archive-nl.com » NL » U » UITSLAGEN.NL

Total: 668

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Uitslagen.nl |
    2003 Eindhoven Atletiek 7 59 21 Luuk Arends 2003 Generaal Michaelis 8 06 22 Sam van den Bersselaar 2003 Generaal Michaelis 8 26 23 Cas Govers 2004 Generaal Michaelis 8 27 24 Tijn van Grunsven 2004 Generaal Michaelis 8 27 25 Luuk Hendiks 2003 AVR 69 8 43 26 Bram van Rulo 2004 Generaal Michaelis 8 48 MD 1540 M MJD Place Name YOB City Club Time 1 Veerle van Erp 2004 Generaal Michaelis 6 22 2 Romy Lavrijsen 2003 DES 6 34 3 Jessie van den Broek 2004 GVAC 6 36 4 Saar van den Nieuwenhof 2003 Eindhoven Atletiek 6 41 5 Lois Stokkingreef 2003 GVAC 6 45 6 Nina van der Weele 2003 GVAC 6 52 7 Lenne Pijnenburg 2003 AVR 69 6 53 8 Maartje Roosenschoon 2004 DES 7 05 9 Anna Bijl 2004 AVR 69 7 15 10 Nienke van Duren 2003 GVAC 7 21 11 Sterre Robben 2004 Generaal Michaelis 7 27 12 Franka Sanders 2004 AVR 69 7 28 13 Anouk Zijlstra 2004 Eindhoven Atletiek 7 40 14 Noa Snijders 2004 Eindhoven Atletiek 7 43 15 Hannah Dijkman 2004 GVAC 7 48 16 Anouk Laarakker 2003 AVR 69 7 50 17 Sharon Laarakker 2004 AVR 69 8 10 18 Sharon Lathouwers 2003 Generaal Michaelis 8 28 19 Jantine Jia Ting Strikwer 2003 Generaal Michaelis 8 37 20 Lucette Alewijns 2003 Eindhoven Atletiek 10 29 21 Mette Herijgers 2003 AVR 69 11 08 JPA 1540 M JPA Place Name YOB City Club Time 1 Jake Romijn 2005 Prins Hendrik 6 10 2 Lans Timmermans 2005 Prins Hendrik 6 15 3 Tim Kees 2005 Generaal Michaelis 6 16 4 Max Kees 2005 Generaal Michaelis 6 18 5 Vic Cant 2005 Boechout B 6 18 6 Sven Grooters 2005 Prins Hendrik 6 43 7 Raf van den Nieuwenhof 2005 Eindhoven Atletiek 6 48 8 Wessel de Hoog 2005 AVV 6 52 9 Wout Harmsen 2006 Eindhoven Atletiek 6 54 10 Niels van Rooij 2006 Eindhoven Atletiek 6 58 11 Tobias van Opstal 2006 Eindhoven Atletiek 7 01 12 Lars Ekelmans 2006 Eindhoven Atletiek 7 07 13 Ian Verburg 2006 Eindhoven Atletiek 7 13 14 Samuel Dobbelstein 2006 Prins Hendrik 7 13 15 Mauro Sebrechts 2005 AVR 69 7 16 16 Nick van Bree 2006 Generaal Michaelis 7 22 17 Dylano Verkooijen 2006 AVR 69 7 30 18 Luc de Kruijf 2005 Prins Hendrik 7 34 19 Youri Olislagers 2005 Fortuna 67 7 35 20 Wouter van Hoeven 2005 Prins Hendrik 7 36 21 Finn Verhoeff 2005 Prins Hendrik 7 43 22 Sean Halewijn 2005 Prins Hendrik 7 50 23 Orlando Louwers 2006 Generaal Michaelis 7 55 24 Jasper ten Berge 2005 Eindhoven Atletiek 7 59 25 Wesley Lavrijsen 2006 AVR 69 8 01 26 Sep Kraanen 2005 Prins Hendrik 8 01 27 Roy Laarakker 2006 AVR 69 8 02 28 Kars Piket 2005 Eindhoven Atletiek 8 02 29 Pepijn Pot 2005 AVR 69 8 09 30 Guillaume Herijgers 2005 AVR 69 8 14 31 Jasper Folkers 2006 Eindhoven Atletiek 8 17 32 Sebastiaan Kleihorst 2006 Generaal Michaelis 8 32 MPA 1540 M MPA Place Name YOB City Club Time 1 Ilse van de Wiel 2005 Generaal Michaelis 6 54 2 Elise Mutsaers 2005 Eindhoven Atletiek 7 01 3 Marloes Oomen 2005 Prins Hendrik 7 05 4 Evi Zengers 2005 AVR 69 7 18 5 Renske Mols 2005 Generaal Michaelis 7 22 6 Eliza Dielhof 2006 Generaal Michaelis 7 24 7 Sanne van de Wiel 2006 Generaal Michaelis 7 25 8 Yana van Aarle 2005 Eindhoven Atletiek 7 37 9 Marit van der Leij 2005 Eindhoven Atletiek 7 38 10 Zoë Geurtz 2006 Eindhoven Atletiek 7 39 11 Pien van Maanen 2005 DES 7 42 12 Iris van Sluisveld 2006 Generaal Michaelis 7 45 13 Anne Pijnenburg 2005 AVR 69 7 48 14 Lynn Heeren 2006 DES 7 59 15 Carmen van Bruggen 2006 Eindhoven Atletiek 8 07 16 Lieke Zijlstra 2006 Eindhoven Atletiek 8 20 17 Caroline Strikwerda 2005 Generaal Michaelis 8 22 18 Bo Heesters 2006 AVR 69 8 53 19 Tess Kemner 2005 DES 9 33 MSEN 10800 M MSEN Place Name YOB City Club Time 1 Casper van der Putten 1995 Eindhoven Atletiek 38 51 2 Jos Timans 1981 Atletiek Maastricht 39 57 3 Ben Souwen 1989 Eindhoven Atletiek 40 08 4 Robin Spijkerboer 1986 Generaal Michaelis 40 39 5 Waldo van Hemert 1985 Triathlon 41 09 6 Teun van Gorp 1981 Tilburg Road Runners 42 46 7 Calvin Kuijpers 1996 GVAC 44 10 8 Pepijn van de Westerlo 1994 Eindhoven Atletiek 44 53 9 Roel Peters 1980 Loopgroep PK 45 39 10 Marco Verbeek 1996 Fortuna 67 46 07 11 Coen Lauwers 1990 AVR 69 46 24 12 Richard Dekker 1983 Eindhoven Atletiek 46 37 13 Lars Houben 1989 Eindhoven Atletiek 46 46 14 Jeroen Duif 1986 Generaal Michaelis 47 01 15 Mark Schriek 1991 Asterix 47 34 16 Jan de Kok 1981 GVAC 49 00 17 Rob Meulenbroeks 1987 AVR 69 49 09 18 Ben Maas 1990 AVR 69 49 29 19 Rinke de Vries 1996 GVAC 51 40 20 Peter Roest 1985 AVR 69 52 32 21 Bram De Groot 1981 Eindhoven Atletiek 53 24 22 Ben Lathouwers 1984 AVR 69 53 34 M35 8340 M M35 Place Name YOB City Club Time 1 Joan School 1974 GVAC 31 06 2 Niek Roset 1979 Eindhoven Atletiek 32 02 3 Bram Cuijpers 1980 Eindhoven Atletiek 32 04 4 Freddy Dijk 1976 Eindhoven Atletiek 32 11 5 Jur Pauw 1977 Eindhoven Atletiek 33 08 6 Ricardo Damen 1975 AVV 33 39 7 Ewout van der Laan 1978 Eindhoven Atletiek 33 49 8 Hans Peter van Wersch 1971 Eindhoven Atletiek 33 51 9 Geert Immerzeel 1974 Eindhoven Atletiek 33 51 10 Wouter Rijckaert 1974 Eindhoven Atletiek 33 52 11 Stefan van Happen 1972 Eindhoven Atletiek 34 29 12 Walter Stals 1975 Eindhoven Atletiek 35 26 13 Ronald Adams 1977 Eindhoven Atletiek 36 15 14 Joost Bekkers 1974 Eindhoven Atletiek 36 57 15 Rudo van

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013114320&tl=en (2016-02-06)
    Open archived version from archive


  • Uitslagen.nl |
    10 Manu a van Gorp 27 17 11 Joop Oersels 28 02 12 Leo Boeije 29 26 13 Jeroen van Vlierden 31 27 14 Daan de Man 31 58 15 Micheal Griffin 33 55 16 Patrick van Vugt 35 38 17 Carlo Sluijter 37 03 18 Herman van Geijlswijk 51 52 VTRIM 5 KM Place Name YOB City Club Time 1 Rosanne van Kerkhoven 24 28 2 Carlien Bakx 28 06 3 Veerle Scheers 28 23 4 Maaike Linders 29 40 5 Silvana van Ginniken 29 54 6 Linie Hijstek 30 19 7 Katja Hoogteijling 31 04 8 Yvette Lentink 31 54 9 Carla van Erp 33 06 10 Margo van Berkel 33 19 11 José Boeije 33 27 12 Esther Griffin 33 55 13 Eline van Ginniken 34 37 14 Eileen Tabak 35 10 15 Sandra Mulhuijsen 35 10 16 Marylo Verhagen 35 36 17 Kelly Schults 41 07 MTRIM 7 5 KM Place Name YOB City Club Time 1 Stephan van der Put 37 20 2 Paul van Schil 40 34 3 Wayne Eikhoudt 43 52 4 Stefan Smits 45 48 5 Jeroen Jansen 55 14 6 Richard van der Lee 55 20 7 Martin Witstein 57 54 8 Marcel Houben 59 39 VTRIM 7 5 KM Place Name YOB City Club Time 1 Ellen Boden 39 56 2 Hanne van Gils 40 01 3 Suzanne van Opstal 42 32 4 Dinie Hermens 47 44 5 Marileen van Gorp 54 17 6 Angela Pijnenburg 54 19 7 Esther van Oosterhout 1 01 13 MTRIM 10 KM Place Name YOB City Club Time 1 Maarten van de Gevel 42 18 2 Maarten Bikker 45 05 3 Martijn Lamers 46 42 4 Luc Beekman 47 08 5 Erik van der Lee 48 29 6 Dennis Perra 48 43 7 Gert

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013113356&tl=en (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    7 15 7 15 4 Merlijn van der Velden 2003 GVAC 7 16 7 16 5 Guus Winkelman 2003 t Jasper Sport 7 28 7 28 6 William Webster 2003 GVAC 7 32 7 32 7 Ernson van den Bos 2003 THOR 7 32 7 32 8 Pieter Fallaux 2004 Energie 7 41 7 41 9 Jeff Tesselaar 2003 Hera 7 43 7 43 10 Tim de Wild 2003 Hellas 7 43 7 43 11 Bas Stam 2003 Rotterdam Atletiek 7 50 7 50 12 Jeen Hammink 2004 Phanos 7 57 7 57 13 Tjebbe Hemler 2003 PAC 7 57 7 57 14 Milan Watzeels 2004 Attila 7 58 7 58 15 Soufian Tamrouti 2004 Isala 96 8 01 8 01 16 Yohannes Hiensch 2004 Phanos 8 13 8 13 17 Gijs Houtman 2003 Prins Hendrik 8 17 8 17 18 Marc van Burgel 2003 Atverni 8 21 8 21 19 Jaap Rodermond 2003 Sprint 8 22 8 22 20 Sander Schijf 2003 Atverni 8 23 8 23 21 Ewoud Boer 2003 Energie 8 28 8 28 22 Gijs Fuite 2004 Taxandria Atletiek 8 31 8 31 23 Marijn Hoondert 2004 Taxandria Atletiek 8 32 8 32 24 Tibbe Teunissen 2004 Sprint 8 34 8 34 25 Lennard Valk 2003 PAC 8 35 8 35 26 Jop van Gelderen 2003 Sprint 8 35 8 35 27 Anton van Triest 2003 Clytoneus 8 38 8 38 28 Eyoël Hiensch 2004 Phanos 8 48 8 48 29 Cas van Gorp 2004 Taxandria Atletiek 8 49 8 49 30 Elliot Kools 2003 Energie 8 50 8 50 31 Nathan Oerlemans 2003 Altis 8 59 8 59 32 Joost Winkel 2004 Sprint 9 00 9 00 33 Martijn Gulickx 2004 Gloria 9 03 9 03 34 Steyn Potuit 2004 Passaat 9 10 9 10 35 Jesper Ponstein 2003 PAC 9 16 9 16 36 Elijah Kaijser 2003 Rotterdam 9 17 9 17 37 Alexander van der Woude 2004 Sprint 9 27 9 27 38 Bram Marijnissen 2004 Sprint 9 32 9 32 39 Ties van Beek 2003 Sprint 9 34 9 34 40 Gianni Brunken 2003 Sprint 9 35 9 35 41 Storm de Groen 2004 Scorpio 9 40 9 40 42 Milan van Alphen 2003 ACW 66 9 43 9 43 43 Fabio Dudink 2003 Spado 9 45 9 45 44 Danick Imholz 2003 Energie 9 53 9 53 45 Timo Timmermans 2004 Gloria 10 11 10 11 46 Tim Nijssen 2004 ACW 66 10 11 10 11 47 Krijn Stroober 2004 Sprint 10 15 10 15 48 Ryan Karelse 2003 AV 56 10 16 10 16 49 Ruben van Staalduinen 2004 Sprint 10 22 10 22 50 Pepijn Roels 2004 Sprint 10 27 10 27 51 Raymondo van Haperen 2003 Sprint 10 29 10 29 52 Dirk Beentjes 2004 Sprint 10 53 10 53 53 Michon Goddijn 2004 Sprint 10 53 10 53 54 Mark Smolders 2004 Sprint 11 43 11 43 55 Bengt Kramer 2004 Atledo 12 10 12 10 MJC M JUN C Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Anne Knijnenburg 2002 Oss 78 9 16 9 16 2 Anna Eikendal 2002 Atverni 9 21 9 21 3 Suzanne Libbers 2001 Groningen Atletiek 9 32 9 32 4 Sarah Peerik 2002 Hanzesport 9 35 9 35 5 Amina Maatoug 2002 Leiden Atletiek 9 46 9 46 6 Marta Moreno 2002 Leiden Atletiek 9 54 9 54 7 Esra Zijderlaan 2002 Atverni 9 57 9 57 8 Meike Verdaasdonk 2002 Spado 10 01 10 01 9 Annabelle Emmen 2001 Spiridon 10 05 10 05 10 Tessa Verweij 2002 Atverni 10 09 10 09 11 Gwen Feenstra 2002 Hera 10 10 10 10 12 Nine Immink 2002 Triathlon 10 12 10 12 13 Marene Scholtens 2002 Lionitas 10 21 10 21 14 Kyara Gijsbers 2002 Oss 78 10 22 10 22 15 Willemijn Fuite 2002 Taxandria Atletiek 10 22 10 22 16 Noortje Stolk 2002 Sprint 10 26 10 26 17 Myrthe Kouwenberg 2001 Prins Hendrik 10 27 10 27 18 Lotte de Visser 2002 Energie 10 32 10 32 19 Sanne Diepen 2002 Prins Hendrik 10 35 10 35 20 Luka van Gennip 2001 Taxandria Atletiek 10 35 10 35 21 Cinder Vis 2001 OSS VOLO 10 38 10 38 22 Marit Uilhoorn 2002 Parthenon 10 39 10 39 23 Frouke Benz 2001 Spirit Oud Beijerland 10 46 10 46 24 Robin van Leijsen 2001 Spiridon 10 54 10 54 25 Lonne Mallens 2001 Sprint 11 00 11 00 26 Shannon Huitema 2002 Horror 11 03 11 03 27 Anouk Verheyen 2002 Gloria 11 17 11 17 28 Sterre Kerstens 2001 THOR 11 17 11 17 29 Veerle van Doorn 2002 Sprint 11 35 11 35 30 Anniek Bloemers 2002 Sprint 11 44 11 44 31 Sofie Blankers 2002 Scorpio 11 46 11 46 32 Kiira Kans 2002 PAC 12 23 12 23 33 Lieke Seegers 2002 Gloria 12 27 12 27 34 Jinke Prinsen 2001 Sprint 12 30 12 30 35 Brecht den Engelse 2002 PAC 12 39 12 39 36 Maaike Bukman 2002 PAC 13 02 13 02 37 Jeske van de Laar 2002 Attila 13 07 13 07 38 Enola Redering 2002 Atledo 13 18 13 18 39 Nikie van Sinderen 2001 Gloria 15 20 15 20 JJC J JUN C Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Najib Ali Hassan 2001 PAC 10 03 10 03 2 Arne van der Linde 2001 Energie 10 08 10 08 3 Bereket Petersen 2001 AV 56 10 10 10 10 4 Stan Schipperen 2001 Scorpio 10 11 10 11 5 Siraj Awal Aman 2001 Argo 10 12 10 12 6 Bezuayehu Petersen 2001 AV 56 10 24 10 24 7 Ibrahim abdi Ali 2001 Hanzesport 10 25 10 25 8 Norbert Weijenberg 2001 Spado 10 35 10 35 9 Jarreau Suijkerbuijk 2001 THOR 10 37 10 37 10 Jesse Fokkenrood 2002 Atverni 10 37 10 37 11 Rick van Riel 2002 Attila 10 42 10 42 12 Jesse Hendriks 2001 THOR 10 43 10 43 13 Haico Boer 2001 Energie 10 46 10 46 14 Tibo Visser 2001 Parthenon 10 48 10 48 15 Lars Laros 2002 Scorpio 10 51 10 51 16 Jort Benz 2001 Spirit Oud Beijerland 10 55 10 55 17 Robert de Graaf 2002 AV 56 11 00 11 00 18 Joep Vermeulen 2001 Cifla 11 03 11 03 19 Pepijn Bartels 2001 Cifla 11 03 11 03 20 Mahamed Hussein Ali 2001 Hanzesport 11 04 11 04 21 Paavo de Leng 2001 Dynamica 11 15 11 15 22 Stef Kapteijn 2002 AV 56 11 17 11 17 23 Zep Couwenberg 2001 Attila 11 21 11 21 24 Evert Rosbergen 2001 PAC 11 23 11 23 25 Saso Jongen 2001 PAC 11 27 11 27 26 Luuk Verbaandert 2002 GVAC 11 28 11 28 27 Tim Reinders 2001 Xanten 11 32 11 32 28 Abdirahman Mohamed 2001 Nijmegen Atletiek 11 34 11 34 29 Maarten van Gils 2001 Sprint 11 36 11 36 30 Gijs Brands 2002 Attila 11 36 11 36 31 Pablo Velt 2002 Atverni 11 38 11 38 32 Rick Verhagen 2002 Energie 11 39 11 39 33 Niels van Tuil 2001 Delta Sport 11 40 11 40 34 Niels Bosma 2002 Taxandria Atletiek 11 42 11 42 35 Cas van Kaauwen 2001 Cifla 11 48 11 48 36 Menno van den Broek 2001 DJA 12 01 12 01 37 Jack Abernethy 2002 Eindhoven Atletiek 12 02 12 02 38 Jasper Weevers 2001 Prins Hendrik 12 05 12 05 39 Erik Stok 2001 PAC 12 07 12 07 40 Max Schram 2001 Bavel 12 08 12 08 41 Jing Oldhoff 2002 Lionitas 12 17 12 17 42 Alex Taal 2002 PAC 12 21 12 21 43 Tom Fobbe 2001 Energie 12 28 12 28 44 Daniël van Noordenne 2002 Energie 12 31 12 31 45 Sem ter Beek 2002 Fortuna 12 32 12 32 46 Sjoerd Gijzen 2002 Sprint 12 33 12 33 47 Kai van Tilburg 2002 Prins Hendrik 12 41 12 41 48 Lars Schellekens 2001 Attila 12 47 12 47 49 Ricardo Witkamp 2001 Sprint 12 49 12 49 50 Ian de Juncker 2001 Attila 12 51 12 51 51 Jip Gabriels 2002 Sprint 12 52 12 52 52 Jasper van Laarhoven 2002 ACW 66 12 52 12 52 53 Mees Verbrugge 2002 AV 56 12 52 12 52 54 Jason Smits 2001 ACW 66 12 55 12 55 55 Luc Keijzers 2001 Loopvereniging TOF 12 58 12 58 56 Olivier Voschezang 2002 Atverni 13 04 13 04 57 Twan Vermeer 2001 PAC 13 15 13 15 58 Pieter Balemans 2002 Sprint 13 42 13 42 59 Guus de Jong 2002 Atledo 13 45 13 45 60 Matthijs Roos 2002 AV 56 13 52 13 52 61 Lars Mackenbach 2001 Sprint 13 59 13 59 62 Ahmed Omav 2001 Nijmegen 14 02 14 02 63 Tijn Blom 2002 Sprint 14 05 14 05 64 Abel Maas 2002 Sprint 14 20 14 20 65 Nick Rodermond 2002 Sprint 14 21 14 21 66 Douwe Demoulin 2002 Sprint 14 21 14 21 67 Pepijn van Gils 2002 Sprint 14 36 14 36 68 Julian van Ommeren 2001 Sprint 14 40 14 40 69 Koen van der Aa 2002 PAC 14 57 14 57 70 Ramses van Waardenburg 2002 Sprint 15 03 15 03 71 Samuel de Hoog 2002 Attila 15 04 15 04 72 Mario Clemens 2001 Gloria 15 13 15 13 73 Youp Goos 2002 Sprint 16 14 16 14 MJB M JUN B Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Jasmijn Lau Ciko 66 13 15 13 15 2 Merel van Marel Haarlemmermeer 13 26 13 26 3 Roos Blokhuis 2001 Passaat 13 33 13 33 4 Marije Hijman PAC 13 57 13 57 5 Floor Doornwaard De Gemzen 14 01 14 01 6 Sophie Dielissen 1999 Venloop Running Team 14 08 14 08 7 Lydia van Dijk 2000 KAV Holland 14 18 14 18 8 Ynte Biemans 2000 Atverni 14 25 14 25 9 Emmie Weekers 1999 AV Weert 14 30 14 30 10 Lois Stokkers 1999 Energie 14 32 14 32 11 Anouk van Gils 2000 Spado 14 32 14 32 12 Eva Riemeijer 2000 Cifla 14 34 14 34 13 IJke Mourits 1999 KAV Holland 14 38 14 38 14 Evelien Kuiper 2000 Groningen Atletiek 14 45 14 45 15 Emma Kok 1999 Phanos 14 52 14 52 16 Madelief Kok 2000 Triathlon 14 54 14 54 17 Silke Brakkee 2000 PAC 15 00 15 00 18 Iris Velting 2000 HAC 63 15 00 15 00 19 Anne van Heeckeren 2000 Venloop Running Team 15 02 15 02 20 Marit van der Schaaf 2000 Groningen Atletiek 15 04 15 04 21 Naõmi Renssen 1999 U Track 15 21 15 21 22 Irene Bijman 1999 Isala 96 15 27 15 27 23 Carlijn van Kersen 2000 Atletiek Maastricht 15 32 15 32 24 Evi van Bladel 2000 ACW 66 16 10 16 10 25 Lisa Muizer 1999 Lionitas 16 17 16 17 26 Rianne Nyenhuis 1999 Lionitas 16 17 16 17 27 Hanna Kloek 1999 Sprint 16 26 16 26 28 Sanne van Beek 2000 PAC 16 48 16 48 JJB J JUN B Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Benjamin Schurink 2000 Cifla 17 48 17 48 2 Maikel Peeman 1999 Flakkee 17 54 17 54 3 Mark Naaijer Energie 18 12 18 12 4 Loek Janmaat 1999 AKU 18 19 18 19 5 Tim Verbaandert 2000 Eindhoven Atletiek 18 22 18 22 6 Andu Vollema 1999 Hanzesport 18 41 18 41 7 Troy de Juncker 1999 Attila 18 45 18 45 8 Abdikhani Mohamed 1999 Nijmegen Atletiek 18 46 18 46 9 Jaïr van Winkel 2000 Atledo 18 47 18 47 10 Stan Jansen 1999 Rotterdam Atletiek 18 49 18 49 11 Jan Bouwknegt 2000 HAC 63 19 01 19 01 12 Abdi Hassan 1999 Cifla 19 12 19 12 13 Gian Oerlemans 1999 Triathlon 19 15 19 15 14 Thom Reynders 1999 Swift 19 18 19 18 15 Klaas Douwe Yska 1999 Horror 19 20 19 20 16 Aron Koning 1999 De Keien 19 29 19 29 17 Lars Harmsen 2000 Eindhoven Atletiek 19 45 19 45 18 Jan Oldhoff 2000 Lionitas 19 47 19 47 19 Leon Huiszoon 1999 Triathlon 19 48 19 48 20 Jorg Schellekens 1999 Attila 19 56 19 56 21 Joris Mertens 1999 DJA 20 07 20 07 22 Daan van der Velden 2000 GVAC 20 15 20 15 23 Victor van der Wel 1999 PAC 20 16 20 16 24 Brent Cuijpers 1999 Prins Hendrik 20 41 20 41 25 Lorens Niehof 1999 AVV 20 43 20 43 26 Jesper Fortuin 2000 Energie 20 43 20 43 27 Loek Gijzen 2000 Sprint 20 45 20 45 28 Sander Verweij 2000 Taxandria Atletiek 21 42 21 42 29 Tygo Dobber 2000 PAC 21 50 21 50 30 Nial van der Steeg 2000 Atverni 21 56 21 56 31 Kader Nour Farah 2000 Nijmegen Atletiek 21 58 21 58 32 Thomas Fitters 1999 Drunen 22 05 22 05 MJA M JUN A Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Veerle Bakker 1997 Triathlon 19 36 19 36 2 Kristel van de Berg Energie 19 50 19 50 3 Ashley Melcherts 1998 Energie 20 17 20 17 4 Josien Scheepens 1997 KAV Holland 20 42 20 42 5 Leonie Glazenborg 1998 SV Veendam 20 46 20 46 6 Eline de Jong 1997 De Liemers 21 05 21 05 7 Marjet Groen 1997 Lycurgus 21 24 21 24 8 Susan van Weperen 1998 LSV Invictus 21 40 21 40 9 Sanne Mooldijk 1998 PAC 21 43 21 43 10 Sabine Rutten VAV 21 51 21 51 11 Silke Jonkman 1997 Vitalis 22 00 22 00 12 Theresa Stevens 1997 Sonsbeck 22 46 22 46 13 Odile Verzantvoort 1998 Triathlon 24 00 24 00 14 Meike Lokker 1998 Energie 25 50 25 50 15 Sophie de Graaf 1998 Energie 25 52 25 52 16 Esmay van de Laar 1997 Attila 30 21 30 21 VSENL VSEN LANGECROSS Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Andrea Deelstra 1985 AV Heerenveen 26 31 26 31 2 Stephanie Barnes 1988 Groot Brittannië 26 38 26 38 3 Ruth van der Meijden 1984 Cifla 26 48 26 48 4 Inge de Jong 1976 Trias 27 43 27 43 5 Sabine van de Reijt 1981 Sprint 27 48 27 48 6 Jacelyn Gruppen 1989 HAC 63 28 12 28 12 7 Miriam van Reijen 1983 Phanos 28 14 28 14 8 Anouk Claessens 1985 Leiden Atletiek 28 20 28 20 9 Marijke Visser 1993 Phoenix 28 29 28 29 10 Amy van den Broek 1982 Sprint 28 58 28 58 11 Marion van der Wansem 1991 De Langstraat 29 09 29 09 12 Nisrine Masrhalmi 1996 Energie 30 18 30 18 13 Dyanne Verpaalen 1985 Spiridon 32 16 32 16 14 Lily Overgoor 1990 GAC Hilversum 34 03 34 03 15 Natasja Riksen 1987 Atledo 42 52 42 52 V 35 VMASTER 35 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Mirjam Koersen 1974 GAC Hilversum 28 53 28 53 2 Paddy Herijgers 1976 DJA 29 09 29 09 3 Marjon de Kok 1974 Prins Hendrik 30 38 30 38 4 Marisa Hopmans 1979 Spado 31 24 31 24 5 Jessica Joosten 1977 ACW 66 31 54 31 54 6 Paola van Gilst 1973 AV 56 33 05 33 05 7 Annelies Postema 1975 THOR 33 31 33 31 8 Loes Verstappen 1971 Tilburg Road Runners 34 33 34 33 9 Augüsta van Hoogdalem 1976 Fortuna 36 23 36 23 10 Marjolijn Bakker van Hees 1973 Spirit Oud Beijerland 37 00 37 00 11 Marloes de Jong 1978 Atledo 37 18 37 18 12 Karin van Ham 1978 Atledo 39 28 39 28 13 Margie Mertens 1976 Gloria 43 09 43 09 14 Veronieke Geenen 1971 Gloria 43 12 43 12 15 Neeltje Olieslagers 1975 Gloria 43 31 43 31 16 Anita Reuvers 1980 Atledo 48 23 48 23 V 45 VMASTER 45 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Hilde de Boer 1970 Attila 32 05 32 05 2 Loes Vingerhoets 1965 Achil 87 35 18 35 18 3 Tanja de Jong Kortus 1963 Spirit Oud Beijerland 36 11 36 11 4 Trudie van der Staak 1961 Tilburg Road Runners 45 13 45 13 5 Elsbeth Peper 1969 PAC 46 17 46 17 VSENK VSEN KORTECROSS Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Manon Kruiver 1988 NOVA 8 48 8 48 2 Karin Nieuwenhuijsen 1987 Hellas 8 53 8 53 3 Lotte Krause 1992 AKU 8 55 8 55 4 Julia van Velthoven 1994 Cifla 8 56 8 56 5 Marije Peters 1993 Cifla 8 58 8 58 6 Kim Hittinger 1995 AKU 9 11 9 11 7 Irene van der Reijken 1993 Rotterdam Atletiek 9 24 9 24 8 Karlijn van Es 1995 PAC 9 39 9 39 9 Lieke Marijnen 1993 Rotterdam Atletiek 9 40 9 40 10 Aniek Aper 1989 Rotterdam Atletiek 9 44 9 44 11 Fleur Baljet 1995 Horror 9 45 9 45 12 Ingrid Klaassen 1983 Running Holland verenigin 9 47 9 47 13 Ilona van der Giessen 1996 OSS VOLO 9 58 9 58 14 Corinde van Es 1997 PAC 9 59 9 59 15 Fenna van Burg 1995 Prins Hendrik 10 12 10 12 16 Annemiek Keijser 1992 De Liemers 10 13 10 13 17 Hester Lingsma 1982 Taxandria Atletiek 10 13 10 13 18 Charlotte van Breukelen 1988 Atverni 10 16 10 16 19 Lotte van den Boom 1987 Sprint 10 21 10 21 20 Sophie Schoonebeek 1997 Prins Hendrik 10 21 10 21 21 Tessa Nieuwenhuizen 1998 Rotterdam Atletiek 10 22 10 22 22 Sharon Trienes 1993 Unitas 10 22 10 22 23 Saskia Kroon 1988 Rotterdam Atletiek 10 49 10 49 24 Emma van Mourik 1996 Delta Sport 11 29 11 29 25 Aranka Dolislager 1996 Energie 13 55 13 55 26 Larissa Op t Hoog 1995 Tilburg Road Runners 15 13 15 13 JJA J JUN A Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Kalid Amin Triathlon 24 32 24 32 2 Bram Andriessen 1999 Distance Runners Voorhout 25 02 25 02 3 Ruben Quagliara 1998 België 25 02 25 02 4 Tom Hendrikse 1998 AAC 61 25 19 25 19 5 Yahala Awal Aman 1997 Argo 25 19 25 19 6 Edwin Sjerps 1997 SAV 25 32 25 32 7 Constant Huiszoon 1998 Triathlon 26 04 26 04 8 Robin Honebecke 1998 ATC 75 26 14 26 14 9 Stef Dirks 1998 Achilles 26 15 26 15 10 Stijn van Geene 1997 OSS VOLO 26 16 26 16 11 Daan Dirks 1998 Achilles 26 17 26 17 12 Ahmed Abubakar 1997 DAK 26 41 26 41 13 Peter Jan de Jong 1998 Horror 26 47 26 47 14 Corné Timmer 1998 AV Aalsmeer 27 14 27 14 15 Tim Burger 1997 Loopvereniging TOF 27 16 27 16 16 Achraf Boutkabout 1998 PAC 27 22 27 22 17 Rick Lambregts 1997 Achilles 27 42 27 42 18 Tijke Wentink 1997 Attila 28 11 28 11 19 Alexander Brons 1998 PAC 28 20 28 20 20 Koen van Duijnhoven 1998 THOR 28 28 28 28 21 Giel van Asten 1998 Atletiek Maastricht 29 59 29 59 22 Chris Steenbakker 1998 AV 56 30 08 30 08 23 Ids Biemans 1998 Atverni 31 24 31 24 24 Antoine van der Sanden 1998 DAK 34 24 34 24 M 35 MMASTER 35 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Jean Pierre Hoeboer 1972 Sprint 26 21 26 21 2 Eltjo van Mechelen 1977 THOR 26 26 26 26 3 Christ Donders 1971 Tilburg Road Runners 26 42 26 42 4 Marc Rotsaert 1976 De Koplopers 26 50 26 50 5 Evert van Nigtevecht 1981 Sprint 27 22 27 22 6 Joël Geurts 1975 Sprint 27 54 27 54 7 Rob van Bokhoven 1976 Haag Atletiek 28 12 28 12 8 Rudy van Maurik 1976 Diomedon 28 38 28 38 9 Sierd Sikkema 1971 THOR 29 00 29 00 10 Robin Robart 1974 Passaat 29 54 29 54 11 Erwin Brosens 1976 Sprint 30 34 30 34 12 Dolf van de Voort 1974 PAC 31 15 31 15 13 Han Buijsse 1971 Sprint 31 57 31 57 14 Dick Bink 1973 Spiridon 32 08 32 08 15 Peter Loopik 1980 Parthenon 32 51 32 51 16 Iwan Oprins 1973 Spiridon 33 51 33 51 17 Dolf Willemen 1976 Spiridon 35 07 35 07 18 John Hermans 1971 Gloria 40 15 40 15 19 Ildert Troost 1972 Atledo 40 58 40 58 M 45 MMASTER 45 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Toon Heeren 1967 Achilles 26 08 26 08 2 Peter van der Velden 1968 Eindhoven Atletiek 26 14 26 14 3 Nico Altorf 1967 NSL 26 41 26 41 4 Ton Verbaandert 1969 Eindhoven Atletiek 26 56 26 56 5 Pip Tesselaar 1969 Hera 27 33 27 33 6 Stefan van Marrewijk 1969 Scorpio 27 38 27 38 7 Stefan van der Pols 1967 NSL 28 06 28 06 8 Michiel Stiemer 1969 GAC Hilversum 28 52 28 52 9 Alfred Roelen 1968 NSL 29 29 29 29 10 Eduard Linnenbak 1967 Tilburg 29 36 29 36 11 Theo van Hofslot 1961 Sprint 29 43 29 43 12 Arend de Jager 1965 Parthenon 29 47 29 47 13 Mar hein van der Wiel 1969 DAK 30 09 30 09 14 Piet van Mourik 1963 Delta Sport 30 13 30 13 15 Edwin Vonk 1971 Sprint 30 40 30 40 16 Wim Nieuwenhuijse 1965 Phoenix 31 01 31 01 17 Louis van den Dungen 1965 Spiridon 31 06 31 06 18 Jos Harmsen 1967 Eindhoven Atletiek 31 14 31 14 19 Johan Verweij 1970 Achil 87 31 19 31 19 20 Johan de Jong 1963 Tilburg Road Runners 31 42 31 42 21 Ramon Mannie 1966 Sprint 31 57 31 57 22 Karel Uitterlinden 1962 Spirit Oud Beijerland 32 37 32 37 23 Harry Beekmans 1970 DAK 32 58 32 58 24 Johan Flipsen 1961 Atledo 33 10 33 10 25 Marcel Traas 1966 AV 56 33 24 33 24 26 Marcel van Geenen 1966 ACW 66 33 30 33 30 27 Martin Lelie 1969 RK HAV 34 02 34 02 28 Huub Hieltjes 1965 Sprint 34 37 34 37 29 Michel Verhoeven 1970 Sprint 35 14 35 14 30 Anton den Engelse 1968 PAC 36 35 36 35 31 Menno van der Hoek 1962 Sprint 40 11 40 11 32 Martie Reuvers 1969 Atledo 41 23 41 23 33 Mark Schraets 1967 Gloria 43 39 43 39 34 Ramon Zanoni 1970 Gloria 44 59 44 59 M 55 MMASTER 55 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Arie van Houwelingen 1960 Eindhoven Atletiek 28 39 28 39 2 Ruud Woord 1957 THOR 29 16 29 16 3 Ronald Seijsener 1960 NSL 29 56 29 56 4 Ad Buijs 1952 Phoenix 30 02 30 02 5 Wout Gaafmans 1958 Spiridon 30 24 30 24 6 Henk Bruijns 1956 Sprint 31 24 31 24 7 Marcel Cools 1957 Sprint 32 45 32 45 8 Hens Koreman 1956 Atledo 33 59 33 59 9 Johan Jacobs 1961 Atledo 34 16 34 16 10 Kees Koek 1960 Loopvereniging TOF 34 24 34 24 11 William van Dijk 1959 Tilburg Road Runners 37 38 37 38 M 65 MMASTER 65 Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Ad de Jong 1948 Atledo 33 17 33 17 2 Kees Verhoeven 1950 Tilburg Road Runners 34 52 34 52 3 Ton van Exsel 1950 avVN 35 33 35 33 4 Andre Aarts 1946 Scorpio 40 53 40 53 MSENL MSEN LANGECROSS Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Hamid el Mouaziz 1979 Marokko 31 32 31 32 2 Koen Naert 1989 België 31 38 31 38 3 Jeroen Hendrickx 1986 België 31 57 31 57 4 Tom Wiggers 1987 AV Haarlem 31 59 31 59 5 Jurjen Polderman 1991 Clytoneus 32 21 32 21 6 Regis Thonon 1987 België 32 48 32 48 7 Noah Schutte 1995 Leiden Atletiek 32 49 32 49 8 Henk van Leeuwen 1992 Pallas 93 33 11 33 11 9 Joeri Wolf 1991 Cifla 33 12 33 12 10 Zerom Ghebrihiwet 1993 Unitas 33 17 33 17 11 Zac Freudenburg 1978 AV 23 33 17 33 17 12 Lucas Nieuweboer 1994 KAV Holland 33 20 33 20 13 Jean Pierre Weerts 1980 België 33 35 33 35 14 Alwin Roovers 1992 Achilles 33 36 33 36 15 Arne Mulder 1990 PEC 1910 33 37 33 37 16 Niek Blikslager 1995 Groningen Atletiek 33 39 33 39 17 Lars Gerritsen 1994 Passaat 33 47 33 47 18 Lauran Beijens 1992 Tilburg Road Runners 33 51 33 51 19 Jorik van Egdom 1995 VAV 33 53 33 53 20 Ruben Scheurwater 1980 Parthenon 33 56 33 56 21 Tim Bolink 1992 AAC 34 09 34 09 22 Jeroen Maas 1982 Sprint 34 12 34 12 23 Alexander Soderberg 1989 Zweden 34 13 34 13 24 Mahadi Abdi Ali 1995 Unitas 34 13 34 13 25 Niek den Exter 1992 Scheldesport 34 17 34 17 26 Job de Feijter 1996 RK HAV 34 36 34 36 27 Martijn de Kok 1982 AV 56 34 52 34 52 28 Christiaan Bosselaar 1982 KAV Holland 35 03 35 03 29 Erwin Harmes 1981 González Running Team 35 09 35 09 30 Niels de Jong 1988 Sprint 35 26 35 26 31 Michiel van Nispen 1982 Sprint 35 27 35 27 32 Thomas Nijman 1983 De Langstraat 35 31 35 31 33 Erik van Rijsewijk 1993 Cifla 35 48 35 48 34 Mels Lambregts 1996 THOR 35 50 35 50 35 Wesley van der Gouw 1985 Prins Hendrik 35 51 35 51 36 Jorin Kamps 1993 AAC 35 52 35 52 37 Maico Suijkerbuijk 1992 NSAV t Haasje 35 56 35 56 38 Rob Wouters 1984 Tilburg Road Runners 38 45 38 45 39 Abdi Mahdi 1994 Phanos 39 23 39 23 40 Martijn Flipsen 1996 NSAV t Haasje 39 29 39 29 41 Marius Buijs 1989 Loopgroep Aart Stigter 40 21 40 21 42 Dariush Cyrroes 1990 Achil 87 40 58 40 58 43 Sven Vermeulen 1982 Dynamica 40 59 40 59 44 Benno Snepvangers 1996 Atledo 41 21 41 21 45 Michel Broeders 1983 Spiridon 42 41 42 41 46 Richard Holstege 1985 AV 40 42 51 42 51 47 Patriek Bruurs 1981 Spiridon 45 19 45 19 48 Aart Veldhof 1993 Breda 46 09 46 09 49 Sebestiaan Verweijen 1987 Rosmalen 50 46 50 46 50 Jorg Megens 1990 s Hertogenbosch 55 11 55 11 MSENK MSEN KORTECROS Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Wouter Ploeger 1992 AAC 61 7 46 7 46 2 Yassine Soughou 1992 België 7 50 7 50 3 Ralf Nieuwenhuizen 1994 Rotterdam Atletiek 7 53 7 53 4 Mike Foppen 1996 Cifla 7 57 7 57 5 Gijs Jacobs 1987 Nijmegen Atletiek 7 59 7 59 6 Jelmer van der Linden 1996 Statina 8 01 8 01 7 Bas van Hooren 1992 Atletiek Maastricht 8 02 8 02 8 Neal Bouterse 1993 Prins Hendrik 8 04 8 04 9 Jelle Kemper 1988 Prins Hendrik 8 11 8 11 10 Yunis Stitan 1989 Haag Atletiek 8 12 8 12 11 Milco Hahury 1995 Rotterdam Atletiek 8 13 8 13 12 Robin Ruyter 1993 Prins Hendrik 8 15 8 15 13 David Hemstede 1979 Climax 8 15 8 15 14 Jeroen Bakker 1996 Triathlon 8 16 8 16 15 Seppe van t Westende 1995 Leiden Atletiek 8 16 8 16 16 Bjorn Koreman 1991 Tilburg Road Runners 8 17 8 17 17 Alwin Groen 1989 Sprint 8 17 8 17 18 Chris van Hensbergen 1995 KAV Holland 8 18 8 18 19 Sten Stoltenberg 1996 Haarlemmermeer 8 18 8 18 20 Mitchell Franken 1995 Spado 8 21 8 21 21 Jesse van de Ven 1985 Parcival 8 26 8 26 22 Guus Winkelmolen 1998 Swift 8 26 8 26 23 Robbin Pieterman 1989 Ilion 8 27 8 27 24 Nout Jansen 1989 Ciko 66 8 28 8 28 25 Maarten Plaum 1996 Unitas 8 28 8 28 26 Ronald Cockx 1994 DJA 8 29 8 29 27 Mark Buiks 1985 Sprint 8 29 8 29 28 Luca Podrasa 1998 Issum 8 29 8 29 29 Niels Gersonius 1995 AV Castricum 8 35 8 35 30 Jeroen Engels 1983 Prins Hendrik 8 35 8 35 31 Alvin Severijn 1996 Ilion 8 36 8 36 32 Tim Ernest 1988 Achilles 8 37 8 37 33 Steef Severijn 1995 Ilion 8 40 8 40 34 Marcel Gnoß 1997 Issum 8 42 8 42 35 Ben Vriends 1990 Asterix 8 43 8 43 36 Job van Steenkiste 1994 Rotterdam Atletiek 8 50 8 50 37 Feidhlim O Dubhlaing 1989 Rotterdam Atletiek 8 57 8 57 38 Jonas Hochstrate 1998 Issum 9 01 9 01 39 Casper van Leeuwen 1998 Prins Hendrik 9 04 9 04 40 Rik van der Sterren 1996 Scopias 9 05 9 05 41 Wouter Verstraate 1997 Dynamica 9 06 9 06 42 Rick Wishaupt 1990 Atletiek Maastricht 9 13 9 13 43 Max van Gerrevink 1996 Leiden Atletiek 9 18 9 18 44 Remco Vrijbloed 1996 KAV Holland 9 24 9 24 45 Nick Jansen 1995 Sprint 9 27 9 27 46 Martijn Klaassen 1984 Phanos 9 38 9 38 47 Martijn Reus 1990 Sprint 10 07 10 07 48 Álvaro Parromdo Ojangvren 1993 10 21 10 21 VPRES PRESTATIECROSS Place Name YOB City Club Gun Time Chip Time 1 Merel van Hogeloon 2007 Breda 9 17 9 17 2 Monica Dekker 1983 Breda 10 32 10 32 3 Annick Haanen 1997 Sprint 12 05 12 05 4 Lisa Römgens 2002 Sprint 16 29 16 29 5 Francisca Gulickx 1986 Rijen 16 48 16 48 6 Susan Sleijster 1977 Breda 20 14 20 14 7 Lisette Marcelissen 1963 Breda 20 23 20 23 8 Babette Demoet 2002 Sprint 20 32 20 32 9 Bianca van Brakel Leijs 1982 Breda 21 17 21 17 10 Anneke Aarts 1987 Breda 21 42 21 42 11 Bernice Havermans 1974 Breda 22 20 22 20 12 Suzanne Rijnders 1988 Sprint 22 40 22 40 13 Therese vd Diepstraten 1978 Breda 22 42 22 42 14 Susan Römgens 1976 Sprint 24 19 24 19 15 Barbara Daniels 2001 Sprint 24 19 24 19 16 Suzi Kali 1973 Breda 24 41 24 41 17 Petro van den Broek 1978 Breda 24 53 24 53 18 Caroline Bruinsma 1965 Rotterdam 25 26 25 26 19 Joyce Olsthoorn 1987 Zevenbergen 26 18 26 18 20 Janneke Ossenblok 1977 Prinsenbeek 26 29 26 29 21 Chiara Roberti 1991 Rotterdam 29 00 29 00 22 Neeltje van der Sman 1979 Sprint 29 37 29 37 23 Lonneke de Kraker 1978 Sprint 30 33 30 33 24 Rinske van Holthuijsen 1974 Sprint 30 35 30 35 25 Dagmar van Esch 1998 Achilles 30 36 30 36 26 Loes Vriends 1993 Rijsbergen 30 38 30 38 27 Auke Deunk 1983 Breda 31 24 31 24 28 Linda van Boxtel 1981 Sprint 31 48 31 48 29 Karin van Hooijdonk 1988 Sprint 31 54 31 54 30 Mirjam Winkelmolen 1975 Breda 32 11 32 11 31 Daphne Graven 1981 Ulvenhout 32 18 32 18 32 Niki van Rijen 1987 Breda 32 55 32 55 33 Manon Reijnders 1988 Heeswijk Dinther 33 26 33 26 34 Joyce Schoon 1983 Breda 33 43 33 43 35 Ingrid Harijgens 1987 Roosendaal 34 11 34 11 36 Patries Rasenberg 1968 Terheijden 34 48 34 48 37 Petra Bouman 1973 Meeuwen 34 48 34 48 38 Grietje Snoeren 1978 Terheijden 34 48 34 48 39 Chantal van Oudheusden 1975 Sprint 34 53 34 53 40 Eline Terpstra 1984 Breda 35 00 35 00 41 Eveline van de Vijver 1976 Ulvenhout 35 27 35 27 42 Chantal Bömer 1970 Klein Zundert 35 34 35 34 43 Marlou Propst 1989 Breda 35 34 35 34 44 Kim Houben 1985 Breda 35 36 35 36 45 Linda van Velthoven 1981 Breda 35 39 35 39 46 Marjan Kuijper 1978 Etten Leur 35 43 35 43 47 Virginia van der Wel 1979 Sprint 35 52 35 52 48 Marieke van Gompel 1983 Breda 35 53 35 53 49 Elleen van t Geloof 1974 Bavel 36 23 36 23 50 Floortje Bril 2001 Breda 36 23 36 23 51 Angela Schonenberg 1983 Boxmeer 36 23 36 23 52 Cindy Clement 1977 Made 36 25 36 25 53 Isabel Eversteijn 2001 Breda 36 26 36 26 54 Ankie Snoeren 1978 Terheijden 36 37 36 37 55 Lotte van Bragt 1986 Breda 36 44 36 44 56 Marianne Eestermans 1980 Dongen 36 51 36 51 57 Anja de Blanken 1963 Sprint 37 02 37 02 58 Melia Zoontjens 1968 Sprint 37 19 37 19 59 Angelique Arnold 1968 Breda 37 28 37 28 60 Nienke Jansen 1979 Breda 37 28 37 28 61 Jenneke Rovers 1979 Breda 37 29 37 29 62 Lenneke Krugten 1986 Breda 37 34 37 34 63 Pia Meijers 1981 Roosendaal 37 36 37 36 64 Diana Prins 1976 Sprint 37 40 37 40 65 Hilde Castelijns 1979 Breda 37 51 37 51 66 Bianca Ros 1981 Sprundel 37 57 37 57 67 Saskia Strous 1960 Breda 38 20 38 20 68 Roos Broers 2006 Oosterhout Nb 38 30 38 30 69 Vera Wouters 1957 Sprint 39 04 39 04 70 Enneke Timmermans 1985 Dongen 39 06 39 06 71 Celeste Batenburg 1992 Klundert 39 43 39 43 72 Claudia Wagtmans Bulkmans 1975 Sprundel 39 53 39 53 73 Stephanie Vermeulen 1987 Dynamica 40 07 40 07 74 Marielle Frijters 1973 Sprint 40 10 40 10 75 Angela Verhees 1980 Baarle Nassau 40 17 40 17 76 Monique Buster 1976 Sprint 40 27 40 27 77 Tamara Ros 1987 Molenschot 40 39 40 39 78 Monique van Gorkum 1968 Breda 40 42 40 42 79 Monica van der Lans 1973 Breda 40 53 40 53 80 Doménique Apontoweil 1972 s Gravenhage 41 15 41 15 81 Van Dijck 1973 Sprint 42 14 42 14 82 Maartje van den Broek 1981 Breda 42 14 42 14 83 Heleen van Waes 1989 Breda 42 55 42 55 84 Lieke Wolters 1991 s Hertogenbosch 42 58 42 58 85 Leonie Wijnants 1969 Breda 43 01 43 01 86 Monique van Hoek 1977 Breda 43 48 43 48 87 Denise Hereijgers 1989 Bergen op Zoom 44 29 44 29 88 Caroline de Jong 1977 Dongen 44 33 44 33 89 Judith van Heems 1975 Breda 44 37 44 37 90 Marjuul Stekelenburg 1984 Maasdam 47 44 47 44 91 Angelique Claeijs 1988 Breda 48 45 48 45 92 Corine Kaijim 1977 Breda 48 49 48 49 93 Nicky Heeren 1989 Breda 48 59 48 59 94 Tamara Eggenhuisen 1983 Sprint 49 05 49 05 95 Marion Sweere 1963 Oud Gastel 50 06 50 06 96 Corina Kriesels 1965 Oud Gastel 50 06 50 06 97 Hetty van Aart 1973 Sprint 50 29 50 29 98 Marloes Tijnagel 1981 Breda 50 34 50 34 99 Danielle Lips 1983 Breda 50 37 50 37 100 Inge Goijaarts 1979 Breda 50 46 50 46 101 Maureen Uitdewilligen 1983 Roosendaal 50 54 50 54 102 Isabel Broers 2003 Oosterhout Nb 52 42 52 42 103 Susan Oomen 1980 Rijsbergen 53 01 53 01 104 Miranda Vermeulen 1965 Sprint 53 47 53 47 105 Josette Jaeger 1970 Zundert 53 47 53 47 106 Edith van Oosterhout 1973 Breda 54 44

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013112907&tl=en (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    51 13 Raan Bolkens 1998 Oostvoorne 45 22 14 Frank van Klaveren 1970 Zwartewaal 47 15 15 Alex LAkeman 2000 Brielle 48 25 16 Dennis Verduyn 1975 Oostvoorne 48 40 17 Jan Mark Crans 1974 Voorne Atletiek 49 05 18 Martin Rohleder 1963 Rockanje 49 35 19 Leo Fransen 1950 Maassluis 51 11 20 Ricardo Giele 1972 Voorne Atletiek 51 59 21 Gerard Rila 1954 Voorne Atletiek 52 57 22 Kees de Groot 1953 Hendrik Ido Ambacht 54 36 D 8 8 8 8 KILOMETER Place Name YOB City Club Time 1 Ilvia Hederik 2001 Energie 41 05 2 Nienke Klok 1974 Voorne Atletiek 45 44 3 Yolanda Hofsteenge 1980 Hellevoetsluis 47 53 4 Svenja Blansjaar 1999 Voorne Atletiek 48 26 5 Claudia Martin 1967 Voorne Atletiek 49 24 6 Elma Pluim 1981 Spijkenisse 52 42 7 Mascha de Ruiter 1976 Spijkenisse 52 45 8 Chea Ooostdijk 1978 Hoogeloon 53 13 9 Dineke Mijer Schipper 1959 Voorne Atletiek 53 46 10 Jennifer ter Heide 1988 TVS 90 55 37 11 Jacqueline Zindel Bergman 1968 Barendrecht 55 55 12 Marcella de Winter 1968 Brielle 56 01 13 Marina Witkamp 1960 Energie 58 31 14 Margo Sontag Energie 58 32 15 Plonie Stolk 1968 Voorne Atletiek 59 32 16 Diana Bergwerff Voorne Atletiek 59 32 H12 6 12 6 KILOMETER Place Name YOB City Club Time 1 Jacco Langerak 1986 Hellas 49 46 2 Hans Berendsen 1967 Pallas 93 50 27 3 Joop Helbers 1977 Pallas 93 52 18 4 Cock Dorst 1961 Pallas 93 53 32 5 Willem de Voogd 1962 Vlaardingen 54 05 6 Vincent Bloem 1994 Pallas 93 54 32 7 Marcel Gelton 1978 Pallas 93 55 01 8 Charles Timmermans 1957 Pallas 93 55 21 9 Henk Tuk 1964 Voorne Atletiek 55 50 10 Don Croes 1965 Voorne Atletiek 55 53 11 Erik Tuk 1970 Voorne Atletiek 56 59 12 Bert Hederik 1962 avVN 57 18 13 Jeroen van Erkelens 1975 57 22 14 Marcel Vonk 1963 58 45 15 Allard Moene 1965 Voorne Atletiek 58 56 16 Robbert Mijer 1983 Voorne Atletiek 59 23 17 Ron Zwinkels 1968 Voorne Atletiek 1 00 18 18 Norbert Veringmeier 1966 Waterweg 1 03 05 19 MArk Mondria 1981 1 03 19 20 Sven ter Heide 1985 1 03 34 21 Yamal Daems 1992 1 03 35 22 Herman Zoetmulder 1971 1 04 32 23 Stefan Vliege 1973 1 06 03 24 Onno van Velzen 1963 Brielle 1 06 30 25 Johan Snijders 1967 Voorne Atletiek 1 06 42 26 Ronald Nuijten 1974 1 07 57 27 Ton Valk 1952 Voorne Atletiek 1 07 58 28 Hans Houps 1961 Voorne Atletiek 1 08 25 29 Antony de Winter 1961 Voorne Atletiek 1 10 19 30 Monte 1949 Voorne Atletiek 1 14 27 31 Jeroen ter Heide 1993 1 17 03 32 Martin Dijkgraaf 1954 Voorne Atletiek 1 17 41 33 Louis Tjeerde 1962 1 27 50 D12 6 12 6 KILOMETER Place Name YOB City Club Time 1 Vanessa Hartman 1973

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013109264&tl=en (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    24 Tuim Ruiter 1988 Wervershoof 43 06 25 John Groot 1983 Wervershoof 43 18 26 Roel Neuvel 1987 Onderdijk 43 31 27 Jesse van Zwol 1994 Hoorn 43 48 28 Jeffrey Wage 1992 Enkhuizen 44 16 29 Wouter Visser 1983 Medemblik 44 35 30 Nick Oud 1983 Berkhout 44 43 31 Co van Buenen 1984 Schagen 45 01 32 Jelle Steltenpool 1983 Wervershoof 45 49 33 Nick Veken 1987 Wognum 45 55 34 Haile Habtom 1991 Hoogkarspel 46 15 35 Hans Kelling 1985 Hoogkarspel 46 16 36 Bart Hartog 1982 Wervershoof 47 21 37 John Koomen 1983 Wervershoof 47 27 38 Wim Groen 1981 Zwaag 47 45 39 Frank van Dam 1993 Wervershoof 48 12 40 Maurice Louter 1991 Wevershoof 49 27 41 Joost Steltenpool 1982 Wervershoof 49 31 42 Robbert Roelofsen 1981 Wervershoof 49 47 43 Bart Welling 2000 Andijk 52 42 44 Ewan Bakker 2000 Bovenkarspel 56 59 45 Arjan Schouten 1981 Wervershoof 57 46 46 Maral Breg 1982 Wervershoof 59 10 M35 10 KM Place Name YOB City Club Time 1 Richard Kramer 1973 SAV 34 43 2 Sjaak Bakker 1980 Wervershoof 35 02 3 Gerald Koeman 1976 Hollandia 35 54 4 Ruud Beerepoot 1968 Hera 35 55 5 Rob Schilder 1969 SAV 36 50 6 Rober Stroet 1969 SAV 36 53 7 Erik Strikker 1970 SV Sportlust 37 16 8 Jeroen Dodeman 1969 SAV 38 26 9 Johan Bosman 1971 Wervershoof 38 28 10 Alex Kok 1977 Hollandia 39 22 11 Gert Jan Klumpenhouwer 1967 SAV 39 27 12 Erwin le Blansch 1972 Hollandia 40 10 13 Franc Tomasouw 1971 SV Sportlust 40 14 14 Kees Kolenberg 1976 40 57 15 Jargo Grooteman 1977 Onderdijk 41 00 16 Ronald Grooteman 1975 Onderdijk 41 43 17 Rob Donker 1969 SV Sportlust 42 47 18 Marcel Laan 1968 Blokker 42 51 19 Bjorn Schouten 1979 Wervershoof 43 06 20 Niels van Wijk 1976 Andijk 44 17 21 Piet Wijdenes 1966 Opperdoes 44 30 22 Jochem Marcus 1976 Midwoud 44 33 23 Jacob van der Wulp 1972 SV Sportlust 44 40 24 Eric van den Berg 1974 Loopgroep Hoorn 44 44 25 Willo Swart 1975 Schagen 44 49 26 Ronald Deen 1976 Wervershoof 44 56 27 Jeffrey Rustenburg 1978 Wervershoof 45 18 28 Arnoud Sulkers 1980 Purmerend 45 29 29 Bernadette Lohmann 1981 Purmerend 45 34 30 Gerry Jong 1971 Wervershoof 45 45 31 Gertjan Kreuk 1981 Wervershoof 46 01 32 Philip Zwier 1966 Wervershoof 46 12 33 Ron Bleeker 1966 Wognum 46 19 34 Martin Raangs 1968 Den Helder 46 27 35 Michiel Ooms 1976 Wieringerwerf 47 04 36 Svet Foulga 1976 Loopgroep Hoorn 47 05 37 Henk Wessels 1970 Wijdenes 47 29 38 Martijn Mengerink 1971 Loopgroep Hoorn 47 43 39 Dennis Swart 1980 Wervershoof 48 16 40 Chris Appelman 1977 Wervershoof 48 32 41 Jan Reus 1970 SAV 49 10 42 Siem Kolken 1974 Wervershoof 49 30 43 Edwin Steur 1976 Hoorn 49 41 44 Frank de Boer 1971 Zwaag 50 17 45 Niels Deen 1976

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013104130&tl=en (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    3 3 KM AB JUNIO Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Lotte Pröpper 1999 Phanos 12 50 2 Jaimy van de Loo 2000 De Spartaan 13 04 3 Ilse Kamphuis 2000 AV Castricum 13 07 VSEN 6 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Nienke Kluft 1986 AV Castricum 26 50 2 Daphne Wezenberg 1982 AV 23 27 52 3 Cindy Teeven 1988 AV 23 28 42 V35 6 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ilonka Betjes Langeberg 1972 Lycurgus 26 32 2 Nynke Visser 1978 Phanos 29 45 3 Sandra Ulle 1975 Zaandam 30 04 V45 6 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Linda Valent 1971 Loopgroep Aart Stigter 27 22 2 Cora Sistermans 1965 Zaanland 27 56 3 Petra Rol 1967 NOVA 28 06 VRECR 6 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Maaike Calis 1988 IJmuiden 27 11 2 Esmee Bakker 1999 Beverwijk 29 40 3 Trienke IJmker 1985 KAV Holland 31 34 MRECR 6 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Jeffrey Stuyt 1991 Wijdewormer 27 20 2 Thomas Weijers 2001 Haarlemmermeer 29 06 3 Hans van Kessel 1950 Abcoude 32 34 MSEN 9 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Ronald Poel 1991 DEM 34 54 2 Emiel Pieterse 1977 avVN 35 30 3 Norbert Vis 1980 Phanos 35 37 M40 9 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Mohamed Mohammadi 1971 AAC 35 10 2 Richard Dijkhuizen 1972 AV Castricum 37 05 3 Robert Schrauwen 1971 Loopgroep PK 37 32 M45 9 3 KM Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Tijd 1 Herman Leeman 1969 AAC 34 03 2 Joost van Galen 1967 Zaanland 34 58 3 Ruben Romkes 1969 Zaanland 37 11 M50 9 3 KM Plts

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013103132&tp=3 (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    6 KM PUPILLEN 41 M 10 1 6 KM PUPILLEN 20 J1114 3 3 KM CD JUNIO 16 M1114 3 3 KM CD JUNIO 12 J1518 3 3 KM AB JUNIO 11 M1518 3 3 KM AB JUNIO 6 VSEN 6 3 KM 11 V35 6 3 KM 4 V45 6 3 KM 13 VRECR 6 3 KM 53 MRECR 6 3 KM 23 MSEN 9 3 KM 9 M40

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013103132&q=stat (2016-02-06)
    Open archived version from archive

  • Uitslagen.nl |
    4 21 JJUNC JONGENS JUNC Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Tomas van Wijngaarden 2001 Rotterdam Atletiek 8 23 8 22 2 Stijn van Essen 2002 Altis 8 26 8 25 3 Finn van den IJssel 2001 8 31 8 30 MJUNC MEISJES JUNC Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Kira Landman 2001 Altis 6 40 6 39 2 Margriet Hilhorst 2002 Zuidwal 6 43 6 42 3 Noor Schepers 2002 Altis 7 12 7 11 JJUNB JONGENS JUNAB Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Yannick Tourne 1999 Triathlon 33 37 0 01 2 Stefan Zondervan 1999 Triathlon 33 37 0 01 MSEN MANNEN WEDSTRIJ Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Milco Driessen 1988 Almere 81 30 22 30 21 2 Jeroen Verboom 1989 Pijnenburg 31 35 31 34 3 Marijn Geurken 1985 Amersfoort 32 54 32 53 M35 MANNEN WEDSTRIJ Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Paul Verkleij 1973 Loopgroep Aart Stigter 32 37 32 36 2 Joshua Groen 1979 Triathlon 33 19 33 17 3 Arnout Salome 1979 Pijnenburg 33 52 33 51 M45 MANNEN WEDSTRIJ Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 JanWillem Nieboer 1967 Altis 37 17 37 13 2 Zeger Knipmeijer 1970 Altis 37 34 37 33 3 Bas van der Heijden 1966 Loopgroep PK 37 54 37 51 M55 MANNEN WEDSTRIJ Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Aart Stigter 1956 34 38 34 37 2 Willem de Ruijter 1960 Altis 35 42 35 40 3 Bernard van den Berg 1960 Triathlon 38 32 38 28 VSEN VROUWEN WEDSTRI Plts Naam GJ Woonplaats Vereniging Bruto Netto 1 Sandra van Doorn 1984 27 10 27 09 2 Ilonka Wolswinkel 1987 Altis 30 05 30 03 3 Marielle de Groot 1985 30 36 30

    Original URL path: http://www.uitslagen.nl/uitslag?id=2016013102103&tp=3 (2016-02-06)
    Open archived version from archive



  •