archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    21 23 20 4 Arne Oplaat 1969 Diepenheim 23 33 23 33 5 Andre Blumink 1967 Goor 75 23 44 23 41 6 Rob Lammertink 1972 Hengelo Ov 24 35 24 30 7 Ronnie Borckink 1969 25 20 25 20 8 Freddie Vrugteman 1971 Goor 75 25 35 25 32 9 Peter Wrekenhorst 1969 Iphitos 25 58 25 58 10 hr Wevers 1970 Markelo 26 22 26 14 11 Rob Bomers 1966 Eibergen 27 29 27 25 12 Erik Wesselink 1966 Ambt Delden 27 35 27 31 13 Peter Visser 1971 Goor 28 30 28 27 14 hr Nijland 1972 Markelo 29 40 29 40 15 Robert Hartgerink 1969 Goor 75 30 49 30 49 16 Ben van Sark 1966 AV Haaksbergen 31 07 31 03 17 Arnold Plooij 1966 Borculo 38 04 37 57 18 Leo Morren 1967 Borculo 38 04 37 55 M50 LOOP 2 5 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Lucien Perizonius 1959 Hengelo Ov 22 23 22 22 2 Andre Nij Bijvank 1959 Haarle 22 46 22 45 3 Jan Bolster 1961 ASV 23 06 23 06 4 Erik Nijhof 1965 Marathon Pim Mulier 23 27 23 27 5 Bas van der Schaaf 1962 Marathon Pim Mulier 24 15 24 13 6 Marcel Wennink 1957 Hengelo Ov 25 36 25 26 7 Robert Huisintveld 1963 Iphitos 26 52 26 46 8 Theo Kosters 1949 Goor 75 27 49 27 46 9 Marinus Baltus 1951 Holten 29 25 29 23 10 Frans Heerink 1962 AV Rijssen 32 07 31 59 VSEN LOOP 2 5 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Ellen van der Kolk 1998 TION 20 25 20 24 2 Rianne Aarnink 1986 Goor 75 22 59 22 59 3 Nikki Olde Monnikhof 1989 LAAC Twente 23 43 23 42 4 Sam Wennink 2000 Hengelo Ov 23 53 23 52 5 Rosan Gortworst 1993 TION 24 14 24 14 6 Shehrazade de Zwager 1995 Daventria 26 10 26 08 7 Roos Eggengoor 1999 Markelo 27 09 27 07 8 Susanne Wentink Nijhuis 1988 TION 27 39 27 35 9 Saskia Kruse 1988 Goor 75 27 48 27 45 10 Anica Strating 1998 Markelo 28 08 28 06 11 Miranda Tackenkamp 1989 Borculo 30 05 29 57 12 Laura Bomers 2001 ASV 30 35 30 31 13 Leonie Oolbekkink 1990 Holten 31 58 31 52 14 Loes Hemmes 1988 Hengelo Ov 32 31 32 24 15 Marijke Abma 1994 Enschede 36 04 36 04 16 Marieke Harmsen 1989 Nijverdal 36 33 36 28 17 Inge Bonvanie 1986 Hengelo Ov 37 08 37 02 V35 LOOP 2 5 0 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Diana Luijrink 1959 LAAC Twente 25 28 25 26 2 Ria Roosink 1961 AV Rijssen 25 32 25 30 3 Sandra Trouw 1974 Marathon Pim Mulier 25 59 25 57 4 Sandra Oplaat 1973 Goor 75 27 24 27 21 5 Anke Tuinman 1972 Ahaus Alstätte 27 33 27 31 6

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112920434 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    2006 Scopias 6 21 32 Teun Verbruggen 2005 Scopias 6 23 33 Max van de Vondervoort 2006 Lopersgroep Deurne 6 30 34 Quinn van Haandel 2006 Deurne 6 34 35 Bob Lenders 2006 ATV Venray 6 35 36 Diede van Schaik 2006 ATV Venray 6 38 37 Tijn Bruins 2006 ATV Venray 6 39 38 Wessel Janssen 2005 Lopersgroep Deurne 6 49 39 Lars Leijssen 2005 ATV Venray 6 56 40 Giel Moonen 2006 Scopias 6 58 41 Timo Flipsen 2006 Lopersgroep Deurne 7 00 42 Nick Steeghs 2005 Scopias 7 00 43 Wout Kunnen 2005 AV Weert 7 08 44 Bram van der Hulst 2006 AV Weert 7 12 45 Owen Badur 2005 HAC 7 15 46 Luca Schoeber 2006 ATV Venray 7 36 47 Willem Klomp 2006 ATV Venray 7 51 48 Damian Hameetman 2005 HAC 7 57 49 Dylano Smeets 2006 Scopias 8 02 MJUND MEISJES D Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Betlehem Woldemesekel 2003 ATV Venray 5 00 2 Pouke van Dijk 2003 Lopersgroep Deurne 5 02 3 Bo Spoor 2004 ATH 5 07 4 Lina Vercoulen 2004 Scopias 5 19 5 Iris van den Heuvel 2004 Atletiek Maastricht 5 20 6 Lizzy Arts HAC 5 20 7 Jill Wanten 2003 Swift 5 23 8 Demi de Vries 2004 HAC 5 41 9 Emma Bijnen 2004 HAC 5 43 10 Marit Joris 2004 Atletiek Leudal 5 49 11 Verge van den Broek 2003 HAC 5 52 12 Lisa roumen 2004 Atletiek Leudal 5 53 13 Xenia Raptis 2004 Scopias 5 54 14 Jane Wanten 2003 Swift 5 58 15 Silja Lokerse 2004 Scopias 5 59 16 Alice Leijssen 2003 ATV Venray 6 01 17 Pien Postma 2003 ATV Venray 6 02 18 Minke Manders 2004 Lopersgroep Deurne 6 05 19 Marijn van Dooren 2004 AV Weert 6 07 20 Kiara van Haandel 2003 Lopersgroep Deurne 6 32 21 Trijn Litjens 2004 AV Weert 6 36 22 Britt van der Windt 2004 HAC 6 39 23 Lynn van Sleeuwen 2004 Atletiek Helden 6 41 24 Anke van Rooijen 2003 Atletiek Leudal 6 43 25 Marie van Helmond 2003 Lopersgroep Deurne 6 43 26 Maja Luiewske t Jasper Sport 7 01 27 Semmy Burgers 2004 HAC 7 04 28 Lotte Hofs 2004 AV Weert 7 10 29 Kaela Peeters 2004 Scopias 7 15 30 Aafke Bens 2004 Swift 7 19 31 Mo Hermans 2003 Atletiek Leudal 7 21 32 Maud Seuren 2004 AV Weert 8 05 JJUND JONGENS D Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Guus Winkelman 2003 t Jasper Sport 6 24 2 William Webster 2003 GVAC 6 34 3 Falco Aarts 2004 Atletiek Maastricht 7 01 4 Carlo Schoonen 2003 HAC 7 03 5 Jip Janissen 2003 Venloop Running Team 7 08 6 Mike van Wouwe 2003 ATH 7 09 7 Ewoud Boer 2003 Energie 7 12 8 Mischa Hermans 2003 Unitas 7 16 9 Sander de Boer 2004 HAC 7 20 10 Luc Stappers 2003 HAC 7 28 11 Tijn Meuwissen 2004 AV Weert 7 32 12 Ryan Rooijackers 2004 GAC Gemert 7 39 13 Tijn Pouwels 2003 ATV Venray 7 43 14 Liam Ernst 2004 Scopias 7 45 15 Teun Nagel 2003 t Jasper Sport 7 46 16 Jaap Rutten 2003 ATV Venray 7 55 17 Rens Jacobs 2003 AV Weert 7 58 18 Riks Pollen 2004 Scopias 7 59 19 Gijs van Lieshout 2004 HAC 8 01 20 Jip van den Heuvel Atletiek Maastricht 8 04 21 Tristan Hilven 2003 Maasmechelen 8 09 22 Chris Spikman 2003 ATV Venray 8 10 23 Loek Peute 2003 Atletiek Helden 8 15 24 Wouter op het Veld 2004 AV Weert 8 16 25 Rick Faassen 2004 Scopias 8 17 26 Kars Reijnen 2004 HAC 8 17 27 Tom Kandelaars 2003 GAC Gemert 8 27 28 Mik van der Hulst 2004 AV Weert 8 31 29 Harm vd Berkmortel Lopersgroep Deurne 8 32 30 Luc van Veldhoven 2003 AV Weert 8 33 31 Rion van Eerd 2004 ATH 8 33 32 Jelle van Oosterwijk 2003 GAC Gemert 8 41 33 Mas Crombach 2004 Scopias 8 57 34 Wouter van Asten 2003 t Jasper Sport 9 00 35 Jouri Strijbosch 2004 t Jasper Sport 9 07 36 Tom de Kloe Lopersgroep Deurne 9 11 37 Willem Hurkmans 2004 t Jasper Sport 9 14 38 Bart Manders 2003 GAC Gemert 9 18 39 Luuk Hendriksen 2004 Scopias 9 33 40 Dennis de Jager 2004 HAC 9 37 41 Jesper Pluijm 2004 GAC Gemert 9 52 42 Elstarts Zep 2003 Atletiek Helden 9 56 43 Oscar Winiarski t Jasper Sport 9 58 44 Roel van Engeland 2004 HAC 10 00 45 Cas van der Spek 2004 t Jasper Sport 10 35 46 Gert Vogelsangs 2003 ATV Venray 12 31 MJUNC MEISJES C Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Vera Sneijders 2001 HAC 9 08 2 Fenne Janssen 2001 Venloop Running Team 9 11 3 Jette Winkelman 2001 t Jasper Sport 9 15 4 Frederike Verhoeven 2001 Cifla 9 33 5 Anna Berkers Lopersgroep Deurne 10 00 6 Channelyn Ambrosiussen 2001 HAC 10 06 7 Vera Versteegen 2002 Scopias 10 27 8 Tara Goossens 2002 ATV Venray 10 31 9 Isa Nadi 2002 Lopersgroep Deurne 10 39 10 Nynke Janssen 2001 AV Weert 11 11 11 Judith Verscheijden 2001 AV Weert 11 21 12 Resy van Iersel 2002 t Jasper Sport 11 32 13 Jeske van de Ligt 2002 GAC Gemert 11 33 14 Yente Dielis 2001 Lopersgroep Deurne 11 38 15 Esmee Donders 2002 ATV Venray 11 41 16 Veerle Behnke 2002 Scopias 12 10 17 Carrolien Winiarska t Jasper Sport 12 15 18 Meike Vermeulen 2002 t Jasper Sport 12 24 19 Simone van Aerle 2002 HAC 14 03 20 Famke Hurkmans 2002 t Jasper Sport 14 03 MJUNB MEISJES B Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sophie Dielissen Venloop Running Team 12 41 2 Luzan Janssen 2000 Lopersgroep Deurne 13 01 3 Sophie Schwering 1999 Cifla 13 30 4 Hannah Clercx 2000 t

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112916316 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    6 Frank van Meurs 1986 Uden 23 20 7 Walter Stevens 1932 De Keien 24 28 8 Petra van Oort 25 51 9 Jan Franken De Keien 27 48 10 Geert van der Burgt 1958 De Keien 28 13 11 Henriette Dielissen 1965 De Keien 28 28 12 Alma Janssen 29 56 13 Maarten Schoofs 1958 De Keien 30 44 14 Hubertien de la Cousine 1954 De Keien 31 02 15 Heidy Herlings 1972 De Keien 32 44 16 Lia Doolaard 1964 De Keien 32 45 17 Edith Kramer 32 49 18 Ton Kanters Odiliapeel 33 34 19 Angelique Verstraten De Keien 33 47 20 Judith Henriks 34 08 21 Wim Onstein 1944 De Keien 34 15 22 Gertrude Kortz 1957 De Keien 34 19 23 Astrid Ruijs Vinkel 34 25 24 Marielle Manders 1970 De Keien 34 33 25 Diana Raaijmakers 1986 Mill 34 58 26 René Hoevenaars Venhorst 35 53 27 Helma van den Hanenberg De Keien 36 14 28 Cecile van Houts 1957 De Keien 37 14 29 Ilse Bissels 1978 De Keien 37 27 30 Maaike Dortmans De Keien 37 35 31 Frans van Dooren de Keien 38 11 32 Jos Willems De Keien 39 10 33 Remco Visser 39 37 34 Jeanne van der Cammen 1962 De Keien 40 25 35 Anja Bekkers Heeswijk Dinther 40 26 36 Inez van Dijk 1972 De Keien 41 29 37 Frans van Ginneken 1957 De Keien 42 25 38 Henk Kramer Escharen 43 36 39 Emiel Verstegen De keien 44 19 40 Ben Cuppen 47 08 41 Philip van de Wiel Uden 47 37 42 Helmi Kocken Uden 48 12 43 Herman de Laat 48 46 44 Harrie Kalis Veghel 49 11 45 Dirk van Hoeij Volkel 50 01 46 Geert Verstraten Boekel 50 02 47 Bouwe van Dijk De Keien 50 31 48 Dirk Sliedrecht Uden 50 37 49 Annitra Franken Veghel 50 41 50 Annemiek van Boxmeer Uden 50 52 51 Ronny van den Boogaard De Keien 50 53 52 Cécile van de Peppel 1981 Uden 50 53 53 Karin van Kapel De Keien 51 03 54 Janneke Rigters Mill 51 08 55 Stefan Gieben Rijckevoort 51 16 56 Susan Govers Sint Oedenrode 51 18 57 Frank van der Aa de keien 52 14 58 Carlo van Hout 1969 De Keien 53 11 59 Marieke Coppens Nistelrode 53 14 60 Bregina Schol De Keien 53 31 61 Eddy Ruijs Vinkel 53 32 62 Frans van Uden 1962 De Keien 53 38 63 Jean Paul Roegies 1968 De Keien 54 46 64 Monique Donkers Schijndel 54 54 65 Petra Wagemans De Keien 54 58 66 Rudy Holl De Keien 55 08 67 Lisette van de Hei Boekel 55 59 68 Geert van Dongen Zeeland 56 02 69 Inez Bosker Schaijk 56 19 70 Ad Henst De Keien 56 22 71 Eveline Hoek Uden 57 06 72 Norbert Majoor Uden 57 26 73 Moniek Kuppen Zeeland 59 49 74 Francie Weijts De Keien 1 00 07 75 Karlijn

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112915324 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    27 2 Marco Keijsers 1985 Scorpio 33 56 3 Tom Huijben 1982 Scorpio 34 07 4 Paul Visser 1983 Tilburg Road Runners 34 10 5 Martijn Tissink 1985 Attila 35 48 6 Lars Nelen 1988 Steenbergen Nb 35 51 7 Stefan de Laat 1983 Diessen 36 45 8 Koen Voermans 1987 Scorpio 37 30 9 Vincent Sweep 1982 Waalwijk 37 49 10 Paul Konijnenburg 1985 Dongen 39 01 11 Dennis Timmermans 1984 s Gravenmoer 39 02 12 Michel Broeders 1983 Rijen 39 15 13 Cris Timmermans 1982 Kaatsheuvel 39 49 14 Rens Smit 1994 Sprang Capelle 41 18 15 Robert Hagen 1982 Waalwijk 41 40 16 Dirk Schoenmakers 1984 Raamsdonksveer 44 08 17 Henrik sellies 1981 Achil 87 44 11 18 Scott van Nieuwenhoven 1990 Dongen 44 21 19 Michiel de Been 1994 Raamsdonk 44 50 20 Daan Andries 1982 Atledo 46 26 21 Jos Zijlmans 1982 Waalwijk 47 02 22 Rogier Arnoldus 1987 Waspik 47 09 23 Kai van Sluisveld 1986 Eindhoven 49 27 24 Mark Pellikaan 1981 Extrarunners Gorinchem 50 56 25 Nico de Cloe 1981 Waspik 51 24 26 Thijs van Dongen 1983 Waspik 51 55 27 Jeroen Leemans 1992 Waspik 54 36 28 Daniel Peppelenbos 1986 Made 56 17 29 Peter Blomsteel 1981 Made 57 58 30 Wouter Biemans 1999 Waspik 1 03 04 31 Mathijs Netten 2000 Waspik 1 03 09 H35 STRATENLOOP 10 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 John van Heeswijk 1973 Drunen 35 54 2 Ruud Looijmans 1978 Oosterhout Nb 36 03 3 Edwin de Neijs 1972 Attila 36 40 4 Henk vd Stelt 1977 Hank 37 52 5 Jan van Stigt 1972 Altena Road Runners 38 52 6 Sjors Zoontjens 1972 Tilburg 38 55 7 Patrick van Gurp 1973 DAK 39 20 8 Carlo Wouters 1971 Tilburg Road Runners 39 32 9 Harley van Kuijk 1978 Kaatsheuvel 39 53 10 Thijs Coolegem 1980 Haag Atletiek 40 02 11 Thomas van der Kolk 1980 Sprang Capelle 40 42 12 Koen van Nieuwburg 1971 Drunen 41 08 13 Geert Keetels 1977 Etten Leur 41 31 14 Berry Bouwens 1975 Raamsdonk 43 54 15 Roeland Marijnissen 1972 Breda 44 06 16 Jorg van der Geer 1979 Drunen 44 12 17 Bas rijk 1979 Oosterhout 45 26 18 Bram Mutsaers 1975 Tilburg 46 33 19 Sanne Ernst 1977 Oosterhout 46 42 20 Jan den Hartog 1978 Kaatsheuvel 46 47 21 Marco Jansen 1970 Geertruidenberg 46 52 22 Willem Beekers 1972 Breda 47 14 23 Bas van Gils 1978 Oosterhout 47 20 24 Andre Kuysters 1972 Raamsdonksveer 48 06 25 Edwin Zeeven 1974 Oosterhout Nb 49 55 26 Marcel Donks 1973 Waspik 50 05 27 William Donks 1972 Sprang Capelle 50 20 28 Rene vd Werken 1971 Waspik 51 14 29 Henri van alphen 1973 Terheijden 51 41 30 Joost Verschure 1980 Kaatsheuvel 51 59 31 Van Geloof 1975 Made 52 03 32 Ildert Troost 1972 Atledo 54 08 33 Wilburt Domenie 1977 Raamsdonksveer 56 00 34 Fons van Duynhoven 1973 Oosterhout 59 14 35

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112913382 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    09 2 Tibo Visser 2001 Parthenon 9 15 3 Lars Laros 2002 Scorpio 9 18 4 Zep Couwenberg 2001 Attila 9 47 5 Maarten van Gils 2001 Sprint 9 53 6 Gijs brands 2002 Attila 9 58 7 Niels Bosma 2002 Taxandria Atletiek 10 08 8 Lars Schellekens 2001 Attila 10 45 9 Sjoerd Gijzen 2002 Sprint 10 49 10 Ian de Juncker 2001 Attila 10 58 11 Jasper van Laarhoven 2002 ACW 66 11 00 12 Jorrit Ivens 2001 ACW 66 11 19 13 Nick Rodermond 2002 Sprint 11 45 14 Daan Steenbergen 2002 Tilburg Road Runners 11 49 15 Tijn Blom 2002 Sprint 11 57 16 Pepijn van Gils 2002 Sprint 12 01 17 Mario Clemens 2001 Gloria 12 11 MJUNB MB2840M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Evi van Bladel 2000 ACW 66 10 59 2 Selina van de Meerakker 1999 PAC 11 03 3 Lisa van Boekel 2000 Taxandria Atletiek 11 31 4 Hanna Kloek 1999 Sprint 12 02 JJUNB JB3870M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Max Polak 2000 PAC 12 50 2 Jaïr van Winkel 2000 Atledo 13 01 3 Victor van der Wel 1999 AV 40 13 56 4 Loek Gijzen 2000 Sprint 14 31 MJUNA MA3800M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sanne Mooldijk 1998 PAC 15 26 2 Sevilha van der Tak 1998 PAC 17 18 3 Esmay van de Laar 1997 Attila 17 33 JJUNA JA5700M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Thaem Mous 1997 PAC 18 21 2 Rick Lambregts 1997 Achilles 18 55 3 Achraf Boutkabout 1998 PAC 19 51 4 Sjors Visser 1998 Energie 20 11 5 Dani van de Sanden 1998 Tilburg Road Runners 20 26 6 Marien van der Niet 1998 PAC 20 46 7 Mark van der Schoot 1998 Attila 25 52 VSEN 5700M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Nisrine Masrhalmi 1996 Energie 21 48 2 Dyanne Verpaalen 1985 Spiridon 23 23 3 Elke Wouters 1990 Road Runners Etten Leur 23 58 4 Hester Lingsma 1982 Taxandria Atletiek 24 19 5 Rowan van Dongen 1995 Scorpio 24 33 6 Aline Roks 1986 Scorpio 27 18 7 Marieke Couwenberg 1986 Tilburg 27 51 8 Ciska Wouters 1990 32 54 9 Cindy Bernaerts 1994 33 57 10 Tara van de Rakt 1994 35 14 11 Denise van Oosterhout 1982 Gloria 36 55 12 Jorinda vd Velden 1985 Gloria 37 54 V35 5700M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jessica Joosten 1977 ACW 66 23 18 2 Loes Verstappen 1971 Tilburg Road Runners 24 03 3 Frauke van Boekel 1971 Typhoon 24 29 4 Nicole Couwenberg 1971 Tilburg Road Runners 24 39 5 Kim Hendrix 1979 Gloria 27 07 6 Lianne Ivens 1973 ACW 66 27 33 7 Kitty van Haperen 1976 Gloria 27 43 8 Marly Oomen Staes 1978 Gloria 28 58 9 Floor Remmers 1979 Gloria 29 22 10 Margie Mertens 1976 Gloria 31 15 11 Veronieke Geenen 1971 Gloria 32 55 12 Anita Reuvers 1980 Atledo 33

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112913352 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    32 26 10 renske nuijten 2003 Spado 37 03 11 jaschenka nuijten 1974 Spado 37 07 12 marian maissau 1947 Olympia Halsteren 49 59 5 5KM LOOP 5500M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 vincent eken 1978 etten leur 21 09 2 corne van beek 1975 Road Runners Etten Leur 22 03 3 arnold bolders 1977 halsteren 23 37 4 peter tempelaars 1982 Dutch Runners 25 05 5 peter simons 1959 Olympia Halsteren 25 08 6 ad van eekelen 1961 Olympia Halsteren 25 11 7 john nouts 1969 halsteren 26 22 8 paul van schil 1948 Essen Belgie 27 14 9 frank frik 1956 oud gastel 27 43 10 ton huismans 1948 bergen op zoom 29 11 11 gert jan de kock 1965 Olympia Halsteren 31 43 12 rien hommel 1944 halsteren 35 12 13 maurice maissan 1977 almere 37 21 10 KM LOOP 10000M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 dianne van eekelen 1969 Olympia Halsteren 44 05 2 anouk hertens 1991 steenbergen 44 56 3 machteld verdaasdonk 1969 Spado 46 26 4 esmee geerts 1971 galder 51 43 5 nathalie van prooyen 1990 schiedam 53 08 6 lisa de wit 2000 lepelstraat 53 32 7 anna de wit 1996 lepelstraat 53 32 8 petra van gouwen 1967 roosendaal 55 04 9 petra kuijpers 1968 Olympia Halsteren 55 25 10 bep tielemans 1955 Olympia Halsteren 56 40 11 theo kootstra 1944 waarde 1 00 48 12 linda van doorn 1974 galder 1 02 30 10KM LOOP 10000M Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 denny franken 1986 bergen op zoom 35 15 2 arno van triest 1980 putte 35 16 3 bas mertens 1984 roosendaal 36 55 4 wim govers 1979 zoersel 37 51 5 erwin schuurbiers 1983 bergen op zoom 38 08 6 kees van de

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112912328 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Oostvoorne 49 10 17 Dennis van Iersel 1966 Oostvoorne 52 07 18 Ted Mak 1948 Voorne Atletiek 55 04 19 Gied van Dongen 1949 Voorne Atletiek 57 07 D 8 8 8 8 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Inge Groenewegen 1990 Pallas 93 45 47 2 Nienke Klok 1974 Voorne Atletiek 47 23 3 Claudia Martin 1967 Voorne Atletiek 48 56 4 Karina de Bruin 1968 Rockanje 50 46 5 Mireille van der Veer 1977 Voorne Atletiek 51 26 6 Linda Monster 1974 Voorne Atletiek 52 47 7 Carolien Mansveld 1967 Voorne Atletiek 52 54 8 Marleen van den Engel 1968 Voorne Atletiek 54 11 9 Corrie van Velzen 1962 Brielle 59 03 10 Susan Tuk 1968 1 05 02 11 Gea Stolk 1965 Voorne Atletiek 1 15 40 H12 6 12 6 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Erwin Poldervaart 1992 Pallas 93 50 07 2 Hans Berendsen 1967 Pallas 93 51 35 3 Leo van der Harg 1965 Voorne Atletiek 54 37 4 Martin Rohleder 1963 Triatlon Groep Voorne 55 02 5 Cock Dorst 1961 Pallas 93 55 32 6 Vincent Bloem 1994 Pallas 93 55 53 7 Sander Peters 1976 Pallas 93 56 11 8 Henk Tuk 1964 Voorne Atletiek 56 31 9 Ronald Hulsmann 1971 Voorne Atletiek 56 47 10 Mark Chadwick 1970 De Koplopers 56 56 11 Charles Timmermans 1957 Pallas 93 57 06 12 Gert Jan Goudappel 1968 Pallas 93 57 08 13 Allard Moene 1965 Voorne Atletiek 57 44 14 Lex Reuvers 1964 Rockanje 1 00 44 15 Don Croes 1965 Voorne Atletiek 1 01 15 16 Robbert Mijer 1983 Voorne Atletiek 1 02 07 17 Ron Zwinkels 1968 Voorne Atletiek 1 02 44 18 Vincent Homburg 1970 Dordrecht 1 03 10 19 Ton Valk 1952 Voorne Atletiek 1 05 58 20 Frank Olsthoorn 1969 Schiedam 1 06 16 21 Onno van Velzen 1963 Brielle 1 06 57 22 Johan Snijders 1967 Voorne Atletiek 1 07 22 23 Hans Houps 1961 Voorne Atletiek 1 07 44 24 Peter Groeneveld 1979 Oostvoorne 1 08 41 25 Fred Monté 1949 Voorne Atletiek 1 11 41 26 Ben van der Vlugt 1959 Pallas 93 1 12 45 27 Jorgen Westbroek 1973 Hellevoetsluis 1 13 06 28 Richard Granneman 1968 Pallas 93 1 13 06 29 Corné Zwinkels 1959 Voorne Atletiek 1 13 36 30 Pieter Adriaanse 1970 Brielle 1 15 57 31 Mario Baartman 1968 Oostvoorne 1 17 22 32 Henkjan Olthuis 1965 Berkel en Rodenrijs 1 20 08 33 Martin Dijkgraaf 1954 Voorne Atletiek 1 20 58 34 Jan Mark 1974 Voorne Atletiek 1 21 22 D12 6 12 6 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Hester van der Werk 1972 Voorne Atletiek 1 03 19 2 Vanessa Hartman 1973 Voorne Atletiek 1 03 19 3 Michelle Moene 1969 Voorne Atletiek 1 07 45 4 Jolanda Groen 1969 Voorne Atletiek 1 18 38 5 Dineke Mijer 1959 Voorne Atletiek 1 23 35 6 Joke van Paassen 1959 Voorne

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112909264 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    1978 41 36 V35 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Marianne Nijholt 1977 44 06 2 Ramma Rahoui 1980 PAC 47 24 M40 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Emilio Andrade 1973 PAC 31 10 2 Erik Nieuwenboom 1972 32 45 3 Erwin van Harten 1972 EUR Roadrunners 32 50 4 Bart van Hauwaert 1974 PAC 35 50 M45 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Eric Brommert 1967 PAC 31 48 2 Michael van Dijk 1966 PAC 35 16 3 Edward Peters 1970 avVN 36 11 4 Sandy Girigoria 1965 36 11 5 Rene Kruis 1969 36 55 6 Wilco Hoogendoorn 1967 PAC 37 48 7 Jacques Koekkoek 1968 38 49 8 Oscar The 1967 PAC 40 22 V45 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Isabel Dirven 1968 52 03 M50 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Cor Hamels 1965 34 15 2 Wim Both 1962 PAC 35 14 3 Inne ten Have 1964 PAC 36 29 4 Fred Bijl 1961 PAC 37 53 5 Piet van der Velden 1961 PAC 39 51 6 Heico Kerkmeester 1963 PAC 40 17 7 Sietse Rozema 1962 PAC 43 35 8 Eric de Bruin 1964 45 24 V50 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ellen Smit 1965 PAC 51 50 2 Marlolein Huyts 1961 PAC 54 22 3 Heleen Koster 1962 PAC 55 53 M55 CROSS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Piet STroek 1956 PAC 33 58 2 Egbert Roodbol 1957 PAC 35 23 3 Roland Donker 1958 PAC 35 35 4 Jan van Zwolle 1959 38 11 5 Harry Gerritse 1956 Parthenon 38 18 6 Victor de Moura Correia 1959 PAC 38 33 7 Roland Donker 1958 PAC 39 26 8 Aad Huurman 1958 PAC 41 20 9

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112909227 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •