archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    Duenk 2004 AVA 70 9 49 22 Tom Winkelhorst 2005 Ava70 10 41 23 Ryon Somsen 2003 AVA70 11 47 J1213 2 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jan Siebert 2001 LAZ Rhede 6 48 2 Michel Fahrland 2001 LAZ Rhede 7 42 3 Fabian Baten 2001 LAZ Rhede 7 55 4 Michiel Wellink 2002 AVA 70 7 57 5 Pieter Temming 2003 AZSV 8 01 6 Cas Hartskeerl 2002 Argo 8 07 7 Diederik Lensink 2002 Ava70 8 39 8 Ruben Weijers 2003 AVA 70 9 41 9 Fabian ter Beeke 2003 Aalten 9 47 10 Thijs Nijman 2003 AVA 70 9 59 J1415 2 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ruben Boekelder 1999 AVA 70 7 13 2 Joep Tolkamp 2000 AVA70 7 15 3 Leonard Metz 2000 LAZ Rhede 7 33 4 Douwe kleinbussink 2001 AVA 70 8 10 VSEN 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Wendy Sasse 1990 Lichtenvoorde 20 15 2 Maud Centen 2001 Argo 20 35 3 Cindy Brusse 1974 Ropes Running 21 13 4 Elena Epping 2002 LAZ Rhede 21 56 5 Annette Bolk 1980 Atletico 73 22 20 6 Kim Melina Bomkamp 1998 LAZ Rhede 22 45 7 Hannah Ciroth 1997 LAZ Rhede 22 57 8 Antonia Ciroth 2001 LAZ Rhede 23 01 9 Marie Steldermann 1998 LAZ Rhede 23 08 10 Hannah Bobonning 1999 LAZ Rhede 23 19 11 linde Klein Nibbelink 2000 Bredevoort 23 20 12 Greta Boeck 1999 LAZ Rhede 23 31 13 Astrid Bosch 1993 De Zandloper 23 41 14 Janneke Gelderblom 2003 AVA70 24 00 15 Henrike Heerink 1992 Loop de Zandloper 24 06 16 Carine te Walvaart 2000 Archeus 24 40 17 Paula Verwaaijen 1993 Ava70 24 54 18 Vera Meinen 1983 Loopgroep de Zandloper 25 39 19 Hendrien Vriezen 1977 zandloper 25 43 20 Esther Boekelder 2002 AVA 70 25 57 21 Sandra Wassink 1975 AVA 70 26 47 22 Christin Overbeck 1995 ASV Ellewick 26 55 23 Sophie Hulsman 1972 Loopgroep De Zandloper 27 07 24 Wendy Hengeveld 1983 Varsseveld 27 31 25 Marieke Obbink 1985 AVA70 27 34 26 Judith Wubbels 1983 AVA 70 27 35 27 Marion Doornink 1981 Zandloper 27 58 28 Dorien Bosch 1981 Loopgroep De Zandloper 28 14 29 Marieke Peppelinkhausen 1976 Doetinchem 28 29 30 Veronique Schulingkamp 1980 AVA70 28 30 31 Merle Kleine Schaars 1994 De Zandloper 28 31 32 Claudette Wolbrink 1980 Warnsborn 28 33 33 Jill van Aken 2001 Gaanderen 29 00 34 Marieke ter Beeke 1976 Aalten 29 09 35 Miranda ter Haar 1973 Zandloper 29 16 36 Laurel Woolschot 2001 Zelhem 29 31 37 Annemarie Mengers 1983 Loopgroep De Zandloper 29 38 38 Gonnie Hofs 1977 Loopgroep de Zandloper 29 40 39 Elke ter Beest 1984 Varsseveld 29 42 40 Rianke Tolkamp 1975 AVA 70 29 51 41 Heidi Rave 1971 AVA 70 30 23 42 Esther Ubbink 1973 Loopgroep de Zandloper 31 00 43 Esther Schulingkamp 1981 AVA 70 31 35 44 Sandy Kübler 1977 Lex Running Team 32 08 45 Kerstin Tepasse 1980 Lex Running Team 32 09 46 Eva Geurkink 1980 Heelweg 33 24 47 Esther Bulten 1978 Sinderen 33 32 48 Susan Vriezen 1975 Varsseveld 33 37 49 Petra Tolkamp 1973 Archeus 34 39 50 Hester Gussinklo 1971 AVA70 35 03 V45 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Hermien Müller Oldenhave 1964 Aalten 24 32 2 Anita van Ingen 1967 Aalten 24 51 3 Rianne Fokkers 1968 AVA 70 25 14 4 Mariska Wagener 1969 AVA 70 25 38 5 Ria Huntink 1956 AVA 70 25 40 6 Annet te Grotenhuis 1962 Dinxperlo 26 03 7 Nicole Snijders 1960 Kluuners 26 33 8 Anja Kastein 1964 Loopgroep De Zandloper 27 18 9 Joke van den Hooff 1953 27 33 10 Ingrid Luiten 1962 Aalten 27 44 11 Hester Pennings 1970 Aktief Aalten 27 46 12 Dorothee Schmitz 1965 Koln 27 56 13 Nardie Gosselink 1967 Loopgroep De Zandloper 28 11 14 Ankie te Brake 1965 AVA70 28 15 15 Doris Knoop Schmitz 1960 Duitsland 28 21 16 Anja Reiring 1960 Loopgroep Zandloper 28 32 17 Sien Meinen 1955 AVA 70 28 54 18 Henriette Ruessink 1970 Archeus 29 14 19 Bibi Kleine Schaars 1960 De Zandloper 29 43 20 Ingrid Houwers 1968 Lichtenvoorde 29 50 21 Trudie Vink 1967 Zandloper 29 53 22 Martina Herick 1966 Asv Ellewick 29 54 23 Annie Buesink 1956 AVA70 30 19 24 Renata van Lochem 1966 AVA 70 30 22 25 Dienke Koskamp 1965 Zandloper 30 56 26 Wilma Sellink 1970 AVA70 31 08 27 Erna Lammers 1968 Av Archeus 31 09 28 Lenie Wamelink 1959 AVA70 31 18 29 Saskia Landman 1970 Archeus 31 43 30 Leny Duursma 1965 Archeus 31 52 31 Carole Vendrig 1970 Loopgroep de Zandloper 33 25 32 Renate Hartman 1967 Archeus 33 26 MSEN 5 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Siraj Awal 2001 Argo Topteam 16 47 2 Malte Stockhausen 1998 LAZ Rhede 16 56 3 Tim te Brake 1997 AVA70 17 14 4 Erik Hopken 1998 LAZ Rhede 17 22 5 Jan David Ridder 2000 LAZ Rhede 17 24 6 Guido Engelen 1980 Zevenaar 17 34 7 Stan Prinsen 1999 AVA 70 18 20 8 Joeri Voltman 1974 Argo 18 21 9 Tim Mengerink 2001 AVA70 18 43 10 Miel Heusinkveld 1983 Ava 70 18 45 11 Niels Tamboer 1990 DZSV 18 47 12 Frank Buesink 1982 Lichtenvoorde 18 49 13 Hans Brunnsveld 1971 Ropes Running 18 53 14 Roel Schreurs 1992 AVA 70 18 58 15 Sander Arink 1981 Lichtenvoorde 19 00 16 Fabian Bußkönning 1996 LAZ Rhede 19 02 17 Luuk te Brake 1993 AVA 70 19 12 18 Jerrel Balke 1998 AVA 70 19 21 19 Hammer Michael Nienhaus 1972 Bocholt 19 38 20 Leon Jentink 1991 Aalten 19 54 21 Timo Kleinhesselink 1991 DZSV 20 01 22 Tom Wevers 1989 AVA 70 20 07 23 Sam ter Haar 1998 AVA 70 20 11 24 Jurre Vriesen 1997 Miste 20

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112119440 (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    42 30 40 Bas van Meurs 1985 Vlaardingen 42 34 41 Pieter Aaldring 1967 Delft 42 34 42 F Louter 1962 Maasland 42 51 43 Jan van Meurs 1955 Vlaardingen 42 53 44 Johan Struijs 1961 Fortuna 42 54 45 Hans Vermeer 1966 Maasland 43 03 46 Sander Beliën 1970 Fortuna 43 11 47 Frank Olsthoorn 1969 Schiedam 43 17 48 Jos van Dorp 1959 De Lier 43 21 49 Ronald Hoogenboom 1964 Naaldwijk 43 50 50 Peter Fortuin 1969 Maassluis 43 57 51 Peter de Vette 1960 Vlaardingen 44 00 52 Rolik Hermans 1989 Rotterdam 44 05 53 C Duyndam 1953 Wateringen 44 16 54 Rinie van Marrewijk 1961 Olympus 70 45 08 55 Jan Anker 1955 Fortuna 45 16 56 Philip Huijts 1970 PAC 45 28 57 Ton van Vliet 1966 Schiedam 45 42 58 Dick Baggerman 1957 Bleiswijk 45 58 59 Ruud van Es 1960 Vlaardingen 46 26 60 Ed van Hillo 1971 Schiedam 46 37 61 Edwin Heuvelman 1966 Fortuna 47 57 62 Gert jan Tjeertes 1965 Vlaardingen 48 12 63 Ronald te Lindert 1966 Fortuna 48 37 64 Evert van t Hof 1986 Fortuna 49 30 65 Christiaan Slooff 1965 Fortuna 49 32 66 Henk Mulder 1962 Fortuna 49 34 67 Gerard Oomen 1960 Hoek van Holland 49 46 68 Marcel Jongejan 1974 Vlaardingen 50 11 69 Sander van Wasbeek 1972 Vlaardingen 52 19 70 Fred Lantinga 1962 Waterweg 53 27 71 Maarten Kraan 1969 Fortuna 53 46 72 Rivelino Dijksteel 1987 Rotterdam 54 36 73 Dick Rijnaard 1946 Vlaardingen 58 36 74 Hans van der Vlies 1951 Vlaardingen 1 02 09 75 Gerard Rolff 1960 Fortuna 1 09 22 V 9 KM LANG Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Rose Tanui Enthoven 1983 Loopgroep PK 35 33 2 Loes van Loenen 1974 Fortuna 41 18 3 Anneke Starrenburg 1958 Olympus 70 41 33 4 Sandra van Dijk 1975 Heinenoord 42 35 5 Corry van Rijn 1961 Olympus 70 43 25 6 Tamara Kleijwegt Jonkman 1974 Maasland 43 28 7 Nancy de kok 1981 Maasland 43 52 8 C Rijk 1972 Fortuna 46 50 9 Diane Szymanska 1978 Schiedam 48 19 10 Hillie Heinsbroek 1984 Fortuna 49 42 11 Ineke Halve 1970 Maasland 50 56 12 Sandra Heuts 1968 Fortuna 51 34 M 4 5 KM 17 Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Bob den Hartigh 1996 Fortuna 16 08 2 Maarten Bakker 1994 Olympus 70 17 15 3 Martin den Hamer 1974 Waterweg 18 39 4 Sem ter Beek Fortuna 18 40 5 Ivo Harms 1990 Fortuna 19 10 6 Arvid Gog 2000 Fortuna 19 11 7 Robbert van Nieuwkerk 1996 Fortuna 19 36 8 Roel Noordam 1962 Fortuna 19 48 9 Rogier Hoogerwerf 1988 Fortuna 21 10 10 Jan den Hartigh 1958 Fortuna 21 21 11 Willem van der Vaart 1961 Fortuna 21 35 12 Bas van Hattem 1986 Fortuna 22 08 13 Wim Heijblom 1959 Fortuna 22 20 14 Hans Bakker 1960 Olympus 70 23 24 15 Gerrit Brinkman 1953

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112109211 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Bosch 2002 Spirit Oud Beijerland 30 58 7 Arjan Heijdra 1989 Strijen 31 30 8 Dave vd Meulen 2004 Spirit Oud Beijerland 35 24 VROUW 5 MIJL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Amber Hulleman 1991 Spirit Oud Beijerland 35 50 2 Augüsta van hoogalem 1976 Fortuna 37 35 3 Marja Sundermeijer 1954 Spirit Oud Beijerland 40 44 4 Ineline Bouman 1989 Mijnsheerenland 42 22 5 Emilie de Boer 1980 Spirit Oud Beijerland 43 11 6 Lisanne Venema 1993 Mijnsheerenland 43 57 7 Marga van Koppen 1963 Spirit Oud Beijerland 46 41 8 Joyce de Lange 1958 Spirit Oud Beijerland 50 29 9 Lia van der Meer 1955 Spirit Oud Beijerland 51 09 10 Antoinette Hommes 1968 Spirit Oud Beijerland 51 09 11 Miranda van den Brom 1972 Spirit Oud Beijerland 53 32 12 Maaike schotman 1981 Klaaswaal 53 37 13 Tea Kuusinen 1978 Mijnsheerenland 54 00 14 Jo ellen Schotman 1983 Oud Beijerland 56 39 15 Ria Schotman 1956 Oud Beijerland 1 06 40 MAN 5 MIJL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Max Polak 2000 PAC 28 35 2 Timo de Geus 1990 Spirit Oud Beijerland 28 36 3 Yoram Polak 1996 PAC 28 51 4 Mitchell van Oudenaarden 1988 De Langstraat 31 12 5 Jan van Bennekom 1962 Spirit Oud Beijerland 34 00 6 Jan van Gent 1958 Spirit Oud Beijerland 35 53 7 Marco Schelling 1973 Spirit Oud Beijerland 37 23 8 Harry Gerritse 1956 Parthenon 38 17 9 Jurgen Vermaas 1998 Numansdorp 39 43 10 Dennis Grashoff 1971 Heijnenoord 39 55 11 Peter Penning 1955 Hellevoetsluis 40 08 12 Marco Vroegindeweij 1975 Spirit Oud Beijerland 40 49 13 Ronald Schotman 1978 Oud Beijerland 41 36 14 Ed Molsbergen 1957 Puttershoek 42 07 15 Jan van Beuzekom 1958 Sliedrecht 42 13 16 Jaco van der Velde 1973 Middelharnis 42 17 17 Peter Bouman 1958 Spirit Oud Beijerland 42 22 18 Marcel Lagendijk 1962 Spirit Oud Beijerland 42 32 19 Han Krijgsman 1955 Oud Beijerland 43 03 20 Dirk Geerts 1979 Geel 43 33 21 Jarno Stuurman 1978 Spijkenisse 43 44 22 Bob Luijendijk 1976 Numansdorp 43 58 23 Jochem Kimmel 2004 Puttershoek 44 28 24 Walter in t Veld 1961 Oud Beijerland 44 38 25 Peter Kimmel 1967 Spirit Oud Beijerland 44 47 26 Peter de Valois 1952 Zoetermeer 48 38 27 André van der Giessen 1964 Spirit Oud Beijerland 49 10 28 Andries Eeltink 1973 Spirit Oud Beijerland 49 41 VSEN 10 MIJL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Marianne Bestebreur Hofman 1976 Spirit Oud Beijerland 1 19 12 2 Noortje Snijders 1987 PAC 1 31 19 3 Maaike Klootwijk 1980 Oud beijerland 1 39 15 V40 10 MIJL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Danielle van Hulst 1974 Parthenon 1 13 07 2 Marianne Muijzer 1975 Puttershoek 1 24 35 3 Francien kleinendorst 1974 Oud beijerland 1 25 38 4 Lynda Nieuwschepen 1968 Spirit Oud Beijerland 1 44 22 V50 10 MIJL Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 de

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112106239 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    10 Jette van der Heijde 1962 Zaanland 25 16 11 Corry Fris Meijer 1963 Zaanland 25 19 12 Tjarda Smit 1988 Zaandam 27 27 13 Wilma Jonker 1962 Zaanland 28 26 14 Erica Nauta 1961 Zuid Scharwoude 28 27 15 Mia de Roo 1957 Zaanland 28 33 16 Ans Bakker 1966 Zaanland 28 47 17 Femke Zwart 1968 Zaandam 29 28 18 Sarah Koper 2003 Zaanland 30 41 19 Marjolein de Heer 1955 Zaandam 36 25 M5KM 5 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Niels Anders 1983 Zaanland 18 25 2 Mick Onrust 1998 Zaanland 19 34 3 Tim Huiberts 1998 Zaanland 19 44 4 Sietse van der Pal 1998 Zaanland 20 52 5 Lennart Kerssens 1980 Amsterdam 21 09 6 Jasper Kraakman 1991 Lycurgus 21 15 7 Ron Cadenau 1958 Zaanland 21 35 8 Steven de Goede 1992 Zaanland 22 03 9 Jan van Zalinge 1955 avVN 22 53 10 Jan Fris 1956 Zaanland 23 00 11 Kees Walter 1960 Zaanland 23 30 12 Ko Halff 1952 Wormerveer 23 56 13 Thijs van der Kolk 1962 Zaanland 23 59 14 Ibrahem Mhmood 1980 AZC Zaandam 24 01 15 Frank van Ammers 1952 Koog aan de Zaan 24 05 16 Arjan van Diepen 1973 Zaanland 24 10 17 Joël Vennik 1994 Purmerend 24 54 18 Robert Kruijshaar 1958 Zaanland 25 43 19 Gydo van der Heijden 1989 Zaandam 26 19 20 Leon Heijman 2005 Zaanland 26 36 21 Alibadran Badran 1977 AZC Zaandam 27 15 22 Abd Alkarim MHMD 1994 AZC Zaandam 27 15 23 Hans de Roo 1956 Zaanland 27 25 24 Rikus Bijvoet 1947 Zaanland 27 26 25 Cor Bobeldijk 1951 Beverwijk 27 32 26 André van der Veen 1944 Kombijsport 27 49 27 Marthijn Bakker 1991 Zaanland 30 00 28 Nico Vennik 1969 Purmerend 31

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112103137 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Janine Vos 1971 Zwolle 29 39 29 26 13 Lisette Kaizer 1982 Almere 29 44 29 32 14 Elke van Ras 1990 Nijmegen 29 53 29 51 15 Imke van Hal 1991 Herpen 29 54 29 52 16 Lia visser van Maanen 1946 Harderwijk 30 38 30 35 17 Laura Lootsma 1988 Lelystad 30 38 30 31 18 Herma van Keulen 1964 Heino 31 04 30 56 19 Gerrie Kamphorst 1968 Harderwijk 31 13 31 08 20 Manon Veldhuizen 1981 Zaandijk 31 55 31 50 21 Jolien Sonneveld 1989 Driebergen Rijsenburg 32 32 32 15 22 Coby Sonneveld 1957 Driebergen Rijsenburg 32 35 32 17 23 Lonneke Velthorst 1989 Zelhem 32 37 32 26 24 Nini Viëtor 1961 Bergen Nh 33 45 33 33 25 Jolande Velthorst 1964 Zelhem 34 22 34 10 26 Marianne Geusebroek 1958 Harderwijk 34 23 34 18 27 Mieke Galestin 1957 Leusden 34 35 34 19 28 Natascha Peerdeman 1970 Zeewolde 39 00 38 45 29 Diena Halbertsma 1964 Zeewolde 39 00 38 45 30 Yvonne Altena 1971 Zeewolde 39 33 39 18 31 Evelien van Surksum 1975 Ermelo 41 28 41 18 32 Anneke Baerents 1955 Duivendrecht 42 00 41 52 33 Cora Devries 1964 Diemen 45 32 45 25 MAN 10 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Dirk van den Dool 1969 Amersfoort 38 12 38 12 2 Andre van Loo 1981 Utrecht 38 55 38 51 3 Arjan Spiering 1980 Harderwijk 39 42 39 40 4 Martin Averesch 1978 Barneveld 41 17 41 15 5 Johan Pul 1966 Elspeet 42 00 41 59 6 Wouter Smit 1975 Zeewolde 43 03 43 00 7 Bennie Bruijnes 1963 Elburg 43 12 43 11 8 Ed Cornelissen 1967 Heerde 43 38 43 38 9 Ivo Dazler 1977 Driebruggen 44 47 44 44

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112100294 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    Anike de Vries 1981 Barneveld 31 06 100 Mascha Kolkman 1978 Barneveld 31 07 101 Ilse van Raaij 1995 Voorthuizen 31 10 102 Anne van Ginkel 1997 Barneveld 31 10 103 Gerrita van de Pol 1983 Stroe 31 10 104 Willeke Duits 1986 Kootwijkerbroek 31 14 105 Marieke van de Brink 1990 Centrum Evers Fysiotherap 31 14 106 Lydia Duits 1995 Stroe 31 15 107 Edith van der Woerd 1971 Barneveld 31 15 108 Felice Koetsier 2004 Barneveld 31 15 109 Henrieke van Ginkel 1987 Barneveld 31 16 110 Susan van Deuveren 1994 Barneveld 31 18 111 Roelien Metze 1994 Barneveld 31 19 112 Anja van Ee 1968 Scherpenzeel Gld 31 20 113 Helma Visscher 1969 Nijkerk Gld 31 21 114 Janet van Davelaar 1988 Barneveld 31 23 115 Janita Kas 1988 Barneveld 31 23 116 Tianne van Woudenberg 1976 Barneveld 31 26 117 Willemien de Vries 1983 Barneveld 31 26 118 Lisanne Slofstra 1997 Putten 31 26 119 Hanneke Jansen 1990 Barneveld 31 27 120 Annemieke Duits 1963 Barneveld 31 31 121 Els Edelijn 1958 Barneveld 31 31 122 Karen Vogel 1993 Barneveld 31 31 123 Angela Sikken 1971 Barneveld 31 32 124 Emmeke Westendorp 1972 Vleuten 31 33 125 Bettine van der Welle 1980 Barneveld 31 36 126 Kim Harderman 1982 Barneveld 31 37 127 Alida Liefting 1977 Barneveld 31 37 128 José Verhoef 1982 Barneveld 31 41 129 Annet van Essen 1982 Barneveld 31 42 130 Michelle Goijaerts 1997 Nijkerk Gld 31 48 131 Linda Brunekreeft 1982 Ede Gld 31 55 132 Anja Buitendijk 1971 Veenendaal 31 57 133 Jolanda Roelofsen 1989 Barneveld 31 58 134 Ingrid van der Panne 1979 IJsselstein Ut 31 59 135 Janneke Gruppen 1986 Stroe 32 07 136 Janklien Blankespoor 1977 Barneveld 32 09 137 Edwina Morjan 1987 Barneveld 32 10 138 Annet van Harskamp 1960 Barneveld 32 15 139 Anita Schreuder 1992 Barneveld 32 17 140 Erika van Manen 1965 Barneveld 32 18 141 Marije Hooijer 1982 Stroe 32 19 142 Anja Bijlsma 1973 Barneveld 32 22 143 Carolien van Geresteyn 1986 Lunteren 32 31 144 Rianne Jansen 32 36 145 Lara Kap 2004 Barneveld 32 41 146 Wilma van Voorst 1958 Barneveld 32 45 147 Nandi Ploeg 1992 Wekerom 32 49 148 Corine Lokhorst 1984 Barneveld 32 49 149 Brenda Bos 1983 Barneveld 32 51 150 Margaret van Dijkhuizen 1970 Kootwijkerbroek 32 53 151 Femke Ansink 1993 Kootwijkerbroek 32 53 152 Laura van der Hoeven 2000 Ankeveen 32 53 153 Marit van Voorst 1991 Harskamp 32 56 154 Yvonne Doest 1997 Barneveld 33 07 155 Sylvia van Renselaar 1995 Voorthuizen 33 16 156 Felicia Alma 1993 Wekerom 33 19 157 Marije Blankespoor 1980 Stroe 33 23 158 Irene Voshol 1967 Ankeveen 33 27 159 Anouk de Vries 1974 Ede Gld 33 29 160 Natalie Rouwenhorst 1976 Barneveld 33 31 161 Jonanda van Roekel 1990 Harskamp 33 34 162 Margé ter Maaten 1978 Barneveld 33 34 163 Linda Haan Foekens 1979 Ede Gld 33 35 164 Corien Buitink 1985 Barneveld 33 37 165 Karin Pondman 1983 Veenendaal 34 40 166 Manon Bruinekreeft 1990 Barneveld 35 36 167 Heidi Goor 1978 Barneveld 35 48 168 Yvonne van Dieren 1977 Ede Gld 35 49 169 Lianne Jansen Nederland 36 04 170 Lisette Broer 36 12 171 Femke Kamstra 1997 Barneveld 36 18 172 Rachel Petersen 1983 Barneveld 36 44 173 Eelkje Veenje 1983 Wergea 37 00 174 Karin Korf Horsman 1966 Voorthuizen 38 14 MAN10 10 KILOMETER Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Hugo Hilgersom 1985 Barneveld 36 46 2 Vincent Dekker 1992 Amsterdam 36 47 3 Gerwin van Ruler 1981 Voorthuizen 36 57 4 Gerbrand Reijnhoudt 1983 Utrecht 37 02 5 Edwin Bos 1984 Barneveld 38 10 6 Sylvester van de Bunt 1984 Barneveld 38 11 7 Christian van der Sanden 1987 Amersfoort 38 23 8 Robert van Maanen 1978 Terschuur 38 24 9 Martin HUlst 1965 Barneveld 38 53 10 Gert Goorhuis 1973 Voorthuizen 40 48 11 Johan Simon 1993 Terschuur 40 50 12 Dirk van Hierden 1966 Nijkerk Gld 41 12 13 Alex van Maanen 1968 Zeist 41 17 14 Ben Petersen 1969 Voorthuizen 41 32 15 René Ter Maten 1967 Otterlo 41 56 16 Niels Rekker 1993 Barneveld 41 56 17 Gerrie Heijneman 1963 Zevenaar 42 12 18 Bertus Brunekreeft 1966 Harskamp 42 34 19 Elbert van de Braak 1999 Barneveld 43 03 20 Martijn van Westerneng 1982 Barneveld 43 03 21 John van de Pol 1979 Barneveld 43 31 22 Andre Coziinsen 1963 Barneveld 43 51 23 Geert Jansen 1985 Barneveld 43 55 24 Koen van Deuveren 2001 Barneveld 43 55 25 Rens Klomp 44 18 26 Sebastiaan Kuijper 1978 Voorthuizen 44 23 27 Lars Spans 1985 Ede Gld 44 39 28 Peter de Groot 1976 Barneveld 44 46 29 Matthieu Schakel 1994 Eleonora B V 44 50 30 Henk Bos 1981 Barneveld 45 00 31 Adwout Groenevelt 1959 Barneveld 45 03 32 Jeroen van Houwelingen 1979 Ede Gld 45 18 33 John Smink 1968 Barneveld 45 37 34 Matthijs Ariens 1990 Utrecht 46 45 35 Thomas den Hengst 1990 Utrecht 46 46 36 Bert Franken 1960 Voorthuizen 46 46 37 Richard Ariens 1959 Barneveld 46 47 38 Andre van de Langemeen 1974 Voorthuizen 46 48 39 Gert Groenevelt 1963 Stroe 46 50 40 Henk van der Roest 1966 Nigtevecht 46 51 41 Henk Jan Dorland 1988 Barneveld 46 57 42 Werner Hovius 1973 Voorthuizen 47 03 43 Trebor Duits 1984 Voorthuizen 47 05 44 Dirk Koster 1968 Voorthuizen 47 06 45 Henk Adams 1980 s Gravenzande 47 08 46 Herman Willigenburg 1994 Barneveld 47 12 47 Alfred Haan 1976 Ede Gld 47 12 48 Peter van de Munt 1974 Barneveld 47 15 49 JW van Dieren 1979 Ede Gld 47 18 50 Dirk van Roekel 1967 Ede Gld 47 29 51 Robert Uleman 1994 Barneveld 47 32 52 Eelco Uleman 1966 Barneveld 47 32 53 Harm Jansen 1985 Barneveld 47 36 54 Henk van den Hazel 1984 Barneveld 47 39 55 Henk Wernsen 1954 Barneveld

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015112050240 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    2005 Kampen 5 40 JPA 1K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Mika van Mierlo 2005 Kampen 3 26 2 Cas Kanis 2005 Kampen 3 38 3 Daan Beute 2006 Kampen 4 02 4 Jasper de Vries 2005 Kampen 4 15 5 Ruben van der Horst 2005 Kampen 4 18 6 Thomas de Kimpe 2006 IJsselmuiden 4 20 7 Levi Nguyen 2005 Kampen 4 29 8 Olaf Langeslag 2006 Kampen 4 44 9 Jesse Ouwehand 2006 Kampen 4 52 10 Marijn van Bruggen 2006 Kampen 5 02 VB 1K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Martijn van Vianen 1999 Kampen 5 00 2 Rick Bastiaan 1996 Kampen 5 14 3 Wijnold Dorgelo 2000 Kampen 5 25 MJD 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Maureen Wind 2003 Kampen 15 48 2 Eva de Vries 2003 Kampen 16 19 3 Natalja Duiveman 2003 Kampen 16 24 4 Sophie ten Heuvel 2004 Kampen 16 59 5 Sarah Croese 2004 Kampen 16 59 JJD 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Soufian Tamrouti 2004 Kampen 11 23 2 Sil Krediet 2003 Kampen 14 26 3 Maarten Dotinga 2004 Kampen 15 51 4 Robin Sagel 2004 Kampen 17 38 MJC 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Marije Salverda 2001 Kampen 13 26 2 Manon Los 2001 Kampen 13 31 JJC 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Gert Jan Feenstra 2001 Kampen 11 09 2 Julian ten Hove 2002 Kampen 12 26 3 Karsten van Ommen 2002 Kampen 12 50 4 Michael de Vries 2001 Kampen 13 02 5 Lars Bosman 2002 IJsselmuiden 13 28 MJB 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Irene Bijman 1999 Kampen 11 37 JJB 3K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Daan Hollander 2000 IJsselmuiden 12 25 2 Eric Wind 2000 Kampen 12 53 3 Timo Hacquebord 1999 Kampen 13 15 DS 5K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Gejanne Lussenburg 1989 Dronten 21 21 2 Leonie Eenkhoorn 1986 Kampen 23 10 3 Lieke Bakker 1989 24 19 4 Liza Karman 1984 Kampen 24 42 5 Mirjam Marissen Hakvoort 1983 Kampen 27 13 6 Maaike Zoetebier 1990 Kampen 28 38 7 Ilona Schouten 1985 Kampen 28 59 8 Nathalie Brink 1990 Kampen 29 44 9 Kirsten Visscher 1994 Kampen 31 53 HS 5K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Willem Speksnijder 1982 Genemuiden 21 10 2 Richard Meuleman 1999 Kampen 21 13 3 Anne ten Hoor 1991 Oldebroek 21 28 4 Guido Strijker 1985 Kampen 21 29 5 Loek Könning 1997 Kampen 21 50 6 Mark Klooster 1996 IJsselmuiden 22 37 7 Navarayo Visscher 2000 IJsselmuiden 24 25 DM 5K Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jacqueline Rustidge 1968 Kampen 18 46 2 Greet Vrijbloed 1958 Kampen 22 59 3 Jetske van der Vegt 1968 Kampen 23 33 4 Joke Lorist Klappe 1964 Kampen 24 44 5 Gerda van der Kolk 1956 IJsselmuiden 25 08 6 Rieny Riezebos 1951 Kampen 25 28 7 Marja

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2015111921408 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    1958 Spiridon 1 00 26 1 00 21 VSEN 15 KM WEDSTRIJD Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Hilde Gilissen 1988 Parcival 59 16 59 13 2 Ellen van Cantfort 1988 Retie 1 01 30 1 01 24 3 Elke Wouters 1990 Road Runners Etten Leur 1 05 15 1 05 13 V35 15 KM WEDSTRIJD Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Ciska Hensen 1971 DAK 1 03 13 1 03 10 2 Laura Huijbregts 1980 Eindhoven Atletiek 1 04 29 1 04 27 3 Bregje Dieden 1979 Tilburg Road Runners 1 04 33 1 04 28 V45 15 KM WEDSTRIJD Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Marlien van Beek 1965 De Langstraat 1 00 48 1 00 47 2 Loes Vingerhoets 1965 Achil 87 1 07 27 1 07 22 3 Peggy van Lee 1966 Tilburg Road Runners 1 08 47 1 08 43 MAN 15 KM TRIMLOOP Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Joep Staps 1990 Tilburg 53 35 53 34 2 René Vosters 1982 Reusel 56 37 56 35 3 Ward Van Roy 1976 Arendonk 58 03 57 58 VROUW 15 KM TRIMLOOP Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Sabine Janssens 1976 Bavel 1 09 31 1 09 08 2 Sandra Kleine 1969 Breda 1 11 21 1 11 05 3 Petra Santegoets 1965 Tilburg 1 15 54 1 15 23 MAN 10 KM TRIMLOOP Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Bart van Nunen 1995 Hellevoetsluis 30 44 30 43 2 Nico Tilburgs 1987 Eersel 35 43 35 41 3 Tijke Wentink 1997 Attila 35 46 35 44 VROUW 10 KM TRIMLOOP Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Nadoua Riffi 1981 Tilburg Road Runners 45 06 44 52 2 Inge Schipperen 1973 Noordeloos

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016020613356&tp=3 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •