archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Marit Uiterdijk 1999 Wieringermeer 22 28 2 Daniëlle Stoffer Roelen 1978 Wieringermeer 24 02 3 Ina Zwaan Kuijper 1959 27 10 4 Christa van Dijk 1967 27 15 5 Anke de Bie 1982 27 43 6 Annet Reitsma 1971 27 44 H 6 6 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Frans van Duin 1953 27 59 2 Dick Meyer 1967 Wieringermeer 29 12 3 Ben Seekles 1950 Hippolytushoef 29 41 4 Jan de Dood 1951 Wieringerwerf 30 13 5 Roeland Gravestein 1963 39 51 6 Tom Delamare 1944 43 40 7 Pieter Buijsman 1946 47 53 D 6 6 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Esmiralda Beijer 1973 Wieringermeer 31 33 2 Jacolene Lombaard 1977 Hippolytushoef 33 45 3 Anneke Brown 1951 Hoorn 36 14 4 Inge Zwaan 1991 39 23 5 Michelle Glasbergen 1993 39 23 6 Lisanne Glasbergen 1999 40 17 7 Nicole Hoekstra 1966 41 17 H 8 8 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Henk Kuijper 1964 34 21 2 Peter Schoen 1967 Wieringerwerf 37 06 3 Rene Brown 1959 Hollandia 42 56 4 Jan de Vries 1942 Wieringerwerf 43 19 5 Nico Kuip 1959 43 48 6 Gerard Clappers 1959 Wieringermeer 46 21 7 Gerard Wissink 1951 Wieringermeer 47 55 8 Willem Glas 1954 48 19 D 8 8 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Joke van Bruggen 1953 Wieringermeer 36 56 2 Elke vd Else 1977 47 49 3 Frida Kuip 1954 48 16 4 Merel Vos 1994 48 52 5 Marieke Meeldijk 1971 48 53 6 Maartje Smit 1985 59 56 H 10 10 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Bas vd Ploeg 1967 Schagen 41 29 2 Marcel Laan 1968 42 52 3 Ruud

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120604140 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    van Bremen 1961 Noordkop 41 36 13 Hedy Verheijen 1963 Noordkop 43 17 14 Patty Karels 1965 Barsingerhorn 46 08 V55 CROSS 6KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ans Thole 1958 SAV 27 17 2 Wilma van Wouw 1960 Hollandia 28 49 3 Regina Homon 1956 Purmerend 29 36 4 Marian Baas Bakker 1958 Hollandia 31 48 5 Mary Koenis 1954 Hollandia 32 10 6 Marja Mulder 1957 SV Sportlust 32 43 7 Nanda Witteman 1949 TAS 82 35 13 8 Marga Stroo 1952 TAS 82 35 58 9 Anna van Aalst 1956 Hera 36 03 10 Trudi Beerling 1946 Noordkop 36 17 11 Marian Geertsema 1946 Noordkop 39 10 12 Sjaan Beentjes 1954 Den Helder 40 05 13 An van t Hert 1943 Noordkop 42 59 14 Janny Heidman 1955 Noordkop 44 05 15 Sylvia Huiberts 1959 49 58 MRECR CROSS 6KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Remco Bruin 1986 Hylas 23 21 2 Peter Jan Laverman 1981 Hollandia 23 34 3 Ruben Alvarez Arias 1982 Hylas 24 05 4 Frits van Twuyver 1969 Noordkop 24 42 5 Klaas de Beurs 1979 Den Helder 25 18 6 William Striet 1982 26 15 7 Jesper Beeldman 1990 Hylas 26 44 8 Alex Vaars 1995 DOKEV 27 06 9 Renzo Cruiming 1976 SV Sportlust 27 22 10 Stephan Privee 1983 27 34 11 Marcel Steenvoorden 1965 Noordkop 27 38 12 Marco Windt 1961 Schagen 27 48 13 Jos ten Velden 1954 SV Sportlust 27 55 14 Mark Bakker 1978 SV Sportlust 28 11 15 Peter Koelemeij 1969 Hera 28 22 16 Nick Ouwens 1987 28 24 17 Ron Hoekstra 1963 oude veer 28 28 18 Dennis Curvers 1980 Noordkop 28 44 19 Anton van der Sloot 1971 28 55 20 Bart van den Broek 1962 Julianadorp 29 08 21 Johan Schoonheden 1961 Noordkop 29 14 22 Robert Schutte 1987 Groningen 29 31 23 Chris Eykelenboom 1988 DOKEV 30 21 24 Gerard Vermeulen 1963 Purmerend 30 23 25 Bart de Leeuw 1984 SV Sportlust 30 24 26 Vince van Dalen 2000 SV Sportlust 30 42 27 Dave Koster 1972 SV Sportlust 31 50 28 Edwin Agema 1961 Noordkop 32 06 29 Wim van der Poel 1950 Zaanland 32 13 30 Peter Stam 1959 Hera 32 17 31 Ernst Jonker 1974 Hera 34 00 32 Kees Brandhoff 1955 Koggenland 34 04 33 Leo Witteman 1950 TAS 82 34 05 34 Jan Springveld 1948 Hera 34 39 35 Wan Geertsema 1946 Noordkop 34 49 36 Jan Douwe Borsch 1968 SV Sportlust 34 54 37 Arjan Logemann 1978 Julianadorp 35 09 38 Herman van der Giessen 1950 SV Sportlust 35 38 39 Marco van der Veen 1967 DOKEV 35 39 40 Jork de Wit 1961 35 46 41 Mart de la Cour 1956 36 14 42 Theo Wester 1948 Hera 36 20 43 Paul Jansen 1977 36 33 44 Herman Lammers 1965 36 34 45 Hans Pronk 1953 Noordkop 36 46 46 Patrick Stähli 1966 Den Helder 37 51 47 Wim Ouwens 1956 Noordkop 37 55 48 Fenko Haaksema 1950 Den Helder 40 04 49 Wim Dudink SAV 41 56 MSEN CROSS 10KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Michiel de Ruiter 1986 NOVA 34 02 2 Menno Schouten 1991 Lycurgus 34 15 3 Gianluca Assorgia 1994 SV Sportlust 35 00 4 Rob ter Burg 1995 Groningen Atletiek 35 11 5 Yunis Stitan 1989 Haag Atletiek 36 11 6 Arjen Hart 1986 AAC 36 17 7 Thijs Mossel 1989 AV Edam 36 31 8 Tim Tesselaar 1995 Noordkop 37 09 9 Erik Jan Spijkerman 1983 37 37 10 Maurice Vriend 1985 AAC 37 43 11 Ton Koning 1991 AV Edam 37 49 12 Koen Selie 1987 Hollandia 37 52 13 Jelle van der Duim 1997 Texel 38 08 14 Rene Hoep 1985 DOKEV 38 14 15 Raymond Koen 1981 Noordkop 38 31 16 Emiel van Tongerlo 1983 SV Sportlust 39 01 17 Nico Zwarthoed 1987 AV Edam 39 13 18 Robert de Boer 1995 AV Edam 39 21 19 Reinier Wardenaar 1985 Hollandia 40 13 20 Jan Arie Portegijs 1992 DOKEV 40 44 21 Bart van der Landen 1988 Alkmaar 40 48 22 Hugo Bakker 1983 Hera 41 26 23 Wim Schilder 1983 Hollandia 41 55 24 Johan Baas 1984 Hollandia 42 03 25 Erik Koenis 1982 Hollandia 42 22 26 Paul Okkerse 1988 SV Sportlust 42 52 27 Tjalf Pieter Hek 1984 SV Sportlust 43 04 28 Twan Noordhoek 1997 Noordkop 43 18 29 Pedro Compöete 1984 Alkmaar 43 25 30 Sjaak van den Berg 1984 Noordkop 43 43 31 Manuel Griffioen 1990 Den Helder 44 06 32 Arnaud van Kuijk 1990 44 09 33 Matthijs Munnik 1985 44 31 34 Ferry Pronk 1996 Spanbroek 44 48 35 Jorick Quax 1990 44 53 36 Maarten Boer 1983 SV Sportlust 46 18 37 Co van Buren 1983 47 09 38 Erik Witte 1984 47 46 39 Pim Evers 1985 Hoorn 48 09 40 J Hoekstra 1986 48 29 41 Sean Smook 1989 Den Helder 49 14 42 Herman Schooljan 1985 Noordkop 49 24 43 Paul Homan 1990 Anna Paulowna 49 37 44 Joao Cardeira 1987 49 55 45 Herman Tol 1984 AV Edam 50 02 46 Bart Kamperman 1981 Noordkop 51 40 47 Wouter Nieuwboer 1983 53 02 M35 CROSS 10KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Mark van Lierop 1976 DOKEV 36 25 2 Albert Timmers 1978 Haarlem 37 29 3 Sjaak Bakker 1980 SAV 37 35 4 Daniel Spijker 1979 Noordkop 38 57 5 Lars Eelman 1977 Noordkop 39 00 6 Gerald Koeman 1976 Hollandia 39 26 7 Bart Klaver 1977 Hera 40 59 8 Joram Kauwoh 1976 SV Sportlust 41 23 9 Jeroen Linting 1977 TAS 82 41 48 10 Alex Kok 1977 Hollandia 42 04 11 René Schilder 1980 AV Edam 43 54 12 Norbert Bijvoet 1976 Hollandia 43 58 13 Theo Quist 1977 Westwoud 44 44 14 Dave Erents 1979 Zwaag 44 46 15 Maarten Griek 1978 Noordkop 44 51 16 Peter Borst 1978

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120604126 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Castricum 1 20 48 76 Christiaan Kapper 1980 1 21 58 VROUW 10 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Diane van Es 1999 PAC 43 08 2 Corinde van Es 1997 PAC 46 56 3 Eva van Zoonen 1984 48 29 4 Judith Peterink 1980 AV Castricum 49 04 5 Lieke Beentjes 1980 Phanos 49 13 6 Marit Schwantje 1994 Utrecht 51 34 7 Marieke Gimbel 1991 Phoenix 53 31 8 Roanne Bruin 1991 53 39 9 Elsa Brouwer 1963 Hoofddorp 56 40 10 Linda Bosch Lievendag 1967 AV Monnickendam 57 54 11 Astrid Wals 1969 AV Monnickendam 59 30 12 Milou Beems 1991 59 40 13 Nina Knobbe 1980 Castricum 1 00 16 14 Annelies van Bentum 1972 Assendelft 1 00 43 15 Anita van der Eng 1985 Heemskerk 1 01 32 16 Yvonne Poel 1986 1 03 02 17 Daphne van Iwaarden 1988 Castricum 1 03 16 18 Edith van Velzen 1980 Alkmaar 1 03 17 19 Elles Bleijendaal 1962 AV Castricum 1 03 22 20 Daphne Steur 1985 Volendam 1 03 53 21 Marianne de Roo 1957 Lycurgus 1 03 56 22 Els Kuiper 1967 AV Castricum 1 04 03 23 Marja Salman 1959 1 04 06 24 Jessica Jansen 1986 Nieuw Vennep 1 04 38 25 Sharon Clarke 1993 AV Castricum 1 05 14 26 Noor Binkhorst 1980 Uitgeest 1 05 33 27 Linda van Velthoven 1986 Castricum 1 05 39 28 Miranda Straetemans 1974 Emmeloord 1 06 24 29 Mieke Van Ballegooijen 1961 Hoofddorp 1 06 56 30 Linda Aardenburg 1978 Heemskerk 1 07 09 31 Maartje May 1982 1 08 03 32 Dieneke Gerritsen 1956 1 08 22 33 Paula Vrolijk 1968 AV Castricum 1 08 47 34 Petra van der Sluijs 1966 AV Monnickendam 1 09 24 35 Marinca Dinkla Visser 1963 AV Monnickendam 1 09 41 36 Elly Martens 1948 1 10 03 37 Greetje Poel 1959 1 10 28 38 Josee Noorlander 1970 1 10 55 39 Hilde Schwantje 1991 Amsterdam 1 10 58 40 Linda Groot 1963 Zwolle 1 11 00 41 Vivienne Sanders 1973 Castricum 1 11 45 42 Katinka Seeburger 1984 Heemskerk 1 13 22 43 Esther Heijkoop 1971 Beverwijk 1 14 50 44 Van Monique Wijngaarden 1964 AV Castricum 1 15 05 45 Sandra van der Horst 1970 1 15 31 46 Suzanne Paap Stam 1972 Heemskerk 1 15 33 47 Desiree Zwanikken 1970 Heemskerk 1 16 04 48 Marjan Eveleens 1965 1 19 53 MSEN 15 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Guido Klaassen 1996 Lycurgus 1 00 53 2 Max Rijs 1996 Trias 1 01 18 3 Tristan Slobben 1998 Trias 1 01 50 4 Michael Emmerik 1983 1 02 34 5 Martin Bronder 1978 1 04 31 6 Mark Duinmeijer 1976 AV Castricum 1 04 43 7 Bas Briefjes 1977 AV Castricum 1 06 45 8 Edwin Res 1984 1 07 51 9 Ruben van Duuren 1990 Amstelveen 1 08 07 10 Dave Kanbier 1991 Schagen 1 08 18 11 Jan arie Blok 1977 Assendelft 1 09 55 12 Herman Zomerdijk 1984 1 10 33 13 Thijs Putter 1979 1 10 52 14 Arjan Brakenhoff 1981 1 10 53 15 Ruben van Schagen 1987 Castricum 1 11 24 16 Jimmy Beentjes 2000 1 11 40 17 Maurice Endel 1978 1 12 12 18 Arnaud Karel 1984 Castricum 1 13 15 19 L Dekker 1976 1 14 00 20 Maykel van Miltenburg 1991 Utrecht 1 14 47 21 Serge Pals 1978 Purmerend 1 15 02 22 Sybren Ydema 1977 Amsterdam 1 15 59 23 Sven Boerema 1982 Heerhugowaard 1 16 10 24 Michel van den Broek 1978 Haarlem 1 16 16 25 Jordy Leurs 1983 Hylas 1 16 19 26 Bart Koomen 1990 Ter Aar 1 17 04 27 Danny Baths 1984 Alkmaar 1 17 23 28 Bart Boing 1981 1 18 18 29 Corné Nederend 1984 Haarlem 1 18 54 30 Peter zonneveld 1976 Heemskerk 1 20 22 31 Guy Beuvery 1987 Amsterdam 1 20 34 32 Niels Molenaar 1982 1 21 13 33 Sten van der Moer 1999 AV Castricum 1 21 19 34 Jelle Reinen 1980 Beverwijk 1 22 27 35 Loek de Graaf 1982 AV Castricum 1 22 32 36 HJ de Boer 1978 Monnickendam 1 22 34 37 Casper van t Hof 1978 Haarlem 1 23 12 38 Berry Dekker 1978 1 26 03 39 Mark Ditvoorst 1988 Assendelft 1 25 40 40 Martin Kaatman 1976 Almere 1 28 45 41 Roland Zwerwer 1978 Middenbeemster 1 31 57 42 Anne Rawville 1988 1 32 02 43 Jochem Marcus 1976 1 34 25 44 Tom Roeling 1985 1 42 11 VSEN 15 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Eline Lute Kuin 1977 1 08 56 2 Nienke Kluft 1986 AV Castricum 1 11 47 3 Eileen Groenland 1990 Trias 1 12 32 4 Renee Toebes 1993 Maastricht 1 13 17 5 Din van Helden 1980 AV Castricum 1 15 39 6 Randy Bruin 1994 Limmen 1 19 12 7 Nienke van Haaster 1985 1 19 26 8 Dorien Winter 1986 1 20 21 9 Nanda Schell 1979 Alkmaar 1 21 05 10 Mieke Min 1982 1 22 54 11 Merel Kamphuijs 1988 Castricum 1 28 08 12 Jesca Bakker 1979 1 29 19 13 Sanne Bakker 1981 DEM 1 29 19 14 Leonie Wentholt 1986 Alphen aan den Rijn 1 29 28 15 Roos Anne Schrooten 1986 Amsterdam 1 29 33 16 Fleur Kamphuijs 1986 Castricum 1 32 14 17 Irene Korstjens 1985 Castricum 1 32 46 18 Kim Schipper 1984 1 34 02 19 Elles de Boorder 1978 Zaandam 1 39 15 20 Marjan Meijlink 1976 Hilversum 1 59 15 M40 15 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Rachid Mohammadi 1967 Atos 59 48 2 Dirk Klaassen 1968 Lycurgus 1 01 58 3 Mark Dijkhuizen 1974 Castricum 1 02 41 4 Richard Dijkhuizen 1972 AV Castricum 1 02 41 5 Patrick Ris 1970 1 03 25 6 Johan

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120603111 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Leontien Thewissen 1981 Zwolle 23 22 2 Lesleij Aaver 1988 Lelystad 27 49 3 Tamara Altena 1987 Spirit Lelystad 31 03 4 Eva Smeenk 1986 Lelystad 32 10 5 Janneke Jansen 1983 Lelystad 34 03 6 Marjolein van Hemert 1980 Lelystad 35 42 7 laura van Leeuwen 1989 lelystad 36 38 V36 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Margot van der Ven 1966 Groene Ster 22 53 2 Ingrid Hanekamp 1968 Dronten 25 01 3 Ingrid van Weezep 1975 Lelystad 25 17 4 Linda Nagel 1972 Lelystad 25 28 5 Haiyun Xu 1977 Spirit Lelystad 26 33 6 Miranda Frankema 1972 Lelystad 27 39 7 Anja Schagen 1973 Lelystad 28 00 8 Janine van der Meer 1966 Spirit Lelystad 28 00 9 Sandra Holtrop 1967 Lelystad 29 00 10 Miranda van der Kroft 1973 lelystad 29 11 11 Yvon Geurts 1972 Spirit Lelystad 29 26 12 Mirjam van Eden 1971 Lelystad 29 34 13 Jeanet den Hartog 1966 Lelystad 32 59 14 Gea Groot 1966 Lelystad 35 07 15 Aafke Smits 1970 Spirit Lelystad 38 56 V51 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Rob Molenaar 1961 Lelystad 26 50 2 Ytje Jonker 1951 Lelystad 27 44 3 Marianne Eelman 1961 Lelystad 29 45 4 Marijke Rosmalen 1951 Lelystad 31 24 5 Helen Kuiper 1960 Spirit Lelystad 31 51 6 Karin Vesterink Geubbels 1954 Lelystad 32 19 7 Jannien Elling 1960 Spirit Lelystad 33 01 8 Marly smeenk 1957 Lelystad 34 18 9 Marion Beertsen 1957 SAV 35 16 M17 10 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Mathijs de Groot 1982 Lelystad 38 36 2 Colin Straathof 1992 Haarlem 42 18 3 Sietse Jan Sietzeman 1982 Lelystad 44 40 4 Bart van Gelder 1981 Spirit Lelystad 46 06 5 Mark Meijerink 1981 Amsterdam 54 53 6 Job Ammerlaan 1982 Utrecht 1 26 21 M36 10 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Pieter Frankema 1972 Lelystad 41 55 2 Richard Godijn 1971 Lelystad 43 43 3 Jorgen Schagen 1970 Lelystad 44 03 4 Bart Knol 1968 Lelystad 44 28 5 Erik van Weezep 1972 Lelystad 44 50 6 Alwin Richyer 1969 Lelystad 45 33 7 Murk Falkena 1972 Swifterbant 46 03 8 Ronald Hilbers 1971 Lelystad 46 19 9 Dimitry Fleming 1976 Lelystad 46 28 10 Koen van Gelder 1979 Spirit Lelystad 46 46 11 Arnout de Vries 1966 Lelystad 46 54 12 Aram van der Velden 1971 Lelystad 48 11 13 Edwin van Eden 1971 Lelystad 48 32 14 Arjan Hendriksen 1972 Almere 49 01 15 Mark Freriks 1970 Lelystad 49 36 16 Martijn van Weerdhuizen 1974 Lelystad 49 37 17 Mark Brouwer 1976 Lelystad 51 02 18 Marcel van der Baan 1966 Lelystad 52 47 19 Johan Bierma 1973 Lelystad 53 19 20 Peter Kuilboer 1969 Lelystad 53 53 21 Remi van Liempt 1976 Lelystad 55 17 22 Melle Veenstra 1970 Lelystad 58 31 23 Mimoun Zarhouni 1970 Lelystad 59 11 24

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120602122 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    30 57 25 Lisanne Trip 1989 Emmen 31 18 26 Patricia Koops 1975 Weiteveen 31 28 27 ramona kolmer 1976 klazienaveen 31 49 28 Madelon Schermer 1970 Twist 31 55 29 Marieke Meijer 1978 Klazienaveen 32 15 30 Lisa Poel 1992 Hollandscheveld 32 17 31 Esther assen 1993 Hollandscheveld 32 24 32 Renate Harkema 1975 Klazienaveen 32 40 33 Gerda Reuvers 1970 Klazienaveen 32 46 34 Minoek KOk 1974 Emmen 33 12 35 Bo prins 1997 Klazienaveen 33 29 36 Reina Terpstra 1958 Lindloh 34 37 37 heidi terpstra 1985 klazienaveen 34 39 38 Marion Hartmann 1987 Klazienaveen 35 29 MAN 5 KILOMETER SEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Niels de Rijk 1989 Klijndijk 18 17 2 Eimert Vink 1992 Emmen 18 21 3 Vincent Wolters 1989 Emmen 19 07 4 Thomas Albers 1999 Weerdinge 19 20 5 floran spijkers 1998 klazienaveen 19 27 6 Bart van Adrichem 1999 Klazienaveen 19 34 7 marcel nijkamp 1974 zandpol 19 54 8 Jeroen de Vries 1986 Emmen 20 33 9 Rob Bos 1992 Klazienaveen 21 09 10 Henry Strijker 1972 Hollandscheveld 21 36 11 Arie van der Voort 1979 Klazienaveen 21 51 12 marcel thijssen 1966 coevrden 23 00 13 Niels Griemink 1998 Klazienaveen 23 23 14 michelm moorman 1980 emmen 23 35 15 Rudolf Mud 1970 Sleen 23 52 16 stefan schneider 1986 klazienaveen 24 08 17 Bram Kramer 1974 Emmen 25 46 18 b van peursem 1953 emmen 25 58 19 Hein Oldenhuis 1979 Klazienaveen 26 03 20 Gerrie Zwols 1957 Emmen 26 10 21 Wim Verhaar 1969 Klazienaveen 26 48 22 Sjaak Többen 1983 Emmen 27 14 23 Erik Tobben 1984 Klazienaveen 27 25 24 Meint Terpstra 1954 Lindloh 27 44 25 jeroen drent 1980 klazienaveen 28 22 26 Terence Schermer 1997 Twist 28 24 27 hilco wakker 1970 klazienaveen 28 31 28 Wim vd Velde 1970 Klazienaveen 28 33 29 Jans JAGT 1951 KLAZIENAVEEN 28 43 30 Andre de Groot 1946 Emmen 28 55 31 N Borger 1971 Emmen 29 12 32 Richard Harkema 1970 Klazienaveen 29 31 33 Hennie Lubbers 1953 Emmen 29 33 34 Bert Beuker 1976 Klazienaveen 30 15 35 Jan Trip 1953 Klazienaveen 31 19 36 Klaas Kreulen 1972 Klazienaveen 31 23 37 karst schonewille 1956 klazienaveen 31 26 38 jacko ophof 1972 klazienaveen 32 37 39 Erwin ter Veen 1969 Emmen 33 14 40 Ard prins 1969 Klazienaveen 33 30 41 rene spijkers 1962 klazienaveen 35 30 VROUW 10 KILOMETER SE Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Janien Lubben 1985 Emmen 40 53 2 Corien Wegkamp 1981 zwartemeer 41 30 3 Manon Otter 1993 Nieuw Dordrecht 44 21 4 Claudia van Tellingen 1974 Sleen 44 23 5 Betty rijnberg 1983 Gieten 47 09 6 marion van der weide 1972 klazienaveen 50 13 7 Annemieke Weijling 1971 Gieten 50 37 8 Alet Lingenaar 1990 Zwartemeer 50 38 9 Helma Strijker 1977 Klazienaveen 51 24 10 maaike doek 1986 klazienaveen 51 46 11 Helma Keuter 1970 Schoonebeek 53 54 12 Wina Harms

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120600873 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Almere 22 20 22 20 5 Nadine de Leeuw 2000 Almere 23 37 23 36 6 Luca Brouwer 2001 Almere 23 38 23 36 7 Romy Donkers 2001 Almere 25 27 25 24 8 Femke Leguit 2004 Almere 26 00 25 58 9 Britt Schraven 2002 Almere 26 01 25 56 10 Eveline Dalebout 1962 Almere 27 52 27 50 11 Linda van de Burgwal 1986 Amsterdam 29 17 29 12 12 Anouk Aikens 1998 Almere 29 49 29 46 13 Evelien van Roekel 1967 Almere 30 15 30 08 14 Yara Sleeuwenhoek 2003 Almere 30 15 30 13 15 Manon Rijkers 1983 Almere 30 17 30 11 16 Annemieke Donkers 1970 Almere 30 43 30 38 17 Nicoline Brugman 1969 Almere 32 44 32 37 18 Renata De Jong 1972 Almere 33 45 33 37 19 Jacqueline Ayuso 1965 Almere 35 33 35 27 20 Ellen Kenemans 1967 Almere 38 51 38 46 MAN10 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Dennis de Knijff 1986 Almere 36 02 36 02 2 Luc Velzeboer 1998 Almere 36 32 36 31 3 Petrus Lenes 1967 Almere 37 26 37 26 4 Mohammed Zemouri 1971 Almere 37 28 37 28 5 Mitchel van Ballegooij 1984 Almere 38 00 37 59 6 Rogier Strobbe 1980 Almere 38 37 38 35 7 Ruud Vos 1980 Almere 38 39 38 38 8 Rene van Eden 1974 Almere 38 52 38 50 9 Robert Monteban 1973 Almere 39 01 39 00 10 Raymond Lozekeet 1992 Almere 39 47 39 46 11 Remy Hagendoorn 1974 Almere 41 15 41 12 12 Boy van West 1998 Almere 41 46 41 44 13 Paul Zijlmans 1981 Amsterdam 43 01 42 58 14 Marko van Bemmel 1965 Reeuwijk 43 02 42 43 15 Remko Evenboer 1978 Almere 43 43 43 40 16 Joost Krijnen 1977 Almere 43 57 43 55 17 Vincent Weening 1984 Almere 44 09 44 07 18 Mark Bennis 2000 Almere 45 14 45 11 19 David Westdorp 1975 Almere 46 15 45 57 20 Richard Strobbe 1973 Almere 46 21 46 10 21 Jan Dirk de Vries 1970 Almere 46 39 46 35 22 Abdel Essaghir 1969 Almere 46 50 46 47 23 Nico Klomp 1970 Almere 47 20 47 14 24 Ryan Wesseling 1991 Almere 47 20 47 16 25 Roland Vos 1980 Almere 47 21 47 17 26 Rami Hirzalla 1977 Amsterdam 47 33 47 28 27 Geart Buma 1976 Almere 47 46 47 40 28 Jaap Bouwsma 1981 Almere 48 49 48 42 29 Michel van West 1965 Almere 49 03 49 00 30 Dennis Land 1992 Almere 49 07 49 04 31 Wijnand Oostrom 1969 Almere 49 15 49 06 32 Michael Nuberg 1977 Almere 49 39 49 36 33 Vico de Bres 1972 Almere 51 23 51 16 34 Andre Stobbe 1968 Almere 51 25 51 13 35 Arthur Willems 1964 Almere 51 40 51 33 36 Frank Zijlmans 1983 Almere 53 07 52 55 37 Remy Snel

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120600660 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Bos 1949 Grootegast 28 31 24 Bart Koops 1943 Tolbert 33 04 25 Piet Kamp 1949 Roden 41 40 VR 10 10 2 KM VROUWEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Christina Draaijer 1988 Groningen 45 34 2 Inge van Essen 1987 Eldersloo 46 39 3 Franciska Schutter 1992 Groningen 47 46 4 Janetta Wolthekker 1985 Leek 48 02 5 Sanne Matthijsse 1995 Tolbert 48 32 6 Anouk Wennemars 1983 Eelde 48 54 7 Siebrig Scheers 1984 Surhuisterveen 49 40 8 Elsemieke Stokman 1995 Groningen 50 21 9 Annette Koops 1971 Groningen 50 58 10 Nynke Meijer 1995 Leek 51 25 11 Marianne Hoekstra 1987 Groningen 52 54 12 Jaqueline Peeringa 1977 Assen 54 54 13 Esther Wietzes 1980 Assen 56 23 14 Rianne Ramaker 1981 Groningen 58 12 15 Renate Tjeerdsma 1982 Groningen 58 27 16 Jantine Meijer 1982 Tolbert 1 00 13 17 Karin Kraaijema 1980 Nietap 1 01 52 18 Marjan Kraaijema 1980 Groningen 1 01 57 19 Jesse Westerhof 1981 Groningen 1 01 59 M 10 10 2 KM MANNEN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Edwin Slijkhuis 1987 Groningen 35 53 2 Frank Janssen 1988 Groningen 38 58 3 Dorus Wolthekker 1987 Nietap 39 13 4 Rutger Duursma 1993 Groningen 39 54 5 Duco van der Kuijl 1987 Groningen 40 26 6 Bob Tjaarda 1989 Groningen 40 41 7 Bram Smit 1993 Noordhorn 41 36 8 Richard Oosterbroek 1990 Groningen 41 57 9 Fjodor van der Sluijs 1971 Gasselte 42 42 10 Richard Aalders 1969 Nietap 43 19 11 Rinze ter Steege 1978 Eelderwolde 44 06 12 Frank Marks 1968 Groningen 44 15 13 Bareld Hamming 1961 De Groeve 44 51 14 Sije Brinkman 1987 Kollumerpomp 45 49 15 Jan Hovinga 1967 Leek 46 06 16 Willem Rijnberg 1964 Gieten 46 29 17

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120524517 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    33 30 Ernst Zwijnenberg 1976 Heino 20 40 20 35 31 Henry Bruins 1976 Hattem 20 40 20 36 32 Tim Teunis 1992 Vitalis 20 59 20 52 33 Stephan Nienhuis 1979 Heerde 21 03 20 59 34 Rob Diender 1962 Hattem 21 07 21 02 35 Karsten van Ommen 2002 Isala 96 21 08 21 02 36 Jeroen Hidding 1984 Zwolle 21 16 21 12 37 Gert Jan Westendorp 1981 Kampen 21 26 21 22 38 Jan ten Hove 1976 Isala 96 21 31 21 24 39 Gerwin VIS 1979 Wezep 21 37 21 27 40 Marco Dik 1969 Zwolle 21 37 21 33 41 Bauke Busscher 1980 Hattem 21 45 21 43 42 Tijs Knotnerus 1990 Zwolle 21 47 21 39 43 Berthram Mak 1964 De Gemzen 21 58 21 56 44 Bert van der Kolk 1973 Hattem 21 59 21 54 45 Jerom Reinhard 2002 Epe 22 04 22 03 46 Arnout Mak 1998 De Gemzen 22 08 22 06 47 Wolter Beens 1982 PEC 1910 22 29 22 26 48 Jan Strik 1957 De Gemzen 22 35 22 30 49 Andrew van der Haar 1973 Heerde 22 46 22 41 50 Bokke Klein Zandvoort 1988 Zwolle 22 55 22 51 51 Dennis Mulder 1985 Hattem 23 08 22 58 52 Erik Stijnman 1980 Heerde 23 16 23 02 53 Stef Mensink 2000 Heerde 23 18 23 11 54 Dick de Reus 1954 Nunspeet 23 19 23 06 55 Daan Steenkamp 2000 Heerde 23 19 23 17 56 Hessel van der Kolk 2000 Oene 23 30 23 27 57 Gerrit Mulder 1956 Harderwijk 23 34 23 29 58 Harrie Hatzmann 1971 De Gemzen 23 43 23 38 59 Gerjan Stoffer 1987 Nunspeet 23 48 23 35 60 Youp Dil 2004 Heerde 23 50 23 47 61 Julian ten Hove 2002 Isala 96 23 50 23 43 62 Ax Duk 1971 Heerde 23 51 23 48 63 Floris Pierik 1997 Epe 24 10 23 45 64 Max Pierik 1995 Epe 24 12 23 46 65 Pim van de Streek 1989 Zwolle 24 14 24 06 66 Kay Hatzmann 2001 De Gemzen 24 32 24 25 67 Hendri van de Vosse 1966 Heerde 24 33 24 23 68 John Huisman Apeldoorn 24 35 24 24 69 Gerard van den Berg 1975 24 41 24 33 70 Cor van den Berg 1948 Hattem 24 42 24 33 71 Mathias Eikelboom 2005 Heerde 25 14 25 11 72 Ton Bello 1948 De Gemzen 25 18 25 11 73 Ron Sulzmann 1966 De Gemzen 25 20 25 12 74 Niels de Ruiter 2004 Heerde 25 28 25 26 75 Dick Doornenbal 1948 Elburg 25 32 25 23 76 Dries Bos 1960 Oldebroek 25 36 25 29 77 Henk Brouwer 1952 De Gemzen 26 00 25 53 78 Alfred van de Beerecamp 1975 Heerde 26 18 26 15 79 Rutger Koele 1981 Zwolle 26 42 26 36 80 Rolf Tempelman 1966 Nieuwleusen 27 17 27 05 81 Flip Nijhoff De Gemzen 27 30 27 19 82 Nico Swart 1951 PEC 1910 28 11 27 55 83 Dylan Lugt 1998 Epe 28 13 27 47 84 Edwin Lugt 1962 Epe 28 45 28 18 85 Margreet Moesman 1959 Zwolle 28 52 28 36 86 Gijs van de Wetering 2002 Heerde 29 13 29 06 87 Reint Lieftink 1963 Wesepe 29 55 29 39 88 Denny Wolf 1986 Zwolle 30 44 30 17 89 Chris Boersma 1975 Leusden 30 47 30 19 90 Cees van den Engel 1952 PEC 1910 30 58 30 41 91 Robert Pierik 1960 Epe 31 22 30 55 92 Erik Scholte 1970 Dronten 31 35 31 24 93 Dirk Lokhorst 1946 Heerde 32 09 31 54 94 Johan van Santen 1953 avVN 32 14 32 03 95 Johan Moesman 1957 Zwolle 32 20 32 02 96 Roy Felix 1969 Vaassen 34 56 34 44 97 Noah Fransen 2002 Zwolle 35 46 35 36 98 Riëtte Gans 1970 Epe 36 19 36 07 99 Jan de Wit 1948 Apeldoorn 42 03 41 50 100 Victor Lugt 1994 Epe 56 39 56 39 VROUW 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Fleur Baljet 1995 Horror 19 00 18 59 2 Saffira Kiewiet 1987 Groningen Atletiek 19 02 19 01 3 Lisa van Dijk 1995 Hattem 19 52 19 50 4 Renske de Vries 1985 Horror 20 01 19 58 5 Desi van Emmerik 2002 Cialfo 20 37 20 36 6 Maartje van Reedt Dorhand 1979 PEC 1910 21 09 21 05 7 Iris bredewolt 2003 Cialfo 21 54 21 53 8 Renata Veltman 1976 De Gemzen 22 38 22 31 9 Marit Tenkink 1993 Vitalis 22 58 22 53 10 Jennifer Letch 1973 Zwolle 23 21 23 17 11 Nardie Mulder 1988 Zwolle 23 32 23 28 12 Marie Klein 1981 De Gemzen 24 34 24 15 13 Marjan Meijerink 1965 Nieuwleusen 24 59 24 54 14 Ingrid van de Leur 1968 Hattemerbroek 25 20 25 17 15 Aaltje Post 1971 De Gemzen 25 51 25 45 16 Anniek Koele 1987 Amsterdam 26 12 26 08 17 Josien van Stokkom 1997 Wezep 26 30 26 16 18 Angelique van Ommen 1981 Wezep 26 33 26 25 19 Gea Brink 1964 Staphorst 26 34 26 22 20 Stephanie Falkena 1977 Swifterbant 26 38 26 30 21 Leanne Koele 1984 Amsterdam 26 42 26 37 22 Renate Kroes 1973 Cialfo 26 52 26 47 23 Marianne Gelderman 1970 Hattem 27 14 27 07 24 Natascha Doornebosch 1974 Emst 27 19 27 14 25 Henriët Pronk 1975 Wezep 27 22 27 19 26 Janine Strik 1969 De Gemzen 27 49 27 42 27 Monique Borst 1968 De Gemzen 27 56 27 48 28 Willemijn Tuynman 1996 Zwolle 28 02 27 56 29 Roxanne Nijland 1989 Heerde 28 09 28 00 30 Jethel Bos 1999 De Gemzen 28 13 28 06 31 Petra Exel 1963 De Gemzen 28 16 28 08 32 Alien Bijsterbosch 1967 De Gemzen 28 23 28 13 33 Laura

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015120521411 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •