archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    Sigrid Spek 2005 Energie 5 31 4 Felicia Goodett 2005 Energie 5 58 JJUND 2000 METER JUNI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Danick Imholz 2004 Energie 8 48 2 Vincent van der Brugge 2004 Energie 11 58 JJUNC 2000 METER JUNI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Daniël van Noordenne 2002 Energie 8 04 2 Finn van Peenen 2001 Energie 8 46 3 Jesli van Erk 2002 Nieuwerkerk ad IJssel 9 38 4 Rody Verveer 2000 Energie 9 59 MJUND 2000 METER JUNI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Isabel van Noordenne 2004 Energie 8 58 2 Kira Prooi 2004 Energie 9 09 3 Eline Verschueren 2004 Energie 9 23 4 Amber Bosman 2004 Energie 9 34 5 Maaike van Rijswijk 2004 Energie 9 57 6 Parel van Nieuwkoop 2003 Energie 10 11 MJUNC 2000 METER JUNI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ilvia Hederik 2001 Energie 8 28 2 Jennifer Weijers 2002 Energie 9 07 3 Maaike Verveer 2002 Energie 9 56 JJUNA 5000 METER JUNI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Joeri vd Waal 1998 Energie 21 02 MSEN 5000 METER MAST Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Tijn Huberts 1990 Energie 19 08 2 Stefan Buit 1994 Energie 19 09 3 Eelco Riemens 1992 Energie 19 17 4 Daan Lips 1989 delft 20 22 5 Bjorn van Vliet 1996 heinoord 21 26 M40 5000 METER MAST Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sander Eggenhuizen 1966 Energie 22 28 2 Peter van Dijke 1973 Energie 23 17 3 Andy Roodenburg 1971 Energie 24 07 4 Jeroen van der Have 1972 barendrech 24 55 5 Henk van Verseveld 1966 Energie 26 01 6 Luc Verschueren 1970 Energie 26 52 M50 5000 METER MAST Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Rob

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112809251 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    Brunink 2004 Fit 13 53 14 Bas van Groenestein 2004 Almere 81 13 55 15 Pim Zeeman 2004 Hellas 13 56 16 Julian Dorresteijn 2004 Pijnenburg 14 05 17 Iker Bruggink 2004 Phoenix 14 05 18 Hendrik Esman 2004 Pijnenburg 14 06 19 Bo Wierts 2004 BAV 14 06 20 Gijs Broere 2004 Triathlon 14 08 21 Nico Kalmeijer 2004 Phoenix 14 10 22 Jonah Broer 2004 Triathlon 14 13 23 Yoeri Karsowidjojo 2004 Hellas 14 15 24 Floris van Schagen 2004 Triathlon 14 19 25 Sverre Meesters 2004 Altis 14 22 26 Timon Hoeve 2004 Spirit Lelystad 14 25 27 Oscar Meijer 2004 Altis 14 27 28 Roel Bouma 2004 BAV 14 36 29 Akke Boerma 2004 Triathlon 14 36 30 Koen van der Linde 2004 Altis 14 38 31 Mats Roskamp 2004 BAV 14 39 32 Jip de Greef 2004 Altis 14 39 33 Wessel Ekelmans 2004 Almere 81 14 42 34 Sem Kleijne 2004 Fit 14 43 35 Rens van Rhijn 2004 BAV 14 52 36 Jonas Kole 2004 Altis 14 53 37 Tijmen Hoogendoorn 2004 BAV 14 55 38 Jort Mol Lous 2004 BAV 15 13 39 Mats Gerritsen 2004 Pijnenburg 17 40 40 Hugo van Westerneng 2004 Triathlon 19 19 41 Tiziano de Kruijf 2004 BAV 23 28 42 Thijmen Immerzeel 2004 Phoenix 23 52 43 Ysbrand Dekker 2004 Triathlon 23 53 44 Pieter van Vloten 2004 Pijnenburg 23 54 45 Twan Duijst 2004 BAV 24 04 46 Taran van Ess 2004 Altis 24 06 47 David Dalmeijer 2004 Altis 24 07 48 Ben Bouwhuijzen 2004 Hellas 24 09 49 Abel Remkes 2004 Altis 24 11 50 Floyd Verwoert 2004 Altis 24 12 51 Sebastian Segrist 2004 Pijnenburg 24 12 52 Joscha Giesen 2004 BAV 24 21 53 Lars Bögels 2004 Altis 24 22 54 Casper Zijderveld 2004 Altis 24 25 55 Jesse van der Veen 2004 Triathlon 24 25 MJUD2 START 7 13 35 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sara Schouten 2003 Atverni 5 28 2 Tamar Veltman 2003 Almere 81 5 29 3 Sanne Schouten 2003 Atverni 5 46 4 Carlijn de Bie 2003 Atverni 5 57 5 Carmen Huikeshoven 2003 Altis 5 58 6 Amara Nnadi 2003 Altis 6 04 7 Sarah van Tuijl 2003 Almere 81 6 05 8 Lois Kok 2003 Altis 6 11 9 Rixt Vos 2003 Clytoneus 6 18 10 Puk Poulijn 2003 Altis 6 26 11 Marleen van Beers 2003 Altis 6 32 12 Maura te Grotenhuis 2003 Triathlon 6 34 13 Noa Harteman 2003 AV Zeewolde 6 36 14 Jitske van Helden 2003 Triathlon 6 37 15 Chaja Plochg 2003 Triathlon 6 39 16 Nadieh Meerman 2003 Almere 81 6 47 17 Kim Lutgendorp 2003 Almere 81 6 48 18 Mirte Weijers 2003 Hellas 6 49 19 Fé van Santen 2003 U Track 6 49 20 Nicoline van Vught 2003 Altis 6 51 21 Paula Lots 2003 U Track 6 53 22 Nienke Overgoor 2003 Hellas 6 56 23 Sanne Bakker Schut 2003 Triathlon 6 57 24 Aniek Kothman 2003 Altis 7 02 25 Ellis de Vries 2003 Altis 7 05 26 Nadia de Keijzer 2003 BAV 7 07 27 Marit van Gageldonk 2003 Altis 7 09 28 Merel Kuper 2003 Atverni 7 19 29 Pien Kempe 2003 Altis 7 19 30 Kendra Limburg 2003 Triathlon 7 21 31 Marit Jansons 2003 Triathlon 7 21 32 Kaixin Tensen 2003 Triathlon 7 24 33 Ilse Hoebe 2003 Altis 7 25 34 Valerie Bernasco 2003 Triathlon 7 34 35 Bowy Kramers 2003 Triathlon 7 35 36 Hannah Garritsen 2003 Clytoneus 7 37 37 Fleur de Graaf 2003 BAV 7 56 MJUD1 START 8 13 45 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Meike Stoter 2004 Triathlon 5 48 2 Nynke Streppel 2004 Fit 5 48 3 Luna Zimnik 2004 Clytoneus 6 13 4 Nina van der Vat 2004 Triathlon 6 14 5 Eva Kroon 2004 Altis 6 25 6 Eva van Ieperen 2004 Pijnenburg 6 27 7 Julia Borst 2004 Fit 6 27 8 Myrthe Martens 2004 Altis 6 30 9 Emma Kamer 2004 Hellas 6 31 10 Elisa Couperus 2004 Phoenix 6 32 11 Marlot Groeneweg 2004 Altis 6 33 12 Femke Leguit 2004 Almere 81 6 42 13 Lisanne Boot 2004 Hellas 6 43 14 Vera Tegelaar 2004 Almere 81 6 45 15 Naomie Höhn 2004 Altis 6 46 16 Coos Veldpaus 2004 Phoenix 6 47 17 Imke Boersma 2004 Phoenix 6 51 18 Daan Blijenberg 2004 Triathlon 6 57 19 Marit Kort 2004 Pijnenburg 7 00 20 Iris Barlo 2004 Pijnenburg 7 01 21 Lois Donkers 2004 Almere 81 7 01 22 Hanna Latour 2004 Triathlon 7 01 23 Elka Wybenga 2004 BAV 7 03 24 Faith van Dam 2004 Spirit Lelystad 7 03 25 Elin Kruizinga 2004 Altis 7 03 26 Ronja Schooneveldt 2004 Atverni 7 04 27 Jetske Meijer 2004 Altis 7 05 28 Lena Broere 2004 Triathlon 7 09 29 Evy Post 2004 Triathlon 7 10 30 Ella Lommen 2004 Altis 7 13 31 Silke Mensink 2004 Triathlon 7 14 32 Jinte van den Brink 2004 Hellas 7 15 33 Janna de la Croix 2004 Triathlon 7 16 34 Veerle Dijkstra 2004 Phoenix 7 18 35 Jet Heck 2004 Altis 7 18 36 Naomi Post 2004 Altis 7 20 37 Fleur van t Klooster 2004 Altis 7 20 38 Jolijn Stemerdink 2004 Triathlon 7 22 39 Jade van Schaffelaar 2004 Pijnenburg 7 23 40 Jula Wilms 2004 Triathlon 7 25 41 Demi Engel 2004 Almere 81 7 26 42 Marit de Munnik 2004 AV Zeewolde 7 27 43 Robin van der Have 2004 Altis 7 28 44 Isabel Kerstholt 2004 Altis 7 30 45 Yanna Bijl 2004 Atverni 7 32 46 Sterre van der Zouw 2004 Altis 7 35 47 Amber Brouwer 2004 Altis 7 35 48 Zarah van Hoegee 2004 Pijnenburg 7 39 49 Lisanne van de Grift 2004 Almere 81 7 48 50 Eeske Roex 2004 Triathlon 7 50 51 Kyara Waterval 2004 Almere 81 7 56 52 Dagmar Schepers 2004 Altis 7 58 53 Milou van Bekkum 2004 Pijnenburg 8 01 54 Merel Hulshof 2004 Pijnenburg 8 02 55 Ynske van de Poll 2004 Altis 8 03 56 Lieke Koene 2004 Altis 8 06 57 Laetitia Mets 2004 Pijnenburg 8 11 58 Eva Schrooten 2004 Altis 8 15 JPUPD START 9 14 00 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Casper Slagt 2009 Altis 3 13 2 Twan Hulsman 2009 Altis 3 14 3 Victor van der Vijgh 2009 Hellas 3 19 4 Mike Haage 2009 Pijnenburg 3 23 5 Cas Wiggers 2009 Fit 3 26 6 Robin Meintjen 2009 AV Zeewolde 3 33 7 Maarten Pierik 2009 U Track 3 36 8 Bjorn Timmer 2009 Triathlon 3 37 9 Jens van de Wetering 2009 Triathlon 3 38 10 Mees Blijenberg 2009 Triathlon 3 39 11 Bouke Streefland 2009 Pijnenburg 3 44 12 Max Garcia van Rooijen 2009 Triathlon 3 49 13 Nils Medema 2009 Altis 3 53 14 Djimmy Jansen 2009 BAV 4 06 MPUPD START 9 14 00 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Saar de Vooght 2009 BAV 3 24 2 Laura Duits 2009 Pijnenburg 3 27 3 May Otto 2009 Pijnenburg 3 32 4 Fe Legall Melendez 2009 Pijnenburg 3 35 5 Carina Pastoor 2010 AV Zeewolde 3 39 6 Jette de Jong 2009 BAV 3 40 7 Anna Strang van Hees 2009 Pijnenburg 3 41 8 Roos Kempe 2009 Altis 3 52 9 Eline van Bruxvoort 2009 Triathlon 3 53 10 Lies Vogelzang 2009 Triathlon 3 54 11 Tess Fillekers 2009 Atverni 3 54 12 Laura van Maanen 2009 BAV 4 01 13 Isa Bouwman 2009 BAV 4 04 14 Julie Vettenburg 2009 Pijnenburg 4 05 15 Suray Malik 2009 Altis 4 06 JPUPC START 10 14 10 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Florijn van der Vliet 2008 Pijnenburg 4 42 2 Mike van de Vooren 2008 Hellas 4 55 3 Luc Breton 2008 Fit 4 59 4 Martijn Leih 2008 Clytoneus 4 59 5 Sami Benali 2008 Atverni 5 00 6 Berend van de Beek 2008 BAV 5 01 7 Pieter van der Zee 2008 Hellas 5 04 8 Twan Goudena 2008 Clytoneus 5 08 9 Beau van Balen 2008 Almere 81 5 14 10 Thomas Daselaar 2008 Pijnenburg 5 16 11 Thijs Stoter 2008 Triathlon 5 17 12 Silvan van Hussel 2008 AV Nijkerk 5 18 13 Thijmen Hatzmann 2008 BAV 5 21 14 Stijn Bruinsma 2008 AV Zeewolde 5 22 15 Niels Karel 2008 Altis 5 23 16 Floris Kamer 2008 Hellas 5 28 17 Nodin Schoonderwoerd 2008 Pijnenburg 5 29 18 Jarik Smit 2008 AV Zeewolde 5 30 19 Chris de Jong 2008 Pijnenburg 5 37 20 Ewoud van Schaik 2008 AV Zeewolde 5 44 21 Jaron Hamoen 2008 AV Zeewolde 5 46 22 Luuk van Burgsteden 2008 Triathlon 5 46 23 Mick Frerix 2008 Triathlon 5 46 24 David Knuth 2008 Altis 5 46 25 Chiel Brouwer 2008 BAV 5 49 26 Jop van den Hoorn 2008 Triathlon 5 50 27 Stijn Kroeze 2008 Altis 5 51 28 Aron Taanman 2008 BAV 5 52 29 Ilian van Schaik 2008 Phoenix 5 53 30 Ben Lensink 2008 Triathlon 5 54 31 Sijmen van der Harst 2008 Altis 5 55 32 Joris Lamaker 2008 Altis 5 56 33 Jonne Velstra 2008 BAV 5 59 34 Jasper Ket 2008 Hellas 6 02 35 Seppe Alkemade 2008 U Track 6 05 36 Tycho van Hussel 2008 AV Nijkerk 6 07 37 Thijn Metten 2008 Altis 6 07 38 Noam Michiels 2008 Clytoneus 6 08 39 Justin van Dam 2008 AV Zeewolde 6 09 40 Jurre Schoenmakers 2008 Altis 6 17 41 Thom Scholte 2008 Altis 6 33 42 Tom Westdijk 2008 Altis 6 34 MPUPC START 11 14 20 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Renske van der Maas 2008 Fit 4 59 2 Daniëlle Kaptein 2008 Clytoneus 5 16 3 Marit Kleijnen 2008 Pijnenburg 5 20 4 Noortje Zwaal 2008 Altis 5 20 5 Yara Keers 2008 Fit 5 25 6 Inaya Yahyaoui 2008 Almere 81 5 30 7 Mette Wiggers 2008 Triathlon 5 41 8 Mette van der Veen 2008 Pijnenburg 5 43 9 Eva Wagemakers 2008 Altis 5 43 10 Iris van Eerde 2008 AV Zeewolde 5 44 11 Sarah Jane de Bruijne 2008 Altis 5 45 12 Giulia Invernizzi 2008 Hellas 5 54 13 Nikki Vroemen 2008 Triathlon 6 02 14 Meinou de Jong 2008 Triathlon 6 04 15 Evi de Wit 2008 AV Nijkerk 6 06 16 Jade Broer 2008 Triathlon 6 07 17 Noa Zoomer 2008 Triathlon 6 07 18 Roos de Kleer 2008 AV Zeewolde 6 07 19 Karlijn Mossink 2008 Altis 6 08 20 Anne van Blokland 2008 Pijnenburg 6 09 21 Vere Ingram 2008 Fit 6 12 22 Noa Schut 2008 Altis 6 16 23 Yfke van der Meer 2008 Altis 6 22 24 Inge Kleijs 2008 Atverni 6 23 25 Lisa Kerkhoff 2008 Pijnenburg 6 30 26 Mayke van Lieshout 2008 Triathlon 6 32 27 Majken Berends 2008 BAV 6 45 28 Fleur Emo 2008 Atverni 6 49 29 Milou Veldhuis 2008 Pijnenburg 6 52 30 Isolde Bischop 2008 Triathlon 6 56 31 Julia de Keijzer 2008 BAV 6 58 32 Lois Rijnders 2008 Altis 6 59 33 Nora Dijk 2008 Phoenix 7 02 34 Jamila Junker 2008 Altis 7 05 35 Jorieke van Duinen 2008 BAV 7 09 36 Hanna Verboom 2008 Fit 7 11 37 Renee Rijnja 2008 Triathlon 7 34 38 Clarice van der Zanden 2008 Altis 7 44 39 Mandy Mulder 2008 Fit 7 47 JPUPB START 12 14 30 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Nariño Renfurm 2007 Almere 81 4 25 2 Sybe van Dijk 2007 U Track 4 26 3 William van Triest 2007 Clytoneus 4 30 4 Quirijn Pastoor 2007 AV Zeewolde 4 36 5 Tycho de Vries 2007 Spirit Lelystad 4 48 6 Lucas Scheepers 2007 Almere 81 4 53 7 Roemer de Jong 2007 Triathlon 4 56 8 Felix Bosschaart 2007 Phoenix 5 00 9 Maarten Arnoldus 2007 Pijnenburg 5 01 10 Jelle van der Heijden 2007 Altis 5 02 11 Rens Kelder 2007 Triathlon 5 03 12 Bram Goossens 2007 Atverni 5 04 13 Bas Pilgram 2007 Hellas 5 05 14 Noah Groen in t Wout 2007 Clytoneus 5 07 15 Daniël Frissen 2007 Hellas 5 09 16 Sytse van den Brink 2007 Hellas 5 09 17 Menno Hoornstra 2007 ATHLOI 5 10 18 Lars Bergmann 2007 Triathlon 5 10 19 Floris van Tuijl 2007 Almere 81 5 11 20 Guus Boorsma 2007 Altis 5 12 21 Björn Engel 2007 Almere 81 5 13 22 Benjamin Gotte 2007 Triathlon 5 14 23 Joras Weijenberg 2007 Phoenix 5 16 24 Yvar Riphagen 2007 BAV 5 18 25 Jaouad Boussakout 2007 Phoenix 5 18 26 Jochem Klein 2007 Altis 5 20 27 Bram Houtveen 2007 Altis 5 21 28 Sam van Schaffelaar 2007 Pijnenburg 5 23 29 Ruben Immerzeel 2007 Phoenix 5 26 30 Brigt van Apeldoorn 2007 Triathlon 5 30 31 Rienk Stumpel 2007 Fit 5 31 32 Teun Lip 2007 Triathlon 5 31 33 Tim Verhagen 2007 Hellas 5 31 34 Bas Dalmaijer 2007 BAV 5 34 35 Yuri Vink 2007 Phoenix 5 36 36 Sam Muller 2007 Altis 5 37 37 Floren Hagmolen of ten Have 2007 Pijnenburg 5 39 38 Thobian van As 2007 Triathlon 5 39 39 Timo Kieft 2007 Pijnenburg 5 42 40 Jente van Geest 2007 Altis 5 43 41 Idse van der Schoot 2007 U Track 5 43 42 Luuk van Meerveld 2007 BAV 5 45 43 Jelmer Trip 2007 BAV 5 45 44 Stijn Wink 2007 Altis 5 47 45 Jelle Noorlander 2007 Triathlon 5 48 46 Brett van Zijtveld 2007 Altis 5 49 47 Jeffrey Roodenburg 2007 Pijnenburg 5 51 48 Sieme Jongeneel 2007 ATHLOI 5 54 49 Kes Humphries 2007 Fit 5 57 50 Mik Stroo 2007 BAV 5 58 51 Jasper van de Grift 2007 Almere 81 6 03 52 Rayane Zak 2007 Phoenix 6 06 53 Sven Matlung 2007 Altis 6 06 54 Etienne Hartgers 2007 BAV 6 32 55 Koen Rijkers 2007 Triathlon 6 39 56 Wessel Schuller 2007 Triathlon 6 42 57 Rico Osnabrugge 2007 Phoenix 6 46 58 Dylan Posthumus 2007 BAV 7 20 59 Jens Werner 2007 Triathlon 7 20 MPUPB START 13 14 40 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Sophie Eikendal 2007 Atverni 4 30 2 Evie de Roos 2007 Fit 4 36 3 Amélie da Graça 2007 Altis 4 59 4 Fenna van der Kooij 2007 Altis 4 59 5 Benthe Martens 2007 Altis 5 03 6 Danne Mossink 2007 Altis 5 07 7 Madelief van Leur 2007 Altis 5 09 8 Olivia Louwe Kooijmans 2007 Altis 5 15 9 Nynke Glas 2007 Spirit Lelystad 5 16 10 Tirza Streppel 2007 Fit 5 18 11 Berrit Roex 2007 Triathlon 5 26 12 Jolie Minnée 2007 Triathlon 5 28 13 Elodie Spoelstra 2007 Hellas 5 29 14 Ella Haaksman 2007 Hellas 5 30 15 Micha Waterval 2007 Almere 81 5 32 16 Eveline Sikkema 2007 Pijnenburg 5 35 17 Esther van Waarde 2007 AV Zeewolde 5 38 18 Imke van der Spoel 2007 Altis 5 38 19 Rosalie Franken 2007 Almere 81 5 39 20 Kim van der Wal 2007 Altis 5 40 21 Quinn Uffels 2007 Altis 5 41 22 Emma de Raad 2007 BAV 5 41 23 Kyra van der Meer 2007 Triathlon 5 43 24 Benthe de Jong 2007 AV Nijkerk 5 43 25 Sasha Smink 2007 Triathlon 5 45 26 Carmen Lijzenga 2007 Triathlon 5 46 27 Indy Broer 2007 Triathlon 5 49 28 Madelin Bekker 2007 Phoenix 5 50 29 Jinte Jonker 2007 Triathlon 5 54 30 Mandy Dorresteijn 2007 Pijnenburg 5 57 31 Lotte van de Coterlet 2007 Pijnenburg 5 59 32 Liselotte ter Huurne 2007 Hellas 5 59 33 Mara Schouw 2007 Pijnenburg 5 59 34 Carmen Schipper 2007 Pijnenburg 6 00 35 Fenne Kronemeijer 2007 BAV 6 02 36 Caya Mets 2007 Pijnenburg 6 04 37 Tes Harmsen 2007 Phoenix 6 04 38 Eva van der Linden 2007 Triathlon 6 08 39 Caitlin Verhaar 2007 Pijnenburg 6 08 40 Dyan Ruitenbeek 2007 Altis 6 09 41 Senna Haage 2007 Pijnenburg 6 12 42 Ilana Akkerman 2007 Pijnenburg 6 12 43 Emma de Wit 2007 Altis 6 13 44 Lynn van Hulten 2007 Phoenix 6 18 45 Rachel de Geijter 2007 Altis 6 22 46 Roos Kuijpers 2007 Phoenix 6 23 47 Jetske de Boer 2007 Altis 6 24 48 Julia van der Horst 2007 BAV 6 31 49 Nina van de Weerd 2007 BAV 6 33 50 Dilara Oktay 2007 Pijnenburg 6 36 51 Noor Lassing 2007 Triathlon 6 40 52 Madelief van Oorsouw 2007 BAV 6 40 53 Asanay Malik 2007 Altis 6 41 54 Loes van Norden 2007 AV Nijkerk 6 43 55 Mette Storm 2007 Pijnenburg 6 48 56 Hidde Verboom 2007 Fit 6 51 57 Zara Sendic 2007 Phoenix 6 53 58 Sabrine Bouchikhi 2007 Phoenix 7 30 JPUA1 START 14 14 50 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Harm Weleweerd 2006 Hellas 4 07 2 Sam de Wild 2006 Hellas 4 12 3 Lodewijk van Leerdam 2006 Phoenix 4 20 4 Finn van Ek 2006 Hellas 4 21 5 Diederik van der Vliet 2006 Pijnenburg 4 27 6 Thibo Werts 2006 Triathlon 4 29 7 Silas Hoeve 2006 Spirit Lelystad 4 29 8 Gijs Bomer 2006 Hellas 4 30 9 Teije van der Kooij 2006 Fit 4 33 10 Floris van der Vijgh 2006 Hellas 4 34 11 Rick Scherrenburg 2006 Pijnenburg 4 36 12 Senna Plasschaert 2006 Almere 81 4 38 13 Tobias Scheepers 2006 Almere 81 4 39 14 Benjamin Post 2006 Altis 4 39 15 Thom van der Leest 2006 Altis 4 40 16 Rogier Groeneweg 2006 Altis 4 42 17 Rick Snijder 2006 Triathlon 4 43 18 Jonathan van Lien 2006 AV Zeewolde 4 44 19 Jim Bernasco 2006

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112802131 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    1996 Rotterdam 52 36 34 Sophie de Munck 1996 Rotterdam 52 37 35 Marie José Huffmeijer 1971 Deil 52 39 36 Mieke van de Poll 1960 Geldermalsen 52 43 37 Jose Witjes 1968 Meteren 52 55 38 Rosalie Wesselink 1997 Beesd 53 14 39 Sophie Wesselink 1997 Beesd 53 14 40 Esther Elie 1968 Statina 53 49 41 Ilse Kers van Santen 1976 Beesd 53 59 42 Jorina Langerveld 1963 Varik 54 06 43 Marjo Visser 1960 Tiel 54 28 44 Paula Ywema 1967 Geldermalsen 54 35 45 Natascha den Hartog 1978 Rhenoy 54 47 46 Sabine van Meeteren 1997 Beesd 54 49 47 Astrid Schipper 1967 Geldermalsen 55 07 48 Agnes Zuurmond 1974 Gellicum 56 00 49 Linda Bakker van Schaik 1970 Geldermalsen 56 04 50 De Vries 58 25 51 Yolanda van Bremen 1969 Beesd 58 46 52 Annelot van Zanten 1995 Beesd 58 49 53 Geraldine Bom 1969 Geldermalsen 58 51 54 Karen Hofland 1971 Statina 59 55 55 Jonne van Zanten 1965 Beesd 59 59 56 Jorien van Heuvel 1960 Doezum 1 01 07 57 Esther Fiolet 1977 Gellicum 1 01 20 58 Coby van de Water 1965 Beesd 1 01 25 59 Mihaela Popovici 1974 Beesd 1 01 27 60 Erita Boerman 1971 Geldermalsen 1 04 28 61 Yvonne de Gram 1967 Beesd 1 04 46 62 Doortje de Snoo 1972 Beesd 1 05 01 63 Marga van Brenk 1962 Geldermalsen 1 06 47 64 Ingrid Devjak 1965 Geldermalsen 1 06 47 65 Titia Stuut 1969 Statina 1 07 09 66 Tineke van der Bij 1955 Statina 1 07 09 HE 10 10 KM TRIMLOOP Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Arjan Kaashoek 1983 Ameide 34 30 2 Carlo Pullens 1973 Berghem 35 02 3 Lars Baeyens 1995 Beesd 35 17 4 Mark Willems 1978 Nederland 35 37 5 Sande van Heteren 1990 Passaat 35 48 6 Lucas van der veen 1984 Typhoon 35 49 7 Wouter de Bruin 1986 Goudriaan 35 56 8 Kevin Boon 1988 Beusichem 36 21 9 Erik Jan Hoogendoorn 1980 Kedichem 36 30 10 Jeroen Leuverink 1986 Beesd 37 05 11 Stefan van Thiel 1985 Beesd 37 06 12 Nico Bogaard 1978 Typhoon 37 48 13 Rick Nijhoving 1975 Beesd 38 07 14 Henry Piek 1984 Triathlon 38 12 15 Gerard Smit 1957 Statina 38 37 16 Ton Elie 1966 Culemborg 38 37 17 Maurice Speijer 1979 Meteren 39 11 18 Geert Lantink 1986 Beesd 39 26 19 Peter van Liempt 1985 Kerkdriel 39 27 20 Rick Vernooij 1989 Culemborg 39 39 21 Dick Scholtus 1961 Kesteren 39 50 22 Peter Eijgermans 1967 Nederland 39 58 23 Bas van der Linden 1971 Culemborg 40 00 24 Rogier Mooiman 1969 Dreumel 40 02 25 Charles Kuurstra 1965 Tiel 40 06 26 Uebersezig Stefan 1971 Deil 40 09 27 Mathieu Goedhart 1974 Triathlon 41 05 28 Gerrik ten Have Haaften 41 09 29 Gerwin Mimpen 1962 Passaat 41 13 30 Jan Pannekoek 1976 Statina 41 14 31 Stefan van den Berg

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112800395 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    12 01 8 Henk Hokse AG 85 12 06 9 Johan Visscher AG 85 12 11 10 Albert de Boer AG 85 12 11 11 Ronnie Krul AG 85 12 43 12 Henri van der Veen AG 85 12 43 13 Theo van der Horn AG 85 12 48 14 Johan van Leussen AG 85 12 57 15 Jan Snijder AG 85 13 13 16 David Tas AG 85 13 59 17 Jurrian Balt AG 85 14 11 18 Mans Veldsink Dedemsvaart 14 25 19 Ronni Schuurman AG 85 14 29 20 René van Leussen AG 85 14 32 21 Nico Swart AG 85 16 49 DAMES 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Marit Nijdam AG 85 12 53 2 Sandra Pasman AG 85 13 28 3 Hermien Brummel AG 85 13 36 4 Hilma Krul AG 85 13 55 5 Marry Marsman AG 85 14 19 6 Klaasje Compagner AG 85 14 29 7 Gea Brink AG 85 14 29 8 Marjan Meijerink AG 85 14 30 9 Willeke Dunnink AG 85 15 27 10 Karin Tuten AG 85 15 27 11 Berlinda Oostindiën Nieuwleusen 15 39 12 Mieke Sellis AG 85 16 24 13 Willemien

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112300861 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    43 13 1 43 04 35 Youri Slaghekke 1996 Haaksbergen 1 48 39 1 48 37 36 Marc Brandsma 1966 Haaksbergen 1 54 12 1 54 05 37 Michel Leferink 1974 Haaksbergen 2 04 45 2 04 36 VROUW SENIOREN Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Kim Lammers 1983 Enschede 1 33 41 1 33 36 2 Janneke Logtenberg 1989 Lochem 1 35 18 1 35 14 3 Kim Jorink 1989 Enschede 1 39 37 1 39 35 4 Evelien Engbers 1987 Enschede 1 40 17 1 40 13 5 Anna Edzes 1966 Eibergen 2 02 18 2 02 12 TEAMS TEAMS Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Team Loohuis Team Loohuis 1 14 57 1 14 56 2 Riva Verzekeringen 1 1970 Riva verzekeringen 1 1 14 57 1 14 56 3 Riva verzekeringen 2 1969 Riva verzekeringen 2 1 14 58 1 14 58 4 Boer Jansen 1993 Boer Jansen 1 15 14 1 15 12 5 Wegdam Power Team 4 Wegdam Power Team 4 1 16 05 1 16 04 6 Filart van Rennes 1978 Filart Van Rennes 1 18 33 1 18 31 7 Taketime6292 1992 Taketime6292 1 20 47 1 20 46 8 Team Leferink 1988 Team Leferink 1 21 06 1 21 02 9 Wegdam Power Team 6 Wegdam Power Team 6 1 21 15 1 21 15 10 Edwin en Ron Edwin en Ron 1 21 32 1 21 30 11 A R 1970 A R 1 22 47 1 22 44 12 Masselink Lammers 1995 Masselink Lammers 1 22 50 1 22 48 13 ADS Halink Cycling Team 1972 ADS Halink Cycling Team 1 23 34 1 23 32 14 Lisa en Erik 1998 Lisa en Erik 1 25 14 1 25 13 15 UbuntU 2 UbuntU 2 1 25 29 1 25 26 16 Witbreuk 1965 Witbreuk 1 25 39 1 25 36 17 Foks Horstink 1957 Foks Horstink 1 25 46 1 25 43 18 Swidde 1969 Swidde 1 26 04 1 26 00 19 Wegdam Power Team 2 Wegdam Power Team 2 1 28 02 1 27 58 20 Slingerland 1971 Slingerland 1 28 13 1 28 09 21 Schoemaker Klumpers 1985 Schoemaker Klumpers 1 28 21 1 28 17 22 Wegdam Power Team 3 Wegdam Power Team 3 1 28 36 1 28 32 23 Lammers 1961 Lammers 1 28 40 1 28 38 24 De Diesels 1958 De Diesels 1 28 43 1 28 36 25 Rik Marc Rik Marc 1 28 45 1 28 39 26 Team Lavendel Team Lavendel 1 28 52 1 28 48 27 Edith en Rik 1965 Edith en Rik 1 29 14 1 29 07 28 Lans 1964 Lans 1 29 16 1 29 09 29 Koen 1983 Koen 1 29 28 1 29 23 30 Wegdam Power Team 1 Wegdam Power Team 1 1 29 44 1 29 41 31 Verwer 1984 Verwer 1 29 54 1 29 52 32 De Werfheegde 1 De Werfheegde 1

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112250241 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Lyceum LJ4 9 22 5 Caspar Bijsmans 2001 DL H3C 9 30 6 Kelvin Spa 2000 Drachtster Lyceum LJ4 9 41 7 Menno Dijkstra 2001 Drachtster Lyc LJ3 9 47 8 Bram Jaasman 2000 Drachtster Lyceum LJ4 9 48 9 Nando Raven 1999 Drachtster Lyc LJ4 9 50 10 Bard Pultrum 2001 Surhuisterveen LJ3 10 03 11 Rob van der Duim 2000 Drachtster Lyc LJ4 10 04 12 Sven Smeman 1999 Drachtster Lyceum LJ5 10 35 13 Timo vd Meulen 2000 Drachtster Lyceum LJ4 10 53 14 Tim Rietdijk 1999 Drachtster Lyceum LJ5 10 56 15 Paul Müller 1998 Drachtster 11 01 16 Jesper Kussendrager 2000 Drachtster Lyceum LJ4 11 02 17 Remco van der Wal 1998 Drachtster Lyceum LJ5 11 22 18 Erik Bekkema 2004 DL Geen leerling 11 34 19 Hidde Altena 1999 Drachtster Lyc LJ5 11 43 20 Bas Lamminga 2001 Drachtster Lyc LJ3 11 47 21 Louw Biesma 2000 Drachtster Lyc LJ4 11 50 22 Coen Wilming 1998 Drachtster Lyceum LJ5 11 51 23 Nico Jansen 2000 Drachtster Lyceum LJ4 12 16 24 Cas Krom 2001 Drachtster Lyceum LJ3 12 21 25 Sander Koning 1999 Drachtster 13 09 26 Mark Bekkema 2000 Drachtster Lyc LJ4 13 43 27 Yael Pieterson 2000 Drachtster Lyc LJ4 13 58 28 Marten Struijk 1999 Drachtster Lyceum LJ4 14 06 29 Jildert Oppedijk 1999 Drachtster Lyceum LJ5 14 16 30 Robin Roelofs 1999 Drachtster Lyceum LJ4 14 18 31 Thije Pop 2000 Drachtster Lyceum LJ4 14 20 32 Boudewijn Hoekstra 1999 Drachtster Lyc LJ4 14 31 33 Sean Tjon A Joe 2000 Drachtster Lyceum LJ4 14 32 34 Sjirk Bruinsma 1999 Drachtster Lyc LJ5 15 07 35 Kevin Thevamala 1999 Drachtster Lyc LJ4 15 15 36 Alex Sloot 2000 Drachtster Lyceum LJ4 15 30 37 Roeland Poppinga 1999 Drachtster 15 36 38 Erwin Neef 1999 Drachtster Lyc LJ4 15 36 39 Jurjen van Akker 1999 Drachtster Lyc LJ4 15 37 40 Pim Brouwer 2009 Surh Geen leerling 15 53 41 Steven Veenhuizen 2003 DL LJ1 15 58 42 Jesse Noor 2000 Drachtster Lyc LJ3 15 58 43 Thijs Jansma 2001 Drachtster Lyc LJ3 16 05 44 Krishan Jokhan 2000 Drachtster Lyceum LJ4 16 28 45 Rein Hogendorp 1999 Drachtster Lyceum LJ4 17 05 46 Thomas Kloostra 1998 Drachtster Lyceum LJ5 17 53 47 Michael Otter 2000 DL Geen leerling 18 26 48 Melvin Vorenholt 2000 Drachtster Lyc LJ3 19 29 49 Vincent Bouwens 1999 Drachtster 20 17 50 Tobias Duijvestijn 1998 DL Geen leerling 20 42 51 Yerne de Jong 2000 Drachtster Lyceum LJ4 28 01 52 Sander Boonstra 1999 Drachtster Lyceum LJ4 28 50 VROUW 3E RUN 2 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Chanel Perdok 2000 Drachtster Lyceum LJ4 10 12 2 Annelies van Zinderen 2000 Drachtster Lyceum LJ4 10 24 3 Jildou Kijlstra 2001 Drachtster Lyceum LJ3 11 05 4 Anne Maartje Leurink 2001 Drachtster Lyc LJ4 11 15 5 Gwenda Struiving 2001 Surhuisterveen 11 29 6 Linda Bekkema 2001 Drachtster Lyc LJ3 11 49 7 Myrthe de Jong 2000 Drachtster Lyc LJ3 11 53 8 Lotte Rijpkema 2000 Drachtster Lyc LJ3 12 09 9 Melissa vd Veen 2001 Drachtster Lyceum LJ3 12 12 10 Anna Sophie Werkman 1999 Drachtster Lyceum LJ5 12 36 11 Rixt Albeda 2001 Drachtster Lyc LJ3 12 40 12 Nina van Weperen 1999 Drachtster Lyc LJ4 12 47 13 Justine Zijlstra 2000 Drachtster Lyc LJ4 12 48 14 Esther van der Pol 2000 Drachtster Lyc LJ3 12 48 15 Lin Xia Wichers 2000 Drachtster Lyceum LJ4 12 53 16 Tessa Neef 1998 Drachtster Lyc LJ5 12 55 17 Jildou Visse 1999 Drachtster Lyc LJ5 13 03 18 Esmee Groen 2001 Drachtster Lyc LJ3 13 08 19 Rixt van der Heide 2001 Drachtster Lyc LJ3 13 08 20 Nynke Wiersma 2000 Drachtster Lyceum LJ3 13 13 21 Marijke Valk 1999 Drachtster Lyceum LJ5 13 16 22 Noor de Koning 1999 Drachtster Lyceum LJ4 13 30 23 Hester de Vries 1998 Drachtster Lyceum LJ5 13 51 24 Annick Huisman 2000 Drachtster Lyc LJ4 13 57 25 Femke Galien 2001 Drachtster Lyc LJ3 13 58 26 Maura van der Velde 2000 Drachtster Lyc LJ4 14 11 27 Marijke Koen 2000 Drachtster Lyc LJ4 14 12 28 Emma Verhoeff 1999 Drachtster Lyceum LJ4 14 17 29 Silke Lubbers 1998 Drachtster Lyceum LJ6 14 19 30 Melanie Vonk 2001 Surhuisterveen LJ3 14 23 31 Meike Snijder 2001 Drachtster Lyceum LJ3 14 28 32 Anna Schreuder 2001 Drachtster Lyc LJ3 14 31 33 Annick Miedema 2000 Drachtster Lyceum LJ4 14 37 34 Lisanne Ophuis 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 03 35 Simone van den Hoven 1999 Drachtster Lyceum LJ4 15 06 36 Fardau Jagersma 2002 Drachtster Lyc LJ3 15 10 37 Fardau Talsma 2001 Drachtster 15 12 38 Rianne Scholte 1999 Drachtster Lyceum LJ5 15 13 39 Naomi Veenhuizen 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 13 40 Marije Blom 1999 Drachtster Lyceum LJ5 15 15 41 Sarah Tjeerdsma 2000 Drachtster Lyceum LJ5 15 16 42 Guus Bakker 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 20 43 Vera van Gijssel 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 21 44 Elsa Bremer 2000 Drachtster Lyceum LJ4 15 24 45 Elke Pesman 2001 VHS 15 25 46 Cindy Zhao 1999 Drachtster Lyceum LJ5 15 26 47 Joy de Vegt 1999 Drachtster Lyc LJ4 15 26 48 Janiek Veenstra 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 31 49 Fimmie Dillema 2001 Drachtster Lyc LJ3 15 33 50 Vera vd Meer 1999 Drachtster Lyceum LJ4 15 40 51 Sherin Brim 1999 Drachtster Lyceum LJ4 15 40 52 Laura van Zutphen 2005 DL Familielid 15 55 53 Kim Trat 2000 Drachtster Lyc LJ4 16 09 54 Marit Kunnen 2000 Drachtster Lyc LJ4 16 11 55 Maartje Kuperus 2001 Drachtster Lyc LJ3 16 28 56 Wenke Dries 2002 Drachtster Lyc LJ2 16 33 57 Bente Nauta 2000 Drachtster Lyceum LJ4 16 45 58 Pia Bosveld 2000 Drachtster Lyc LJ3 16 49 59 Lisette Anema 2001 Drachtster Lyc LJ3 16 52 60 Esther van der Wal 1998 Drachtster Lyceum LJ5 17

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112223510 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Ijlst 35 50 3 Ynte Lemstra 1990 Lemmer 36 09 4 Johannes Postma 1973 Leeuwarden 36 20 5 Petrus Lenes 1967 Almere 37 48 6 Wiebe Koopmans 1974 Scharnegoutum 39 43 7 Marco Kingma 1988 Sneek 40 13 8 Hendrik Hoekstra 1971 Joure 40 48 9 Klaas van Heeringen 1962 Hurdegarijp 40 56 10 Herman Westerhuis 1974 Tzum 41 00 11 Luitzen de Vries 1969 Koudum 41 32 12 Nanne Jagersma 1962 Joure 42 08 13 Sytse Algera 1970 Zeewolde 43 18 14 Martin Brouwer 1968 Sneek 44 09 15 Bauke Triemstra 1991 Bakhuizen 44 21 16 Jan Dales 1966 Lemmer 44 26 17 Edwin Troost 1968 Bolsward 44 26 18 Chris Jansen 1964 Sneek 44 28 19 Alex de Lange 1972 Balk 44 30 20 Jouke Hoekstra 1973 IJlst 45 06 21 Peter Tjallema 1964 Sneek 45 10 22 Hendrie van der Werf 1955 Bolsward 46 08 23 Henk Reinderink 1959 Bolsward 46 11 24 Jacob van den Berg 1956 Harlingen 46 15 25 Ivor Beem 1978 Amsterdam 46 26 26 Kristian de Vries 1976 Sneek 46 36 27 Loek Smid 1961 Hindeloopen 47 24 28 Remco Kuperus 2006 Leeuwarden 47 32 29 Peter Rijpsma 1985 Sneek 47 33 30 Peter de Haas 1969 IJlst 47 39 31 Jelle Folmer 1981 Balk 47 50 32 Rijpsma 1965 Sneek 47 57 33 Folkert Attema 1988 Heeg 48 16 34 Freark Kaspersma 1957 Abbega 48 43 35 Henk Groen 1963 Sneek 48 53 36 Rinnie van de Pal 1968 Stavoren 48 55 37 Sven Kalsbeek 1996 Scharnegoutum 48 56 38 Martinus Meulman 1998 Sneek 49 05 39 Tally Ho van der Sluis 1961 Sneek 49 06 40 Jaap Dijkens 1960 Zeewolde 49 25 41 Janco de Vries 1968 Gorredijk 49 41 42 Auke van der Sluis 1957 Sneek 49 41 43 Frank Wessel 1947 Harich 49 42 44 Henk Onsman 1969 Sneek 50 10 45 J De Boer 1978 Stavoren 50 17 46 Hendrik vd Zee 1979 Balk 51 01 47 Tjardo Stellingwerf 1999 Hemelum 51 08 48 Pieter Stellingwerf 1962 Hemelum 51 10 49 Sjoerd Hiemstra 1961 Ferwoude 51 12 50 Pieter van der Bij 1957 Jirnsum 51 20 51 Arend de Haan 1968 Jubbega 51 27 52 R vd Brug 1961 Molkwerum 51 29 53 L van der Pol 1962 Heeg 51 30 54 Paul van Goor 1953 Sneek 51 31 55 Obe Mous 1952 Bakhuizen 51 31 56 Douwe Attema 1958 Heeg 52 05 57 Gerrit Wijnja 1958 Harich 52 25 58 Ralph Simmers 1982 Zwolle 52 51 59 Jan Feenstra 1957 Workum 52 54 60 Raymond Beintema 1979 Bolsward 53 14 61 Loeke Cnossen 1960 Sneek 53 57 62 Kaj van der Plas 1980 Eelde 54 39 63 Jan Pieter Dijkstra 1959 Warns 54 50 64 Cor van Wieren 1973 Scharnegoutum 55 08 65 Onno Verkuyl 1967 Amsterdam 55 13 66 Rutgert Oldenburger 1973 Sneek 55 22 67 Roel Kooijker 1961 Tijnje 55 43 68 Bouwe van der Meer 1970 Jubbega 55 47 69 Gerben Brouwer 1950 Sneek 55 50 70 H Nooitgedagt 1962 Sneek 57 03 71 Thijs Balder 1976 Amsterdam 57 08 72 Age Dijkstra 1973 Koudum 57 13 73 Henk Lageveen 1960 Folsgare 57 17 74 Jos Wiegers 1964 Balk 57 18 75 Cor Schuurma 1953 Balk 57 19 76 Cor Rameau 1955 Sneek 57 26 77 Butz 1968 Nijemirdum 57 32 78 Hendrik Rijkens 1979 Hemelum 57 33 79 Abe Dijkstra 1968 Harlingen 57 35 80 Peter van Capelleveen 1956 Hemelum 58 11 81 Cor de Hoop 1984 Heeg 58 19 82 Joop Bosma 1954 Sneek 58 32 83 Jan Willem Kram 1968 IJlst 58 52 84 Koos Jacobsen 1953 Sneek 58 53 85 Bert de Vos 1965 Sneek 59 22 86 Remco van Hettema 1973 Hemelum 1 00 26 87 Age van der Veer 1957 Warns 1 01 07 88 Ype Haytema 1970 Koudum 1 02 38 89 Bart Smit 1959 Sneek 1 02 50 90 Henk Breimer 1951 Warns 1 03 40 91 Gerwin Boersma 1976 Hemelum 1 05 18 92 Rieks Smit 1947 Lemmer 1 06 38 93 Djurre Joh van der Schaaf 1951 Oentsjerk 1 08 58 94 Pim Smit 1997 Sneek 1 11 03 95 Dave de Jong 1976 Sneek 1 16 51 V10 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Andrea Hofstra 1978 Bolsward 41 42 2 Simone van Dijk 1978 Makkum Fr 42 38 3 Bettie Agricola 1967 Goingarijp 43 43 4 Hester Salverda 1992 Oudermirdum 45 06 5 Andrea Kroes 1981 Makkum Fr 45 38 6 Saskia Smits Jutrijp 48 03 7 Evelien van Leeuwen 1995 Utrecht 48 16 8 Wilma van der Wal 1976 Joure 48 49 9 Ingrid Dijkstra 1978 Ysbrechtum 48 57 10 Marije Steigenda 1986 Wons 49 41 11 Henrieta Oosterbaan 1971 Goenga 50 10 12 Roelina Adema 1975 Hommerts 50 11 13 Annie Vogelenzang 1974 Hindeloopen 50 40 14 Audrey Eysberg 1974 Makkum 52 39 15 Marga Zwanenburg 1957 Sneek 53 14 16 Gea Elgersma 1963 Sneek 54 11 17 Jaqueline Swart 1974 Haskerhorne 54 30 18 De Graaf 1979 Balk 54 47 19 Margreet Osinga 1974 Oudega 55 08 20 Femke Hendriksma Ozinga 1970 Lemmer 55 09 21 Priscilla Feenstra 1976 Sneek 55 56 22 Liset Zwaan 1964 Workum 56 47 23 Janette Ozinga 1971 Follega 56 47 24 Pytsje Rijpma 1960 heeg 56 48 25 Nelja Kaspersma 1961 Sneek 56 51 26 Carla Flapper 1960 Workum 57 05 27 Willy van Beek 1967 Ysbrechtum 57 05 28 Sophie Kroon 1978 Amsterdam 57 08 29 Ybeltsje Lemstra 1959 Lemmer 57 19 30 Minke Oord 1956 Joure 57 32 31 Juscha Knuttel 1968 Amsterdam 57 35 32 Willemieke Dijkstra 1970 Warns 57 51 33 Wendy Visser 1972 Heeg 58 05 34 Margriet Rosendaal 1958 Oosterhout Nb 58 36 35 Tille Paanakker 1962 Hemelum 58 59 36 Siska Folkertsma 1963 Heerenveen 58 59 37 Ria Stellingwerf Mollema 1964 Hemelum 59 00 38 Ingrid Talsma 1993 Heeg 59 02 39 Kim Haytema Koudum 59 18 40 Djuke Elzinga 1979 Joure

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112223509 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    de Boer 2005 Heksenketel 7 28 10 mike berends 2006 het krijt 7 33 11 luc van zomeren 2005 heksenketel 7 46 12 Kyle Inwards 2006 Kloostertuin 7 47 13 Kjeld Hultink 2006 scharmhof 8 15 14 matthijs dijkstra 2006 de scharmhof 8 27 15 teri Kruger 2005 obs het sterrenschip 8 28 16 Ferdi Baas 2006 Het Sterrenschip 8 47 17 maurits meijerhof 2005 de triangel 9 04 18 Tigo de Leeuw 2006 OBS Kloosterveen 9 06 19 Dylan dijkstra 2004 obs baggelhuizen 9 08 20 Chris Feijen 2006 Kloostertuin 10 31 MG6 8 JEUGDLOOP 6 7 8 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 marije de weer 2004 de fontein 7 12 2 lieke niestijl 2005 kloostertuin 7 33 3 nina van halen 2006 schutkampen 7 44 4 mette spa 2006 de kloostertuin 7 53 5 olivia Carli 2005 obs valkenhorst 8 35 6 rishani nagalingam 2005 de schutkampen 8 36 7 Eline van der Veen 2005 De Wingerd 8 57 8 sanne rodermond 2004 obs de valkenhorst 10 13 MAN2K JEUGD VOLW 2 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 nick smidt 1997 assen 7 43 2 finn van pijkeren 2001 middelstum 8 18 3 daniel vd veen 2007 bovensmilde 9 31 4 Axel Hingstman 2005 Assen 23 04 VR2K JEUGD VOLW 2 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 sanne niestijl 2002 assen 8 32 2 Evelien Honebecke 2002 ATC 75 8 39 3 Eva Stienstra 2001 Leek 9 55 4 Lianne Huisjes 2002 Groningen Atletiek 10 51 5 Carla Louter 1969 Assen 13 21 MAN4K JEUGD VOLW 4 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 stephan schriemer 1995 assen 14 31 2 mike meijer 1997 assen 15 32 3 gerwin in t veld 1998 groningen 16 26 4 carlo sikkens 2000 groningen 17 22 5 manolito musters 2001 assen 17 49 6 rob hendrikse 1962 assen 18 13 7 Adriaan Kesting 1965 ATC 75 18 58 8 Frank de Wit 1993 Vitalis 19 47 9 Liam Inwards 2003 AAC 61 20 08 10 Luuk ten Have 1985 Annen 21 40 11 owen smidt 2000 assen 22 32 12 Jesse van Mierle 1999 23 36 13 Ronald van der Veen 1969 Bovensmilde 25 24 14 Hendrie Blomsma 1970 Assen 26 08 15 Peter Bazuijnen 1971 Diever 26 49 16 Mark wagter 1985 assen 27 07 17 Selwyn Veldema 1988 Assen 27 43 18 rutger everts 2005 28 37 VR4K JEUGD VOLW 4 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 heidy sneiders 1970 zuidwolde 19 52 2 Marijke Harmsma 2003 Bovensmilde 21 11 3 Marloes Benedictus 2003 AAC 61 22 49 4 wendy arman 1989 groningen 25 58 5 henriette de boer 1990 veendam 26 22 6 Dominique Bazuijnen 2003 Diever 26 42 7 janine westerveld 1973 bovensmilde 28 44 8 merel v zomeren 2003 assen 32 05 MAN6K JEUGD VOLW 6 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 erik dusseljee 1975 assen 26 24 2 Martijn Nijenhuis 1991 Vitalis 27 02

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112222501 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •