Tijhuis 1956 AV Rijssen 24 50 24 47 11 Geert Berkhof 1959 Westerhaar Vriezenv Wijk 25 29 25 19 12 Johan Kippers 1958 Loopgroep Het Lageveld 26 55 26 55 13 Manfred Körbl 1960 Nijverdal 27 01 26 52 14 Marko Vlaming 1961 Ommen 29 10 28 53 15 Henk Hegeman 1958 Wierden 32 48 32 42 16 Kim Visser 1965 Almelo 33 07 33 02 17 Henk Schulenburg 1949 AV Rijssen 36 09 35 58 VSEN 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Jorina Braamhaar 1985 Hengelo 22 46 22 44 2 Nanouk Tijhuis 1998 Enter 25 57 25 55 3 Annemijn Kootstra 1988 Wierden 26 22 26 19 4 Manon Dik 1988 Almelo 27 26 27 23 5 Elian Tijhuis 1995 s Hertogenbosch 27 47 27 44 6 Laura Ooms 1996 Enter 28 00 27 54 7 Nienke Bomers 1987 Enschede 28 23 28 15 8 Anouk Bomers 1992 Kronos 28 36 28 29 9 Alide Zijlstra Jonker 1987 Vriezenveen

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011620452 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Ester Eikendal 1974 Atverni 49 30 2 Agnes Kozyrska 1972 Int AC Düren 57 39 3 Sandra May 1973 Herzogenrath 1 03 37 4 Carola Baburek 1975 Achilles Top 1 06 05 5 Astrid van der Weijden 1971 Gulpen 1 10 05 6 Tanja Schultes 1973 Geilenkirchen 1 10 38 7 Monique Pagen 1976 Infour 1 16 01 M45 10 5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Helge Heers 1969 AC Dueren 44 31 2 Rombout Senden 1968 Achilles Top 49 30 3 Robert van Orsouw 1969 Schaijk 50 12 4 Ralf Dohms 1968 Aachen 52 47 5 Stefan Lenz 1967 SC Komet Steckenborn 53 00 6 Martin de Graaf 1970 Wemeldinge 53 12 7 Wiel Peters 1966 Heerlen 55 43 8 Rob Knops 1968 Voerendaal 57 15 9 Eric Zijlstra 1967 Brunssum 57 44 10 Juergen Grief 1970 N A 1 01 05 11 Eric Klein Breteler 1970 Kerkrade 1 02 51 12 Roger Rhoen 1969 Landgraaf 1 02 52 13 Dirk Borrmann 1967 Alsdorf 1 03 37 14 Guido van Galen 1971 Helden 1 04 00 15 Luc Spiegels 1970 Taxandria Atletiek 1 04 37 16 Rob Keulers 1968 Eys 1 07 02 17 Michael Langenberg 1968 N A 1 09 23 18 Lido Schmitz 1968 N A 1 09 34 19 Hans van de Kerkhof 1966 HAC 1 09 55 20 Douwe Yska 1970 Horror 1 19 09 V45 10 5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Inge Bischof 1968 Aken 57 25 2 Anna Willekens 1968 Achilles Top 1 05 40 3 Annette Buescher 1968 N A 1 09 23 4 Verona Janssen 1970 Geleen 1 18 47 M50 10 5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Josef Frohn 1962 Herzogenrath 50 08 2 Claus Uellendall 1964 Aachen 52 40 3 Paul Sour 1963 Landgraaf 56 57 4 Dirk Löhr 1966 SC Komet Steckenborn 57 34 5 Huub Grein 1965 Roermond 59 53 6 Roger Verspagen 1965 Infour 1 00 01 7 Peter Kessels 1965 Venlo 1 01 37 8 Arnoud Janssen 1964 Alphen aan den Rijn 1 01 44 9 Burkhard Puetz 1963 SV Germania Duerwiss 1 02 35 10 Bert Bisschoff 1966 Simpelveld 1 06 10 11 Marco Spiler 1962 N A 1 07 39 12 Nathal van der Meulen 1966 Achilles Top 1 08 21 13 Theo Schroijen 1963 Achilles Top 1 08 21 14 Andreas Duda 1964 Mönchengladbach 1 10 32 15 Uwe Gerhardt 1965 Stolberg 1 29 55 V50 10 5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Joan Merx 1966 Nijmegen 1 07 49 2 Petra Kessels 1963 Scopias 1 14 29 M55 10 5KM TRAIL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Rolf Schubert 1957 AC Dueren 49 07 2 Kurt Koll 1961 SC Komet Steckensorn 52 29 3 Sjef Geitz 1957 STAP 54 08 4 Wiel Deguelle 1956 N A 1 00 37 5 Udo Jumperz

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011617302 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Toor Parthenon 6 57 5 Tim Leeman AAA 7 03 6 Julian Versluis AAA 7 19 7 Gael Rietveld Saloma Passaat 7 22 8 Erben Abma Parthenon 7 23 9 Mees Schneider Hercules 7 34 10 David Schippers Passaat 7 50 11 Luc de Goeij Passaat 7 52 12 Yuma van Dijkhuizen 2005 Parthenon 8 02 13 Max van Det AAA 8 06 14 Sven Hurkmans Parthenon 8 12 15 Tinus Rijsdijk Parthenon 8 16 16 Thialf Heilema Passaat 8 22 17 Mick Boekholt Hercules 8 40 MPUA1 PUPIL MA CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Kyra Korevaar Passaat 7 56 2 Veerle Uilhoorn Parthenon 8 22 3 Floor Zebel Parthenon 8 27 4 Nikita de Kock Passaat 8 40 5 Erica van de Wal 2006 Parthenon 8 48 6 Danique de Kock Passaat 8 53 7 Jil Vogelaar Parthenon 9 29 MPUA2 PUPIL MA CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Hebe Chadwick 2005 Delft 6 53 2 Thirza Krol Typhoon 7 34 3 Melissa Hanselaar Typhoon 7 46 4 Larissa van der Grijn Typhoon 8 01 5 Faith Conijn AAA 8 18 6 Britt van Lopik Typhoon 8 38 7 Savannah Bailey Parthenon 8 43 8 Julia van Dorp 2005 Parthenon 8 49 9 Gyenne Inge van Pelt AAA 8 51 JJUND JUNIOR JD CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jorrit Bruggema Parthenon 7 36 2 Remco Scheffer Hercules 7 53 3 Jeroen Jonker Passaat 8 01 4 Max van der Spek Parthenon 8 04 5 Jamie Hanselaar Typhoon 8 05 6 Erik Hokken Passaat 8 08 7 Timo de Kok Hercules 8 13 8 Menno Weeda Parthenon 8 24 9 Steven de Kock Passaat 8 31 10 Dolf Vonk AAA 8 36 11 Siem ten Have Passaat 8 46 12 Wessel de Lange 2004 Parthenon 8 49 13 Luc van Putten Passaat 8 58 14 Kris Lievense Typhoon 9 06 15 Victor van t Zelfde Typhoon 9 07 16 Christiaan van den Adel Passaat 9 26 17 Naut den Hartog Passaat 9 34 18 Stijn Herrewijnen 2004 9 43 19 Jari Kroon Parthenon 9 59 20 Tijn Groot 2004 Dordrecht 10 01 21 Max Kraal Passaat 10 04 22 David Bode Passaat 10 57 23 Lennart Heijkamp Passaat 11 14 MJUND JUNIOR MD CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Eline van Gameren Spirit Oud Beijerland 8 04 2 Eva Reijenga Parthenon 8 17 3 Tiamo Peeters AAA 8 24 4 Hannah Reijenga Parthenon 8 27 5 Nena Brunekreef Hercules 8 34 6 Sinte Bras Hercules 8 40 7 Pleun Tonino Hercules 9 08 8 Isa Overduin 2004 Dordrecht 10 02 9 Nikki van Dort Parthenon 11 10 10 Merel Herrewijnen 2005 Dordrecht 11 59 MJUNC JUN MC B CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Maaike van Tuijl Passaat 12 13 2 Marit Uilhoorn Parthenon 12 27 3 Denise Dijkstra Hercules 15 01 MJUNB JUN MC B CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Emy Sijssens 2000 Parthenon

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011606228 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Susteren 11 55 3 Collin Alewijnse 13 01 4 Nick Verhoeven 16 36 5 Jeroen Verhoeven 16 36 V 3KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Chantal Pleune 13 03 2 Gwenn Alewijnse 13 53 3 Paola Edikshoven 16 04 4 Dieuwertje Tromp 16 45 5 Marriet Verhoeven 18 07 M 5KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Solomon Teklebrhen 15 31 2 Corne Timmer 16 35 3 Brent Pieterse 17 46 4 Barry Spaargaren 18 12 5 John de Wit 18 13 6 Tom Kruis 18 44 7 Alwin de Jong 18 51 8 Marcel Bellis 18 53 9 Frans Woerden 18 58 10 Iwan Keizer 19 36 11 Robin Schoorl 20 05 12 Michel Vollebregt 20 28 13 Nico Schipper 20 52 14 Toon Ligtenberg 20 57 15 Ronald Zandvliet 21 55 16 Wouter de Jong 22 13 17 Kees Schouten 22 23 18 Hugo van den Berkmortel 23 17 19 Jan Bruinedebruin 23 40 20 Peter van Wouwe 24 49 21 Jos Cornelisse 24 54 22 Coen Smithuis 24 55 23 Arnold van Velthoven 24 58 24 Steven Schroor 25 41 25 Peter Akerboom 25 59 26 Maarten Biesheuvel 26 17 27 Anton Schuurman 29

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011301108 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Bouwknegt 2000 HAC 63 8 51 2 Finn van Pijkeren 2001 Middelstum 9 23 3 Jai Rijpers 2001 VV Hoogeveen 9 36 4 Caleb Hoogeveen 2001 VV Hoogeveen 9 52 5 Dylan Lucas 2004 HAC 63 10 17 6 Niels Hartman 2001 VV Hoogeveen 10 30 7 Nikita Heuvelman 2002 HAC 63 11 14 8 Mushtab Khafaij 2001 VV Hoogeveen 12 40 9 Noah Benjamins 2001 VV Hoogeveen 13 51 10 Kirsten Strijker 2001 Kerkenveld 14 23 11 Jozef Katklian 2001 VV Hoogeveen 15 04 12 Rowin Prins 2002 VV Hoogeveen 15 06 13 Roy Schonewille 2001 VV Hoogeveen 15 08 14 Lorenzo Eeken 2002 VV Hoogeveen 15 57 15 Jesper Lichtendonk 2002 VV Hoogeveen 16 08 16 Rosalie Bonen 2002 VV Hoogeveen 16 56 17 Fay Wolting 2002 VV Hoogeveen 16 57 18 Kristel Faken 2001 VV Hoogeveen 17 42 19 Jessica vd Most 2000 VV Hoogeveen 17 42 20 Roy Dijkstra 2002 VV Hoogeveen 20 11 21 Dinando Bakker 2002 VV Hoogeveen 20 11 BJUN 2500M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Twan Reinders 2000 VV Hoogeveen 9 34 2 Jasper Strijker 2000 VV Hoogeveen 13 51 3 Ahmed al Aani 1998 VV Hoogeveen 14 59 5KMM 5KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Alwin Hoorn 1994 HAC 63 17 21 2 Mark van Ginkel 1999 Ten Boer 17 28 3 Thomas Reinders 1998 VV Hoogeveen 19 10 4 Jorrick Nijenhuis 1996 HAC 63 19 12 5 Kadir Tangor 1998 VV Hoogeveen 19 24 6 Epraim Been 1999 HAC 63 19 33 7 Jeffrey van Veen 1998 VV Hoogeveen 19 40 8 Arjan Gruppen 1981 HAC 63 20 00 9 Marciano Vreeling 1996 VV Hoogeveen 20 36 10 Roy Grotentraast 1979 Hoogeveen 20 38 11 Marco Santing 1992 VV Hoogeveen 20 58 12 Jodi Hoogeveen 1973 HAC 63 21 07 13 Lerroy Rijpers 1996 VV Hoogeveen 21 15 14 Jonny Talen 1973 HAC 63 21 16 15 Ruben Brinkman 1998 VV Hoogeveen 21 27 16 Daniel Manning 1985 VV Hoogeveen 21 49 17 Karlo Koopman 1994 VV Hoogeveen 22 07 18 Harry Kruizinga 1968 Hoogeveen 22 12 19 Micro Mulder VV Hoogeveen 22 25 20 Kevin Bezuyen 1995 VV Hoogeveen 22 42 21 Marco Hartman 1987 VV Hoogeveen 22 49 22 Saroney Vrieling 1993 VV Hoogeveen 22 59 23 Geert Bremmers 1987 VV Hoogeveen 23 00 24 Ignas Peek 1985 VV Hoogeveen 23 02 25 Arjan van Lubek 1975 Hoogeveen 23 08 26 Joran Kroesen 1994 HAC 63 23 09 27 Cor Lichtendonk 1969 VV Hoogeveen 23 14 28 Raymon Slot 1993 VV Hoogeveen 23 17 29 Rik de Lange 1982 VV Hoogeveen 23 19 30 Ronald Post 1977 VV Hoogeveen 23 27 31 Henny Berends 1965 Balkbrug 23 38 32 Robin Comello 1995 VV Hoogeveen 24 10 33 M Boertien 1989 VV Hoogeveen 24 21 34 Dennis Gieselink 2014 VV Hoogeveen 24 22 35 Geertjan de Blecourt 1984 VV Hoogeveen 24 49 36 Joy Eising 1992 VV Hoogeveen 24 52 37 Berry Beuker 1982 VV

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011022522 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    33 51 40 Nikki Fisher 1961 Archeus 34 27 34 19 41 Geertje Eckhardt 1956 Winterswijk 34 28 34 19 42 Anja Ruesink 1958 Archeus 34 28 34 19 43 Linda Nieuwenhuis 1980 Varsseveld 34 29 34 23 44 Lucinda Jolink 1979 Winterswijk 34 33 34 18 45 Lotte Reinders 1999 Lievelde 34 51 34 44 46 Erna Lammers 1968 Archeus 35 06 34 56 47 Romy Tijdeman 1960 Winterswijk 35 30 35 20 48 Jacqueline Bugter 1968 Archeus 35 38 35 20 49 Esther Bulten 1978 Sinderen 36 03 35 58 50 Johanna Huisinga de Groot 1951 Winterswijk 36 10 36 03 51 Susan Vriezen 1975 Varsseveld 36 17 36 12 52 Saskia Landman 1970 Winterswijk 36 26 36 08 53 Jeannette Boekelder 1963 Winterswijk 36 36 36 20 54 Regien Belksma 1957 Archeus 36 45 36 36 55 Ilona Westerhof 1980 Archeus 37 12 36 56 56 Edith Koldeweij 1962 Winterswijk 37 15 37 07 57 Jessica te Brummelstroete 1971 Winterswijk 37 48 37 29 58 Lenny te Veldhuis 1974 Winterswijk 37 49 37 30 59 Leoni Haeke 1964 Winterswijk 38 07 37 48 60 Rianne Vrieze 1982 Winterswijk 39 58 39 41 LC M LANGE CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Koen Vossers 1989 Hengelo Gld 34 27 34 26 2 Lars Duistermaat 1986 Archeus 35 59 35 58 3 Stefan Stroick 1994 Borken 36 19 36 18 4 Erik Höpfner 1998 Bocholt 38 25 38 23 5 Mathias Welz 1980 Bocholt 38 47 38 44 6 Tom Baak 1982 Archeus 38 56 38 54 7 Björn Demkes 1976 Lievelde 39 03 39 01 8 Wiebe de Heer 1995 Atletico 73 40 26 40 25 9 Denis Woeltjes 1968 AVA 70 41 45 41 42 10 Maite Stockhausen 1998 Bocholt 42 12 42 10 11 Friedhelm Betting 1964 Bocholt 42 12 42 10 12 Janek Betting 1997 Bocholt 42 12 42 10 13 Joost Sikking 1971 Winterswijk 42 30 42 26 14 Uli Kormann 2000 Velen 42 47 42 37 15 Kees Lemmens 1982 Doetinchem 43 12 43 09 16 Marcel Bos 1972 Winterswijk 43 36 43 32 17 Wilco Dunnewold 1968 Archeus 44 11 44 08 18 Frank Roos 1964 Aalten 44 38 44 34 19 Hans Jentink 1981 AVA 70 44 38 44 35 20 Wim Brinkman 1959 Aalten 45 03 44 59 21 Patrick Weijers 1973 AVA 70 45 48 45 45 22 Theo Schreurs 1966 Winterswijk 45 50 45 47 23 Sascha Prinz 1981 Südlohn 46 01 45 50 24 Patrick Zegelink 1972 Winterswijk 46 05 46 01 25 Björn Weier 1974 Bocholt 46 23 46 19 26 Henri Gelderblom 1968 Aalten 46 32 46 28 27 Erik Meijerink 1978 Winterswijk 46 36 46 29 28 Frank Blomen 1975 Hamminkeln 46 46 46 40 29 Marco Schley 1987 Suedlohn 46 53 46 48 30 Maurice Wienholts 1967 Winterswijk 47 30 47 24 31 Ewald Harmeling 1962 Stadlohn 47 32 47 28 32 Kasper Zemann 1987 Archeus 47 48 47 42 33 Wouter Raben 1974 Aalten 47 56 47 46 34 Jürgen Belling 1974 Hamminkeln 48 22 48 15 35 René Steentjes 1962 Enter 48 25 48 21 36 Jan Hoffmann 1991 Bocholt 48 26 48 21 37 Winand Schlattmann 1960 Raesfeld 48 34 48 27 38 Han Geurkink 1965 Archeus 48 38 48 33 39 Rick Gal 1982 Zutphen 48 40 48 35 40 Mark Vaartjes 1980 Winterswijk 49 09 49 04 41 Manni Fleige 1962 Vreden 49 46 49 38 42 Rene Sterken 1995 Borken 49 48 49 42 43 Andreas Brinkhaus 1977 Rhede 50 08 50 04 44 Wouter Horstink 1980 Winterswijk 50 31 50 22 45 Stephan Rave 1963 Windthorsterstr 50 32 50 26 46 André Bruil 1968 AVA 70 50 46 50 33 47 Walter Vaags 1970 AVA 70 50 53 50 37 48 Ruben Boekelder 1999 AVA 70 51 00 50 44 49 John Krabenborg 1969 Zieuwent 51 01 50 58 50 Jelle Bosch 1967 Winterswijk 51 05 50 59 51 Henrie Drenthel 1966 AVA 70 51 16 51 07 52 André Balke 1964 AVA 70 51 17 51 01 53 Gerard Wieringa 1953 Archeus 51 23 51 11 54 Martin Knook 1972 Winterswijk 51 24 51 07 55 Gerben Elferdink 1987 Winterswijk 51 33 51 24 56 Henry Elferdink 1991 Winterswijk 51 33 51 24 57 Jeroen Ernst 1966 Lengel 51 58 51 52 58 Siggi Rennar 1966 Stadlohn 52 04 51 59 59 Jochem Venderbosch 1972 Winterswijk 52 09 51 56 60 Roland Lieverdink 1975 Winterswijk 52 26 52 10 61 Manfred Peifer 1968 Stadlohn 52 49 52 44 62 Bram Loman 1969 Archeus 52 56 52 44 63 Erwin Hekman 1979 Winterswijk 53 04 52 51 64 Laurens Meekes 1954 Lichtenvoorde 53 14 53 01 65 Marvin Bennink 1992 Stadlohn 53 18 53 13 66 Robert Veldhorst 1972 Winterswijk 53 25 53 17 67 Raimo te Kempel 1972 Winterswijk 53 45 53 28 68 Erik Piek 1957 Winterswijk 54 01 53 51 69 Nico Deunk 1984 Winterswijk 54 15 54 04 70 Jos Bokerman 1969 Winterswijk 54 20 54 06 71 Sander Overkamp 1982 Archeus 54 20 54 06 72 Bart Mentink 1963 Archeus 54 45 54 33 73 Teun van Amersfoort 1982 Winterswijk 55 05 54 55 74 Leroy ten Dolle 1984 Winterswijk Woold 55 06 54 56 75 Albert ten Wolde 1966 Winterswijk 55 07 54 57 76 Peter van Rijn 1966 Winterswijk 55 15 54 59 77 Rien van Middelkoop 1948 Borken 55 19 55 08 78 Peter Wittland 1974 Stadtlohn 55 20 55 14 79 Timo Pampiermole 1971 Winterswijk 55 22 55 11 80 Peter Roedema 1972 Aalten 55 22 55 08 81 Rob Aerdts 1964 Siebengewald 55 27 55 12 82 Rob Berkelder 1970 AVA 70 55 34 55 26 83 Dennis Wentink 1969 Varsseveld 55 34 55 25 84 Eddy te Loo 1952 Archeus 55 41 55 29 85 Carel Horstink 1951 Winterswijk 55 54 55 41 86 Mile Pajic 1955 s Heerenberg 56 26 56

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011019450 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    6 48 5 K V 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Wendy Vermeer 1977 Apeldoorn 25 13 2 Irma Holtman 1961 AV 34 27 13 3 Floor Halkes 1977 Apeldoorn 27 23 4 Marjo Prigge van der Linde 1968 Teuge 27 38 5 Ollie Driessen 1978 Apeldoorn 27 48 6 Miranda van de Bunte 1974 Teuge 28 08 7 Gerry Prigge 1958 AVA 70 28 33 8 Petra van de Vis 1972 Apeldoorn 28 35 9 Ineke Wiering Kok 1961 AV 34 29 20 10 Eveline Peereboom 1974 Bathmen 29 30 11 Natascha Linthorst 1974 Apeldoorn 29 33 12 Sarah Scheller 1992 Apeldoorn 29 47 13 Karlijn Molenbroek 1992 AV 34 29 47 14 Suzan Hanskamp 1969 Apeldoorn 29 48 15 Marjon Beuwer 1968 Apeldoorn 30 19 16 Corine Drieenhuizen 1975 Apeldoorn 30 27 17 Ans Vendrig 1958 AV 34 31 05 18 Mathilde Strijbis 1971 Apeldoorn 31 09 19 Ellen Fransen 1972 Apeldoorn 32 15 20 Marjo Jansen 1973 Bathmen 32 56 21 Bianca de Warle 1970 Apeldoorn 32 56 22 Wilma van Amersfoort 1965 Apeldoorn 32 57 23 Vermeer Anita 1970 Apeldoorn 32 58 24 Grace Hamstra 1970 Apeldoorn 32 59 25 Laura Stegeman 1974 Apeldoorn 35 21 26 Lianne Cornelissen 1986 AV 34 36 18 27 Monique Witteveen 1975 Apeldoorn 36 30 28 Esther van Dijk 1962 Apeldoorn 36 59 29 Mia Lourens 1963 Apeldoorn 37 14 30 Yvonne van Wenkop 1962 Apeldoorn 37 14 31 Truus van der Meulen 1959 Apeldoorn 37 14 5 K M 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Eelke Nuijten 1980 Apeldoorn 24 20 2 Niels Keijzers 1980 Apeldoorn 24 46 3 Tim Berends 2003 Apeldoorn 24 56 4 Jordy Huis in t Veld 2004 Apeldoorn 25 10 5 Martin de Haas 1965 AV 34 25 11 6 Ronald Prigge 1962 Aalten 25 19 7 Jo Stassen 1958 Apeldoorn 25 29 8 Jan Willem Stegeman 1970 Apeldoorn 25 45 9 Mart Fransen 2003 Apeldoorn 26 12 10 Hans Koldenhof 1963 AV 34 26 27 11 Gerard Hermsen 1950 Apeldoorn 26 31 12 Hans Riefel 1969 Wilp Gld 26 50 13 Rene Berends 1969 Apeldoorn 27 04 14 Naomi van der Pan 2001 Apeldoorn 27 42 15 Ivan Rib 2004 Apeldoorn 28 00 16 Esther Oosterhuis 1977 Apeldoorn 28 26 17 Ryan Blumink 2004 Teuge 28 34 18 Jacco Bluming 1970 Apeldoorn 28 48 19 Quentin van der Pan 1974 Apeldoorn 28 53 20 Jan Timmer 1950 Apeldoorn 29 13 21 Nancy Onofrio 1981 Apeldoorn 29 34 22 Roland Fransen 1967 Apeldoorn 29 40 23 Marcel de Lang 1964 Apeldoorn 30 00 24 Debbie Rib 1973 Apeldoorn 30 24 25 Els Voordes 1974 Apeldoorn 30 59 26 Miriam Stufken 1977 Teuge 31 00 27 Eva van Dongen 1974 Twello 31 13 28 Lisonne de Haan 1993 De Beemte 31 14 29 Niek Koetsier Apeldoorn 31 28 30 Richelle Haverkamp 1993 Beemte 31 28 31 Ruben van Dongen 2006 Twello 31 29 32 Herk Jolink 1956 Vaassen 33

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011019403 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    33 25 12 Corry Verschure 35 30 13 Dorine van der Mast 36 15 14 Maaike Verkerk 36 30 15 Mariska Roeland 36 30 16 Mirjam Beirnaert 37 06 17 Carla van Boxel 37 06 JJA JONGENS JUN A Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Rens van Ravenstein 2 Bram van der Mast MJA MEISJES JUN A Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Kim van Loon 2 Marieke Dingemans 3 Julliette Boot 4 Laura Eldred JJB JONGENS JUN B Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jesse Buckmann 12 13 2 Daan van Loon 12 52 MJB MEISJES JUN B Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Evi van Bladel 13 17 2 Noortje van der Mast 16 04 3 Djaane Abdulrahman 17 10 JJC JONGENS JUN C Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Tom van Loon 9 00 2 Jorrit Ivens 9 02 3 Jasper van Laarhoven 9 09 4 Jason Smits 9 11 5 Julian Buckmann 10 45 MJC MEISJES JUN C Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Lotje Birker 11 43 JJD JONGENS JUN D Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Milan van Alphen 6 22 2 Thijmen van Alphen 7 22 3 Tim Nijssen 7 26 4 Jelmer van Oosterhout 7 48 MJD MEISJES JUN D Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Elise van Wijnen 7 07 2 Guinevere Voogd 7 14 3 Aaliyah Jaspers 7 18 4 Sara van Riel 7 46 5 Mandy Snels 7 48 6 Faye Stofmeel 8 09 7 Zoe Reuvekamp 8 39 JPA JONGENS PUP A Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Mark van de Ven 3 41 2 Remco Jocaille 3 46 3 Sep de Graaff 3 48 4 Jesse van Humbeeck 4 01 5 Reinier de Rooij 4 03 6 Tom

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016011013343 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •